Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Najnowsze wiosenne odsłony serii G-Squad (seria SM) przedstawienie modeli

13-05-2022

Wiosna to czas, gdy do życia budzi się przyroda. To również moment, w którym duża liczba osób podejmuje decyzję o rozpoczęciu przygody z aktywnością fizyczną, czy też zwiększeniu jej intensywności. Oczywiście to naturalne zjawisko, gdyż ciepło, słońce i dłuższy dzień zachęcają nie tylko do wyjścia z domu, lecz przede wszystkim do aktywnego spędzania wolnego czasu na przysłowiowym świeżym powietrzu. W efekcie czego już wczesną wiosną zaobserwować można zdecydowanie większą liczbę spacerowiczów, biegaczy czy osób jeżdżących na rowerze.

G-SHOCK G-SGUAD GBD-100 seria SM

Jednym z elementów “wyposażenia” osoby aktywnej fizycznie, w które warto się zaopatrzyć, jest narzędzie pozwalające na dokonanie pewnych - chociażby podstawowych pomiarów. Spacery czy jogging dla przyjemności to świetna sprawa, jednak nic nie motywuje tak bardzo, jak postępy, które można monitorować.


G-SHOCK G-Squad GBD-100

Idealnym rozwiązaniem dla wyżej wymienionych aktywności są zegarki G-SHOCK G-Squad. Oczywiście na rynku jest wiele urządzeń, umożliwiających dokonywanie pewnych podstawowych pomiarów, jednak należałoby wiedzieć dlaczego warto postawić właśnie na modele z serii G-Squad, jakim jest GBD-100.

G-SHOCK G-Squad GBD-100


GBD-100

GBD-100 to przede wszystkim świetnie wyglądający zegarek. Jest to G-Squad oparty na japońskiej technologii, wykonany z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Jest to kompaktowy G-SHOCK, gdyż waży zaledwie 69 g, a jego koperta posiada następujące wymiary: 58,2 mm x 49,3 mm x 17 mm. Zaliczany do tzw. medium size G-SHOCK (zegarków o średnich wymiarach koperty) z wyjątkowym komfortem może być użytkowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. 


Podstawowa funkcjonalność GBD-100

Pamiętając, że GBD-100 to przede wszystkim zegarek, warto zapoznać się z jego funkcjami. Podstawową jest oczywiście wskazywanie czasu i daty. Jednak znajdziemy tutaj również:


  • czas światowy World Time umożliwiający określenie drugiego czasu na świecie, spośród 38 miast z 38 stref czasowych;
  • niemalże 100 godzinny stoper mierzący czas z dokładnością do 1 sekundy;
  • 60 minutowy timer interwałowy, który umożliwia ustawienie do 5 timerów z funkcją autopowtarzania aż do 20 razy;
  • 4 alarmy, każdy z możliwością ustawienia tzw. drzemki (alarm śpiocha);
  • podświetlenie LED Super Illuminator z możliwością określenia czasu podświetlenia 1,5 lub 3 sekundy oraz funkcją auto-light aktywną przez 6 godzin od jej włączenia;
funkcjonalność GBD-100


  • w pełni automatyczny kalendarz zaprogramowany do 2099 roku;
  • funkcję wibracji, dzięki której w dyskretny lecz wyczuwalny dla nadgarstka sposób zegarek może informować o alarmie czy otrzymanym powiadomieniu;
  • trójosiowy akcelerometr - czujnik przyspieszenia - potocznie zwany krokomierzem -  odpowiedzialny za pomiar i wskazanie ilości wykonanych kroków;
  • powiadomienia z możliwością ich odczytania - jest to możliwe dzięki systemowi Bluetooth oraz dedykowanej aplikacji G-SHOCK Move.


GBD-100 wyposażono również w negatywowy wyświetlacz MIP - Memory In Pixel, który charakteryzuje się zdecydowanie najlepszą czytelnością spośród stosowanych do tej pory wszelkiego rodzaju wyświetlaczy w zegarkach G-SHOCK. Jest to niebywale istotne, gdyż w połączeniu z podświetleniem LED Super Illuminator przekłada się na swobodny odczyt dowolnych wskazań dosłownie w każdych warunkach.

Zegarki G-SHOCK męskie

Darmowa aplikacji G-SHOCK Move

aplikacja  G-SHOCK Move

G-SHOCK Move to darmowa, dedykowana aplikacja dla najnowszych modeli sportowej linii G-Squad. Po zainstalowaniu na telefonie i sparowaniu z GBD-100, co jest możliwe właśnie dzięki systemowi Bluetooth, staje się bardzo rozbudowanym narzędziem, przydatnym nie tylko dla zwykłych użytkowników, lecz również - a może przede wszystkim - dla osób aktywnych, szczególnie tych uprawiających bieganie lub spacery. Przy pierwszym korzystaniu z aplikacji warto utworzyć swój profil, który umożliwi dokonywanie poprawnych obliczeń i kalkulacji dotyczących aktywności i spalonych kalorii.


