Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Prezentacja nowej serii G-SHOCK Mystic Forest

14-06-2022

G-SHOCK lubi zaskakiwać swoich fanów. Czyni to nie tylko treścią, którą w tym przypadku są nowe moduły z nowoczesną funkcjonalnością, ale również formą - sięgając po nietypowe rozwiązania służące do prezentacji nowych pomysłów, lecz przy wykorzystaniu znanych i sprawdzonych materiałów - żywicy czy włókna węglowego.


Mystic Forest G-SHOCK

Taką nieco bardziej “szokującą” serią jest Mystic Forest G-SHOCK. Znane i lubiane modele w zupełnie nowej - niespotykanej dotąd odsłonie. Producent zdecydował się tutaj na wykorzystanie bardziej kompaktowych modeli takich jak GA-2100 i GA-2200. Samo użycie określenia Mystic odnosi się do nieco bardziej tajemniczej materii. To w tłumaczeniu na język polski oznacza mistyczny, co z jednej strony odnosi się do relacji człowieka z rzeczywistością poza materialną i bytem transcendentnym. Z drugiej strony to coś, co charakteryzuje się tajemniczością. Mystic Forest G-SHOCK to projekty, w których elementy wykonane z żywicy - paski i bezele - posiadają kolorystykę przywołującą nastrój gęstego lasu, z “tańczącymi świetlikami czy migoczącym ogniskiem o zmierzchu”. Głównymi kolorami, które posłużyły do przedstawienia i zbudowania tej niebywałej tajemniczości są zielony i brązowy. Oczywiście przyglądając się poszczególnym modelom z bliska znajdziemy również detale w kolorach: żółtym, turkusowym, pomarańczowym czy szarym.

 

W projektach można dopatrywać się elementów kamuflażu, który tworzony jest w wyniku łączących się nieregularnych linii budujących owe mistyczne wrażenie. Z uwagi na użycie określenia Forest w nazwie serii, stanowi ona również odniesienie do lasu i roślinności. To właśnie owe odcienie zieleni i brązu przywodzą na myśl roślinność gęstego lasu.


G-SHOCK Octagon elementem kolekcji Mystic Forest 

Sukces danej serii zegarków uzależniony jest od wielu czynników. Jednak jednym z najistotniejszych jest odpowiedni dobór modeli. G-SHOCK Octagon GA-2100 jest tym zegarkiem, który często określany jest jako “nowa kostka młodego pokolenia”. Seria o ośmiokątnym kształcie bezela cieszy się naprawdę dużą popularnością wśród fanów marki. Jest na tyle zróżnicowana kolorystycznie, że generalnie każdy fan marki znajdzie model odpowiadający jego preferencjom. Dlatego właśnie GA-2100 idealnie sprawdził się jako element serii Mystic Forest G-SHOCK.


G-SHOCK Mystic Forest GA-2100FR-3AER

Casio G-SHOCK GA-2100FR-3AER to model, w którym dominuje kolor zielony. Pasek i bezel posiada liczne “przebarwienia”, które nadają nie tylko tajemniczego wyglądu, ale również tworzą wspomniany wyżej delikatny wzór leśnego kamuflażu. Oznaczenia na bezelu wykonane zostały w białym (G-SHOCK, PROTECTION) oraz czarnym kolorze (ADJUST, LIGHT, START, MODE). Tarcza to generalnie grafitowa czerń, jednak znajdziemy na niej kilka kolorowych detali. Są to białe wskazówki, żółty napis G-SHOCK oraz oznaczenie dnia tygodnia i wskazówki małej tarczy. Indeksy na godzinie 12,3,6 oraz 9 wykonano w żółtym kolorze, natomiast pozostałe ozdobiono turkusową barwą.


G-SHOCK Mystic Forest GA-2100FR-5AER

Casio G-SHOCK GA-2100FR-5AER to zdecydowane nawiązanie do drzew i ziemi. Kolorem dominującym projektu jest bowiem brąz, który również przełamany został “przebarwieniami” tworząc niebanalny wzór. Oznaczenia bezela są identyczne jak w pierwszej wersji. Jednak kolorami, które zastąpiły żółty i turkusowy są tutaj odpowiednio kolor pomarańczowy i fioletowy. Warto zaznaczyć, iż obydwie wersje wyposażono w negatywowy wyświetlacz, jednak różnią się one pod względem kolorystyki wyświetlanych wartości. GA-2100FR-3AER wyświetla wskazania o zielonej kolorystyce, podczas gdy GA-2100FR-5AER w jasno szarej.

 

G-SHOCK Original GA-2200MFR Mystic Forest Series Carbon Core Guard kompaktowa leśna seria

O ile Octagon zaskarbił sobie serca fanów w każdym wieku, o tyle do serii GA-2200 przekonała się bardziej młodsza część użytkowników. Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. GA-2200 to kompaktowa seria, która jednak pod względem projektu tarczy i bezela jest zdecydowanie bardziej futurystyczna. Bezel zdobiony jest sześcioma ozdobnymi wkrętami, które istotnie wpływają na odbiór całości. Tarcza natomiast zdecydowanie bardziej wyraźnie podzielona została na 3 części. Jedną z nich stanowi “rozciągnięty” wyświetlacz usytuowany między godziną 3 a 6, druga zdominowana została przez subtarczę odpowiedzialną za wskazanie funkcji, w której aktualnie znajduje się zegarek. Trzecim elementem są napisy G-SHOCK i CASIO, które znalazły się tuż pod godziną 12.


