Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Najnowsze zegarki Forerunner już w czerwcu? Zapowiedź modeli 255 i 955

31-05-2022

Dobra wiadomość czeka na biegaczy i miłośników kolekcji Garmin Forerunner. Na początek czerwca jest przewidywana premiera dwóch nowych modeli z tej serii: 255 i 955. Czego możemy się po nich spodziewać?Amerykańska marka oficjalnie nie zapowiedziała jeszcze pojawienia się Garmin Forerunner 955 i 255. Wzmianki zamieszczone na stronach internetowych agencji rządowych, gdzie rejestrowane są urządzenia zatwierdzone do sprzedaży w kraju, potwierdzają jednak, że producent pracuje nad kolejnymi zegarkami z lubianej serii Garmin dla biegaczy. Będą to unowocześnione wersje wydanych w 2019 r. smartwatchy Garmin 245 i 945. Co o nich wiemy?


Zegarek GarminForerunner 255

Wpis ze strony rządowej Singapuru sugeruje, że na rynku ma pojawić się aż sześć modeli Garmin Forerunner 255:

 • dwa w wersji podstawowej w rozmiarze 47mm z Bluetooth, GPS i ANT+
 • cztery w zaawansowanej (i najpewniej droższej) odsłonie muzycznej z Wi-Fi.
Zegarek Garmin Forerunner


Garmin dopasowany do każdego nadgarstka

W obu kategoriach Garmin 255 będzie dostępny w mniejszej formie 255s o średnicy 42 mm, co z pewnością ucieszy osoby o drobniejszych nadgarstkach. Możliwe, że producent pokusi się też o wypuszczenie egzemplarzy z zasilaniem solarnym.


To jeszcze nie wszystkie funkcje, jakich można spodziewać się w modelach 255. Przewiduje się, że zegarek Garmin Forerunner zaoferuje możliwości z powodzeniem zastosowane w innych kolekcjach. Są to m.in. poranny raport znany z Garmin Lily i grafika wytrzymałości w czasie rzeczywistym zaczerpnięta z Fenix 7. Czy znajdą się w nim również nowo zapowiedziane przez producenta opcje, takie jak wskaźnik gotowości do treningu i czujnik HRV do badania zmienności rytmu serca? Bardzo możliwe.

Nowe funkcje w Garminie Forerunner 255


Garmin do Biegania

Wciąż niewiele wiadomo natomiast, jak dokładnie będzie wyglądał zegarek sportowy Garmin 255. Zdjęcia na ten moment nie pojawiły się na stronie duńskiego sklepu internetowego. Jedynie mogliśmy zobaczyć nazwę i niekompletną specyfikację produktu.


Zegarek GarminForerunner 955

Nieco więcej informacji trafiło do mediów o Garmin 955. To przedstawiciel najbardziej zaawansowanej kolekcji Garmin smartwatch dla biegaczy i triathlonistów. Został już zarejestrowany na stronie amerykańskiej i singapurskiej agencji rządowej.

Garmin dla biegaczy i triathlonistów

Garmin 955 w kilku wersjach

Garmin Forerunner wersja muzyczna

Podobnie jak Garmin Forerunner 255 ma wystąpić w wersji muzycznej. Mówi się też o tym, że najpewniej pojawi się z zasilaniem solarnym, co potwierdzałaby dostępna przez chwilę oferta szwedzkiego sprzedawcy.

Nic natomiast nie wiadomo na temat modułu LTE, o którym krążyły wcześniej liczne pogłoski. Umożliwiałby on pobieranie aplikacji i dodatkowych map oraz synchronizację danych z kontem Garmin Connect bez pośrednictwa Bluetooth. W modelu 945 można go znaleźć, choć nie pojawił się od razu po premierze podstawowej wersji. Możliwe więc, że i na zegarki Garmin Forerunner 955 z LTE będzie trzeba poczekać nieco dłużej.

Garmin Forerunner 945

Bezkonkurencyjna wydajność

Garmin Smartwatch z funkcją mierzenia tętna

Jednak i bez tej funkcji najnowszy zegarek do biegania Garmin ma sporo ulepszeń do zaoferowania. Zaskakuje jego pojemna pamięć 32 GB – dwukrotnie większa niż w zaawansowanym modelu Fenix 7. Imponuje również długi czas pracy baterii do 42h przy włączonym pełnym GPS i nadgarstkowym pomiarze tętna.


Otrzymujemy więc silny dowód na to, że amerykański producent stawia na wydajność. Garmin 955 ma nie tylko prześcignąć pod tym względem swojego poprzednika (945 pracuje do 36 h), ale też konkurencyjny Coros Apex Pro o żywotności baterii 40 h z włączonym GPS. Jeśli pojawi się wersja Solar, czas działania jeszcze się wydłuży.

Garmin Smartwatch z gps

Rozwinięta funkcjonalność

A co z funkcjonalnością? Najprawdopodobniej zegarek sportowy Garmin Forerunner 955 w nadchodzącej odsłonie uzupełnią nowe funkcje oraz te znane z innych serii. Będą to m.in.


Garmin Forerunner 955 funkcje


 • usprawniony wielozakresowy GPS
 • gotowość do treningu
 • dane HRV
 • widżet wyścigu (wskazówki treningowe, sugerowane plany ćwiczeń, przewidywany czas ukończenia)
 • 30 profili sportowych
 • wykrywanie zdarzeń
 • Health Snapshot
 • wytrzymałość w czasie rzeczywistym,
 • Vo2Max.

Wygodna konstrukcja

Tajemnicą pozostaje jeszcze dokładny wygląd Garmin 955. Już teraz wiadomo jednak, że pojawi się w co najmniej dwóch kolorach: czarnym i białym. Do tego będzie miał wyświetlacz dotykowy (prawdopodobnie OLED) oraz nieco zmienione w stosunku do 945 wymiary: 45,7 x 45,7 x 15,2 mm. Będzie więc nieco mniejszy i grubszy od swojego poprzednika. Nie wpłynie to jednak na jego wagę, która pozostanie nieprzeciętnie mała i wyniesie 53 g – dla porównania stanowi to 67% wagi Fenixa. Można z tego wywnioskować, że polimerowy korpus i ramka nie zmieniły się od wydania 945.

Garmin Forerunner 955 wymiary


Choć nieoficjalne dane zgodnie mówią o czerwcowej premierze, Garmin nadal trzyma fanów Forerunner w niepewności. W najbliższym czasie powinno jednak pojawić się więcej informacji na temat nowych modeli. Dlatego bądź na bieżąco z naszą ofertą. A póki co zobacz dotychczasowe zegarki Garmin Forerunner dostępne w ZEGAREK.NET.