Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Feel The Beat - G-SHOCK przedstawia najnowszą serię Sound Wave – bestsellerowe zegarki w pulsujących beatem kolorach.

20-05-2022

Casio G-SHOCK to marka zegarków, która stara się zapewnić szeroki wybór niezniszczalnych G-SHOCKów, w celu dopasowania ich nie tylko do oczekiwań wszystkich użytkowników, ale również do nieustannie zmieniających się trendów. Standardowym materiałem, z którego japoński producent korzysta najczęściej jest tworzywo sztuczne - poliuretan, który bardzo często określany jest mianem żywicy. Wykonuje się z niego nie tylko paski czy bezele, ale również elementy kopert tych zegarków. 

Kilkanaście lat temu ,Casio zaskarbiło sobie serca fanów marki materiałem zwanym Carbon Fiber - włókno węglowe, które w połączeniu z żywicą zwiększa wytrzymałość szczególnie pasków, jako elementów najczęściej narażonych na poważne uszkodzenia. Obecnie włókno węglowe stosowane jest na znacznie szerszą skalę, czego przykładem może być chociażby system ochrony modułu Carbon Core Guard. Na przestrzeni lat pojawiały się również inne nowoczesne materiały jak tytan i jego najnowsza odmiana jaką jest TanTixxii, czy kuty karbon - Forged Carbon. Wszystkie nowinki dotyczące zastosowania nowego rodzaju materiału stanowią nie lada pokusę dla prawdziwych fanów marki. Jednak najnowsze serie zegarków G-SHOCK pokazują, że nie tylko nowe i drogie materiały mogą przyczynić się do stworzenia interesujących modeli G-SHOCKów. Przykładem takiej serii zegarków jest właśnie G-SHOCK Sound Wave.


Sound Wave - 100% wykorzystanie transparentnych elementów

Sound Wave to jedna z najnowszych propozycji ze stajni Casio G-SHOCK. Kontynuuje ona trend, który od dłuższego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością - jest nim wykorzystywanie przezroczystych elementów obudowy, w postaci pasków i bezeli, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkiej spójności projektów. Osoby śledzące temat nowości Casio mogą zauważyć, iż już nieco wcześniej pojawiały się transparentne serie Skeleton. Opierały się one jednak wyłącznie na podstawowej kolorystyce. Sound Wave to seria wyjątkowa, łącząca w sobie żywe kolory kojarzone z muzyką oraz konsoletą DJ-ską. Została ona stworzona przy wykorzystaniu dwóch podobnych i jednocześnie różniących się od siebie pod kilkoma względami modeli. Są to dwie wersje serii GA-900 i dwie GA-2200.

G-shock Feel The Beat
 G-shock seria Sound Wave

Niewątpliwie są to zegarki, które swoją kolorystyką z pewnością ożywiają zarówno witrynę z zegarkami, jak i nadgarstek użytkownika. Patrząc na modele serii Sound Wave na myśl przychodzi tylko jedno - ciesz się życiem i poczuj ten rytm - Feel The Beat.


GA-900 elementem serii w formacie XL

GA-900 to jedna z dwóch serii, której dwie wersja kolorystyczne stały się elementem kolekcji Sound Wave. Są to: GA-900SKL-7AER oraz GA-900SKL-2AER.

GA-900SKL-7AER to projekt, w którym dominuje biel oraz transparentna biel. Zarówno pasek jak i bezel wykonane zostały z jasnej przezroczystej żywicy. Zewnętrzny element sprzączki, środkowy przycisk podświetlenia oraz nakładki paska przy łączeniu z kopertą są białe (pełny kolor), podczas gdy szlufka pozostała przezroczysta. Koperta to kolor czarny, który w świetle delikatnie wpada w szarości. Tarcza to również stonowany czarno-szary kolor, który rozświetlają potężne biało-czarne wskazówki. Bardzo ciekawie wyglądają wyświetlacze, które wyświetlają dane w jasno zielonej kolorystyce.

 GA-900SKL-7AER
 GA-900SKL-2AER

GA-900SKL-2AER to równie spójny, lecz zdecydowanie bardziej dynamiczny projekt. Dzieje się tak poprzez zastosowanie intensywnej niebieskiej kolorystyki. Tak jak w wyżej przedstawionym modelu, pasek, bezel i sprzączka są transparentne. Nakładki paska przy łączeniu z kopertą to niebieskie tworzywo. Elementem wyróżniającym się jest sprzączka, której zewnętrzna część jest szara. Okazuje się, że szary jest również centralny przycisk oraz element koperty, który od dołu okala dekielek. Oczywiście kolor koperty to również czerń wpadająca w grafit. Wskazówki wykonano w niebieskim kolorze, natomiast wyświetlane wartości posiadają błękitne zabarwienie.