Jeżeli chodzi o funkcjonalność, na której zdecydowanie skorzysta każdy użytkownik, to na pierwszym miejscu wskazać należy automatyczną kalibrację czasu. Następuje ona zgodnie z zaprogramowanym harmonogramem - 4 razy na dobę (0:30, 6:30, 12:30, 18:30) oraz każdorazowo gdy wywołane jest połączenie zegarka z aplikacją/smartfonem. G-SHOCK Move rozszerza ilość dostępnych miejsc na świecie do 300 miast, w tym Warszawy, zwiększając ją prawie ośmiokrotnie w porównaniu z 38 miastami zaprogramowanymi w samym zegarku. Istotnym jest również fakt, iż aplikacja umożliwia dokonanie wszystkich ustawień zegarka - począwszy od czasu światowego - lokalny ustawiany jest automatycznie dzięki danym z sieci oraz danym lokalizacyjnym GPS telefonu, poprzez alarm, timer, podświetlenie, dźwięk i wibracje. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Phone Finder umożliwiająca odnalezienie telefonu. Oczywiście aplikacja musi działać w tle, a urządzenia muszą znajdować się w zasięgu Bluetooth.


Life Log G-SHOCK move

Odnośnie funkcjonalności dedykowanej aktywności, GBD-100 i G-SHOCK Move zapewniają dostęp do funkcji Life Log - umożliwia ona codzienną analizę ilości wykonanych kroków, spalonych kalorii oraz pokonanego dystansu. Dane mogą być wyświetlane dla jednego dnia, jednego tygodnia lub w skali miesięcznej.


G-SHOCK Move posiada również kartę Activity - aktywność, dzięki systemowi Bluetooth dane ze spacerów czy biegania pozwalają na tworzenie map wyświetlanych w aplikacji, pod którymi można odczytać takie wartości jak pokonany dystans, czas aktywności, ilość spalonych kalorii, wykonanych kroków i wiele innych bardziej szczegółowych danych.

karta Activity G-SHOCK Move


G-SHOCK Move to również możliwość określenia planu treningowego wedle własnych możliwości i upodobań. Odpowiednie powiadomienia informują użytkownika o kolejnych sukcesach i osiągnięciach. Oczywiście w dowolnym momencie można sprawdzić realizację planu, dokonać jego zmiany czy całkowicie go usunąć.


Najważniejsze jest jednak to, iż aplikacja to dodatek, który oczywiście zdecydowanie rozszerza funkcjonalność zegarków GBD-100, nie jest jednak wymogiem niezbędnym dla korzystania z funkcji zegarka czy monitorowania ilości wykonanych kroków.


Wiosenna odsłona GBD-100

Wiosna to intensyfikacja kolorów otaczającej nas przyrody. G-SHOCK proponuje nowe, można określić stricte wiosenno-letnie wersje kolorystyczne, które idealnie uzupełnią również sportową garderobę. Cechą charakterystyczną serii GBD-100SM, obok żywych kolorów są również elementy wykonane z transparentnej żywicy.

GBD-100SM-1ER - to pierwsza i zarazem najbardziej stonowana kolorystyka. Nadal dominuje w niej czerń, jednak znajdziemy tutaj zieleń - elementy łączące pasek z kopertą, tzw. skrzydełka, oraz żółtą limonkę w postaci zewnętrznego oringu otaczającego panel przedni, która delikatnie rozświetla cały projekt. To propozycja bardziej dla tradycjonalistów, którzy chcą jednak tchnąć odrobinę wiosennych kolorów w swój outfit.

GBD-100SM-1ER


GBD-100SM-1A7ER - jest to już zdecydowanie bardziej wiosenna kolorystyka, która idealnie sprawdzi się przy krótkich rękawkach. Świeżości nadaje biały pasek, który dzięki zielonym skrzydełkom świetnie komponuje się z czarno-granatową kopertą. Dzięki wykorzystaniu przeźroczystego bezela, kolor granatowy zmienia się delikatnie w kolor fioletowy, który również pojawia się na zewnętrznym obramowaniu wyświetlacza.

GBD-100SM-1A7ER


GBD-100SM-4A1ER - to połączenie czerni, czerwieni i granatowych dodatków. Czerwień pokrywa w zasadzie całą kopertę - od spodu wykonaną z pełnej żywicy, od góry natomiast z przeźroczystej dzięki czemu czerwień występuje tak naprawdę w dwóch odcieniach. Pasek jest czarny i dzięki skrzydełkom w kolorze granatowym płynnie łączy się z kopertą. 

GBD-100SM-4A1ER

Dla kogo GBD-100? 

Dla kogo GBD-100?

GBD-100 jest częścią sportowej linii zegarków G-SHOCK, która dedykowana jest osobom aktywnym - szczególnie uprawiającym jogging, lecz doskonale sprawdzi się również przy codziennych spacerach. Może również stanowić pewnego rodzaju “notatnik” dla osób jeżdżących na rowerze. Krokomierz oraz funkcje treningowe GBD-100 sprawiają, że jest to świetny dodatek pozwalający nie tylko na dokonywanie pomiarów, ale również ich analizę i programowanie planu. Najlepiej sprawdzi się wśród biegaczy i spacerowiczów - zegarek został stworzony właśnie dla tych grup osób aktywnych, nie znajdziemy w nim możliwości wyboru dyscypliny czy innego rodzaju aktywności. Owy notatnik dla osób jeżdżących na rowerze stanowi odniesienie jedynie do pokonanego dystansu , czasu trwania treningu rowerowego czy określenia prędkości. Z uwagi na funkcję krokomierza, jazda na rowerze nie pozwoli na prawidłowe określenie ilości spalonych kalorii.


Niemniej jednak wiosenne odsłony GBD-100 w postaci serii SM to świetnie wyglądające zegarki o rozbudowanej funkcjonalności, które na pewno sprawdzą się jako uzupełnienie garderoby każdej osoby, bez względu na to czy jest aktywnym sportowcem, czy osobą lubiącą od czasu do czasu oddać się przyjemności spacerów.