Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Twardziel Casio G-SHOCK GSW-H1000 – premierowy Smartwatch G-SHOCK z Google WearOS

07-05-2021

G-SHOCK to jedna z najbardziej kompletnych serii zegarków w świecie czasomierzy. Dbałość o detale spowodowała, iż G to wyjątkowa mnogość modeli zróżnicowanych pod każdym możliwym względem. Do niedawna brakowało w zasadzie tylko jednego rodzaju zegarka - smartwatcha. W wyniku rozwoju zegarków typu smart i ich rosnącej popularności, Casio musiało w końcu zdecydować się na prezentację modelu, który mógłby aspirować do tytułu Smart G. Czy zatem zapowiedź nowego G-Squada GSW-H1000 będzie stanowiła połączenie rozwiązań stosowanych w Casio ProTrek WSD-F30 z mega wytrzymałością G-SHOCKów? Czy nowy model będzie konkurencją dla GBD-H1000 ? Sprawdźmy jakie aktualnie informacje o nowym GSW-H1000 zostały przedstawione przez producenta.


G-SHOCK G-Squad i zegarek GBD-H1000G-SHOCK G-Squad - charakterystyka i początki serii

Casio od dłuższego czasu stawia na rozwój typowo sportowej linii zegarków G-SHOCK G-Squad. Gdyby przyjrzeć się etymologii słownictwa można zauważyć, iż tworząc serię G-Squad producent odwołuje się do jedności grupy, która w tym wypadku korzysta z określonego urządzenia w określonym celu. G-Squad oznacza bowiem oddział/drużynę/grupę co z założenia ma jednoczyć aktywnych użytkowników wykorzystujących technologię Casio.
G-SHOCK G-Squad i początki legendarnej serii


Pierwszymi modelami, które charakteryzowały się wykorzystaniem trój-osiowego akcelerometru oraz bardzo rozbudowanymi timerami interwałowymi były GBA-800 i GBD-800. Te zegarki typu Mid-Size zapewniały każdemu użytkownikowi wyjątkowy komfort użytkowania. G-SHOCK GBA stanowił połączenie wskazówek godzinowej i minutowej z wyświetlaczami, GBD natomiast to stricte cyfrowy G-Squad. Stworzenie serii dla aktywnych fanów marki spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, w następstwie czego pojawiły się modele o jeszcze mniejszej kopercie, skierowane głównie do młodzieży oraz kobiet GMD-B800.Przełomowy rok 2020: GBD-100 i GBD-H1000

Smartwatch G-SHOCK G-Squad Pro i przełomowy rok dla kolekcji
W pierwszej połowie 2020 roku, marka G-SHOCK zaprezentował dwa nowe modele G-SHOCK G-Squad: GBD-100 oraz GBD-H1000. Charakteryzowały się one zastosowaniem wyświetlacza Memory In Pixel (MIP) o wyjątkowej czytelności oraz szybkości wyświetlania danych. Dodatkowo zegarki wyposażone zostały w alarm wibracyjny oraz komunikację z aplikacją G-SHOCK Move, która umożliwia zegarkom wyświetlanie powiadomień otrzymywanych na telefon. Co więcej, GBD-H1000 jako pierwszy G-SHOCK w historii marki wyposażony został w optyczny sensor tętna, który uzupełnił krokomierz, termometr, barometr, kompas oraz wysokościomierz barometryczny. Tym sposobem GBD-H1000 został pierwszym G-SHOCKiem wyposażonym w pięć sensorów


Więcej o modelu G-SHOCK G-Squad GBD-H1000: https://www.zegarek.net/przewodnik/aktualnosci/pierwszy-smartwatch-od-g-shock-premiera-g-squad-gbd-h1000.html

Jednak pomimo wszystkich innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w GBD-H1000 nie był to model, który powinien zyskać miano pełnoprawnego smartwatcha. Użytkownicy często zestawiali GBD-H1000 ze smart-zegarkami innych marek, co nie do końca było prawidłowym działaniem. Ten G-Squad z pięcioma sensorami dedykowany był osobom, które swoją aktywność opierają na bieganiu, spacerach i ewentualnie jeździe na rowerze - chociaż tak naprawdę jedyną funkcją treningową, która angażowała GPS było bieganie. Jeden z przycisków funkcyjnych opisany został nawet jako RUN - z angielskiego biegać.
Smartwatch G-SHOCK G-Squad Pro oraz pulsometrG-SHOCK G-SQUAD PRO GSW-H1000

Smartwatch G-SHOCK G-Squad Pro w różnej kolorystyce
Casio, 1 kwietnia 2021 w Tokio, ogłosiło pojawienie się w najbliższym czasie w ofercie G-SHOCKa modelu GSW-H1000, który producent określił jako G-Squad Pro - nadając modelowi oficjalnie określenie SMARTWATCH. Można zatem stwierdzić, iż GBD-H1000 był tylko namiastką tego, co czeka fanów marki w tym roku. Ogromnym plusem jest wygląd tej nowości - wielu fanów marki zauważyło wyjątkowe podobieństwo do kultowego już modelu GW-9400. Takie pierwsze wrażenie może być dobrą wróżbą dla nowości, gdyż Rangeman to model doceniony i uwielbiany przez zdecydowaną większość użytkowników zegarków Casio G-SHOCK.