GA-2200 - kompaktowy “Beat”

Drugim elementem układanki są dwa modele z kompaktowej serii GA-2200, które kolorystycznie w idealny sposób uzupełniają GA-900 Sound Wave, stanowiąc dla nich jednocześnie kontrę.

GA-2200SKL-8AER to grafitowa czerń, w której smaczkiem jest element wykończenia subtarczy pokryty fioletowym kolorem. Jest to jedyny detal, który przełamuje ten ciemnoszary projekt. Sama koperta wydaje się być tutaj zdecydowanie bardziej czarna aniżeli miało to miejsce przy GA-900SKL. Półprzezroczysty czarny pasek i bezel świetnie komponują się z szarą sprzączką, szarymi przyciskami, szarą obudową dekielka oraz jasnoszarymi wskazówkami. Negatywowy wyświetlacz idealnie wpisuje się w ciemną stronę beat’u.

GA-2200SKL-8AER 
GA-2200SKL-4AER

GA-2200SKL-4AER to malinowa czerwień, stanowiąca świetny kontrast dla niebieskiego GA-900SKL-2AER. GA-2200SKL-4AER to świetnie wyglądające połączenie dwóch odcieni czerwieni z szarością tarczy i koperty - szczególnie jej dolnej części. Z uwagi na transparentność wybranych elementów, czerwień staje się bardziej malinowa, czyniąc z tego modelu jeszcze bardziej nietuzinkową odsłonę G-SHOCKa.


Porównanie funkcjonalne i wielkościowe modeli

Seria Sound Wave G-SHOCK stworzona została z przysłowiową głową. Producent wykorzystał modele z niższej półki cenowej, które zdecydowanie różnią się wielkością. Pozwoliło to na znacznie większe zainteresowanie wśród fanów marki.

 Jak zatem wielkościowo wyglądają te dwie serie?

GA-900SKL

52,8 x 49,5 x 16,9 mm

65 g

GA-2200-SKL

50,8 x 47,1 x 13,1mm

57 g


Powyższe zestawienie wskazuje, iż GA-900SKL to nie tylko cięższe, lecz również zdecydowanie większe G-SHOCKi, po które z pewnością sięgną osoby z nieco większym obwodem nadgarstka. GA-900SKL jest cięższy o 8 g, co w przypadku zegarków jest naprawde niezłym wynikiem. 


Jak zatem wygląda funkcjonalność modeli Feel The Beat G-SHOCK?


GA-900SKL

GA-2200SKL

Czas światowy

48 miast / 31 stref czasowych

48 miast / 31 stref czasowych

Stoper (dokładność pomiaru)

24 h; 1/100 sek.

24 h; 1/100 sek. przez pierwszą godzinę, następnie 1 sek.

Timer

60 min.; 1/10 sek.

24 h; 1 sek.

Alarmy

5 alarmów, w tym 1 śpiocha

5 alarmów

SIG

Podświetlenie

LED Light Super Illuminator

Double LED Light Super Illuminator: podświetlenie tarczy oraz backlight


Modele posiadają bardzo podobną funkcjonalność, a szala przewagi przechyla się jedynie delikatnie w stronę GA-2200.


Dla kogo seria Sound Wave G-SHOCK?

 G-shock Feel the Beat

Seria Sound Wave G-SHOCK to dopracowane projekty zegarków, które wyróżniają się kolorystyką - szczególnie czerwona i niebieska wersja. Mogłoby się wydawać, że tak odważna kolorystyka definiuje odbiorcę, jako młode osoby, którym muzyka towarzyszy dosłownie wszędzie. Jednak pamiętajmy, że to jest G-SHOCK - marka zegarków, które cieszą się ogromną popularnością użytkowników o całym przekroju ich różnorodności. Od osób młodych po nieco starsze - jest to młodzież, ale również kobiety i dojrzali mężczyźni. Odbiorcą serii Sound Wave G-SHOCK może być tak naprawdę każdy, kto zdecyduje się na przełamanie standardowych kanonów postrzegania zegarka, głównie jako “czarnego” dodatku - jak widać również czerń to pojęcie względne. Bez względu na wiek czy płeć, Sound Wave G-SHOCK tak jak każda inna seria tych niezniszczalnych zegarków może być z powodzeniem użytkowana przez każdego, kto ceni sobie jakość oraz niebanalny charakter zegarków, stanowiących obecnie ważny element tzw. outfitu.


FILTRY0