G-SHOCK Mystic Forest GA-2200MFR-3AER

Casio G-SHOCK GA-2200MFR-3AER to kolorystyka tożsama z wspomnianym wyżej modelem GA-2100FR-3AER. Dominuje tutaj zieleń, a dodatek stanowi kolor żółty i turkusowy. Z uwagi na piąty - centralny przycisk, usunięto napis PROTECTION, a bezel posiada wyłącznie biały napis G-SHOCK oraz czarne ADJUST, RESTE, START, MODE.


G-SHOCK Mystic Forest GA-2200MFR-5AER

Casio G-SHOCK GA-2200MFR-5AER to natomiast kolor brązowy, który dokładnie tak jak w modelu GA-2100FR-5A stanowi bazę, pokrywając bezel i pasek. Kolorami dodatkowymi, które rozświetlają projekt są również pomarańczowy i fioletowy. W serii GA-2200MFR zastosowano element, którego nie ma w modelu GA-2100. Jest to element bezela, który zabezpiecza dekielek po jego zewnętrznej stronie. Jest również widoczny w miejscu łączenia paska do koperty, stwarzając wrażenie użycia w tym modelu lubianych “skrzydełek” zwiększających komfort noszenia. Niestety nie znajdziemy ich w tej serii. Takie rozwiązanie umożliwia natomiast prawie całkowite rozłożenie paska, ułatwiając ułożenie zegarka na płaskiej powierzchni.


Cechy szczególne serii G-SHOCK Mystic Forest

Najważniejszą cechą szczególną serii są zdobienia, które występują na paskach i bezelach. Ich wyjątkowość polega na tym, że pozwalają jednoznacznie zidentyfikować serię, jednak nie są powtarzalne. Oznacza to, że zdobienia każdego modelu są inne.

 


Oczywiście zarówno GA-2100FR jak i GA-2200MFR nadal wykorzystują system ochrony modułu Carbon Core Guard. Oznacza to, że zegarki są bardzo wytrzymałe i jednocześnie lekkie. Stają się w ten sposób zegarkami G-SHOCK, które mogą sprawdzić się u każdego.


W serii Mystic Forest G-SHOCK znajdziemy również system łatwego montażu i demontażu paska - wszystko dzięki wyjątkowemu projektowi, który eliminuje konieczność używania specjalistycznych narzędzi. W celu demontażu paska wystarczy przesunąć wystający element nowej jakości teleskopu, który zwalnia trzymanie paska. Wystarczy trochę dodatkowych środków na zakup pasków i wyobraźni, żeby używając pasków w innych kolorach stworzyć swój własny projekt mistycznego zegarka.


Funkcjonalność modeli Mystic Forest G-SHOCK

Zarówno GA-2100FR jak i GA-2200MFR to zdecydowanie bardziej podstawowe moduły, których funkcjonalność jest do siebie zbliżona, a które w zupełności sprostają oczekiwaniom użytkowników:


Porównanie funkcjonalności modeli Mystic Forest G-SHOCK


GA-2100FR

GA-2200MFR

Wielkość/waga

48,5 x 45,4 x 11,8 mm / 51 g

50,8 x 47,1 x 13,1 mm/57 g

WR

200 m/20BAR

200 m/20 BAR

Zasilanie

SR726W (2 szt.)

SR726W (2 szt.)

Szkiełko

mineralne

mineralne

Czas światowy

48 miast w 31 strefach czasowych

48 miast w 31 strefach czasowych

Stoper

Zakres pomiaru: 24 h 1/100 sek przez pierwszą godzinę

Zakres pomiaru: 24 h 1/100 sek przez pierwszą godzinę

Timer

24 godzinny

24 godzinny

Alarmy

5 alarmów, funkcja SIG

5 alarmów, funkcja SIG

Podświetlenie

Podwójny LED Super Illuminator

Podwójny LED Super Illuminator


Z tabeli jasno wynika, iż funkcjonalnie modele są identyczne. Różnice występują jedynie w wymiarach kopert oraz wadze modeli także o finalnym wyborze decydować będzie zatem kształt i wygląd koperty.


Dla kogo seria G-SHOCK Mystic Forest - czy warto?

 

Niewątpliwie seria Mystic Forest G-SHOCK stanowi nawiązanie do natury. Można ją rozpatrywać w kategorii serii promującej naturę, w szczególności leśną przyrodę. Kolorystyka jest niebanalna, a w przypadku brązowych modeli momentami imituje nawet drewno. Zdecydowanie bardziej będzie stanowiła uzupełnienie luźnego, sportowego stroju, przez co można zaryzykować stwierdzenie, że sięgną po nią raczej osoby młodsze.