Na szczególną uwagę zasługuje informacja producenta, mówiąca o tym, że GSW-H1000 będzie pierwszym modelem G-SHOCKa, na którego pokładzie znajduje się Wear OS by Google™. Niewątpliwie jest to ściśle związane ze zdecydowanie bardziej zaawansowanym modułem w zestawieniu do GBD-H1000. GSW-H1000 będzie modelem delikatnie cięższym od poprzednika. Nowy G-Squad waży 103 g i posiada kopertę o wymiarach 65,6 mm x 56,3 mm x 19,5 mm. Dla porównania GBD-H1000 ważył 101 g, a jego koperta posiada następujące wymiary: 63 mm x 55 mm x 230,4 mm.

Nowe zegarki G-SHOCK G-Squad PRO

G-SHOCK G-Squad PRO GSW-H1000-1ER

G-SHOCK G-Squad PRO GSW-H1000-1AER

G-SHOCK G-Squad PRO GSW-H1000-1A4ER

Zobacz GSW-H1000-1ER

Zobacz GSW-H1000-1AER

Zobacz GSW-H1000-1A4ERGSW-H1000 z systemem Wear OS by Google™

Dlaczego wyposażenie nowości GSW-H1000 w Wear OS by Google™ ma tak duże znaczenie? Otóż smartwatche wyposażone w ten element z założenia otrzymują nowoczesną funkcjonalność dostosowaną do funkcjonowania w obecnym świecie. Wear OS by Google™ to przede wszystkim aktywna i spersonalizowana pomoc Google. To narzędzie, które zdecydowanie ułatwia organizację czasu, pozwalając jednocześnie na swobodną - wielokanałową komunikację bez konieczności korzystania z telefonu. To oczywiście element, który z punktu widzenia traktującego nowoczesne smartwatche jako narzędzia wspomagające trening, umożliwia wykorzystanie niezliczonej ilości aplikacji, które pozwalają zadbać o motywację, śledzić i analizować kondycję, umożliwiające utrzymanie zbalansowanego planu ćwiczeń. To wszystko z poziomu zegarka. 
Smartwatch G-SHOCK G-Squad Pro i wear OS by Google


Wykorzystanie Wear OS by Google™ w smartwatchu G-SHOCK nie pozostaje również bez znaczenia w kwestii stylu i aktualnych trendów modowo-technicznych. Oprogramowanie Google pozwala na dopasowanie wyświetlanych przez zegarek motywów do własnego stylu. Co sprawdzi się jako idealne uzupełnienie zróżnicowanych codziennych stylizacji.


Smartwatch G-SHOCK G-Squad Pro i aplikacjaPodstawowa funkcjonalność G-SHOCK G-Squad GSW-H1000

Smartwatch G-SHOCK G-Squad Pro oraz pełna funkcjonalność
Casio G-SHOCK G-Squad GSW-H1000 opiera swoją funkcjonalność na współpracy zegarka z dedykowaną aplikacją G-SHOCK Connected, która analizuje i wspiera aktywność treningową. Po raz pierwszy G-Squad otrzymał dostęp do 15 rodzajów aktywności oraz 24 opcji treningów wykonywanych stacjonarnie - wewnątrz pomieszczeń. Do najważniejszych rodzajów aktywności zaliczamy tutaj biegi/biegi przełajowe: podczas których mierzony jest dystans, prędkość, czas, tempo, tętno z określeniem ustalonej strefy tętna, ilość spalonych kalorii oraz możliwością sprawdzenia na mapie/w aplikacji przebytej trasy. Casio w smartwatchu G-SHOCK GSW-H1000 uwzględniło również jazdę na rowerze/kolarstwo szosowe, podczas którego mierzony jest dystans, prędkość, czas, tempo, wysokość, nachylenie drogi, tętno oraz ilość spalonych kalorii. Oczywiście przebytą trasę będzie można odtworzyć w aplikacji.


Nowością są aktywności na wodzie, do których zaliczamy surfing, żeglarstwo, kajakarstwo czy popularny ostatnio SUP (wiosłowanie na desce). W tym wypadku urządzenie będzie dokonywało pomiaru dystansu, prędkości, czasu, spalonych kalorii przy uwzględnieniu pływów morskich. Oczywiście mapa oraz trasy dostępne będą w aplikacji. Są to flagowe aktywności, a producent zapewnia, że pracuje nad uwzględnieniem możliwie największej ich liczby. Odnośnie monitorowania ćwiczeń siłowych, zegarek będzie dokonywał pomiaru czasu aktywności, tętna, spalonych kalorii, ilości wykonanych setów i powtórzeń. Jako pierwszy zegarek w historii marki G-SHOCK, GSW-H1000 wyposażony został w mikrofon, który najprawdopodobniej będzie umożliwiał wydawanie poleceń głosowych, skutkujących uruchomienie określonych funkcji za pośrednictwem Asystenta Google.
Smartwatch G-SHOCK G-Squad Pro i niezwykłe nowościSmartwatch G-SHOCK G-Squad Pro z rozbudowanym wyświetlaczem

Smartwatch G-SHOCK G-Squad Pro oraz rozbudowany wyświetlacz
Smartwatch G-SHCOK GSW-H1000 posiada 1,2-calowy dwuwarstwowy wyświetlacz: kolorowy wyświetlacz TFT LCD (360 x 360 pikseli) i monochromatyczny LCD. Jest to pojemnościowy ekran dotykowy z powłoką antyzabrudzeniową. Dane pomiarowe wyświetlane są na trójpoziomowym układzie wyświetlacza i mogą być swobodnie dostosowywane do potrzeb użytkownika. Dwuwarstwowość wyświetlacza gwarantuje nie tylko doskonałą widoczność, lecz umożliwia również wybór jednego z trzech rodzajów wyświetlanych wartości: stricte cyfrowych wskazań (dostępnych ponad 100 wzorów), analogowej wizualizacji wskazówek (z automatycznym dostosowywaniem wyświetlaczy po wykryciu ruchu) oraz wyświetlania danych przy połączeniu wyświetlacza kolorowego z monochromatycznym. Co więcej, smartwatch GSW-H1000 daje możliwość wyboru koloru wyświetlanych motywów. Do dyspozycji użytkownika pozostaje kolor niebieski, czerwony, złoty i inne niestandardowe dla tła każdej z trzech tarcz zegarka oraz interfejsów ekranów pomiarowych. W odróżnieniu od poprzednika - ten nowy G-Squad Pro umożliwia zaawansowane wyświetlanie różnorodnych funkcji jak mapy wskazujące aktualną lokalizację, wskazania pomiarowe kompasu, ciśnienia, wysokości, pływów morskich czy wschodów i zachodów słońca.Smartwatch GSW-H1000 kontynuacją niezniszczalnej konstrukcji G-SHOCK

Jak na prawdziwego G-SHOCKa przystało, GSW-H1000 posiada konstrukcję SHOCK Resist gwarantującą zwiększoną odporność na wszelkiego rodzaju wstrząsy i zabrudzenia. Elementy bezela i paska pokryte zostały wyjątkową strukturą przypominającą z jednej strony plastry miodu z włókna węglowego, z drugiej informującą o zastosowaniu wyjątkowo zaawansowanej technologii. Zróżnicowany wygląd przycisków dodaje nietuzinkowego wyglądu i na pierwszy rzut oka przypomina rozwiązania stosowane w smartwatchach Casio ProTrek WSD-F30. Przycisk START z uwagi na założenie najczęstszego użytkowania, wykonany został z wytrzymałego aluminium. Dekiel, na którym umieszczono optyczny sensor tętna wykonano z tytanu. Sam tytan zapewnia doskonałą odporność na korozję, a w celu zwiększenia odporności na ścieranie zastosowano wykończenie z węglika tytanu. Biorąc pod uwagę optyczny sensor tętna oraz wbudowany mikrofon należy zaznaczyć, iż jak każdy G-SHOCK, tak i GSW-H1000 posiada wodoszczelność na poziomie 200 metrów (20 BAR) co umożliwia nawet nurkowanie na średnich głębokościach. 
Smartwatch GSW-H1000 i wytrzymała budowaPodstawowe parametry techniczne smartwatcha G-SHCOK G-Squad Pro

GSW-H1000 wyposażony został w baterię litowo-jonową, do ładowania której wykorzystano terminal magnetyczny. Czas niezbędny na naładowanie akumulatora w warunkach pokojowych został określony na 3 godziny, a żywotność w pełni naładowanego akumulatora wg producenta wynosi: 

  • około 1,5 dnia przy normalnym użytkowaniu kolorowego wyświetlacza. Czas pracy obliczono przy zastosowaniu automatycznego wyłączania wyświetlania kolorów - oznacza to, że gdy zegarek nie jest używany następuję automatyczne przełączenie wyświetlacza w tryb monochromatyczny.

  • około 1 miesiąca w trybie Multi Timepiece, w którym działa tylko pomiar czasu oraz czujniki. Należy zaznaczyć, iż w tym trybie Wear OS by Google™ jest wyłączony.

Za łączność bezprzewodową odpowiada Bluetooth® V4.2 (Low Energy); Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g/n), natomiast funkcjonalność GPS wspiera GLONASS and MICHIBIKI (QZSS). 

Niewątpliwe seria G-Squad dzięki użytym materiałom i innowacyjnym rozwiązaniom, prezentuje jedne z najbardziej wygodnych zegarków G-SHOCK. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy smartwatch Pro G-Squad będzie kolejnym komfortowym modelem, który jednak po raz kolejny przełamał pewne bariery. Obserwując z jaką determinacją i zaangażowaniem Casio pracuje nad rozwojem swoich czasomierzy, pozostaje tylko czekać na kolejne nietuzinkowe nowości.