Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

G-SHOCK wypuszcza nową kolekcję BLACK & WHITE Skeleton

06-05-2021

Jednym z silnych trendów pojawiających się w ostatnim czasie w ofercie Casio G-SHOCK są mniej lub bardziej transparentne części stosowane w tych japońskich czasomierzach. Do tej pory takie zegarki określane były mianem “żelków”. Modelem, który do tej pory upodobało sobie Casio była standardowa pięćdziesiątka szóstka. Jak na prawdziwego “żelka” przystało, ten model prezentowany był w rozmaitej kolorystyce. Mogliśmy zaobserwować semi-transparentną zieleń, błękit, fiolet czy czerwień.


Luty 2021 przyniósł zasadniczą zmianę dla tego typu zegarków G-SHOCK. W Hamburgu zaprezentowano sześć znanych i lubianych modeli zegarków, które dzięki zastosowaniu wybranej i niespotykanej dotąd kolorystyki, pozwoliły na stworzenie nowej serii - G-SHOCK BLACK & WHITE SKELETON. Oczywiście nazwa Skeleton stanowi bezpośrednie nawiązanie właśnie do transparentnych elementów - pasków i bezeli.
Nowa seria zegarków G-Shock skeleton


Biały G-Shock skeleton
Seria G-SHOCK Skeleton jest bardzo wyjątkowa - z jednej strony cechuje ją ponadczasowy minimalizm. Z drugiej - futuryzm przedstawiający nowoczesną technologię jako formę sztuki. Na stronach producenta można odnaleźć odniesienie do Manifestu Futuryzmu - pierwszego dokumentu, który oficjalnie opowiedział się za nowoczesną technologią jako formą sztuki. Casio idzie dalej informując, iż Seria Skeleton stanowi odniesienie do klasycznych filmów science fiction, zapewniając równowagę pomiędzy oryginałem a postmodernistycznym must-have. 


W serii Skeleton, G-SHOCK postawił na nietuzinkowy wygląd, który zgodnie z nurtem postmodernizmu stanowi odpowiedź na wyczerpanie tradycyjnych i nowoczesnych koncepcji. Nawiązaniem do klasycznych filmów Sci-Fi niech będzie występujący w nich klasyczny podział na dobro i zło - przeciwstawienie bieli z czernią stanowi tutaj kwintesencję minimalizmu.
G-Shock skeleton w białym kolorzeG-SHOCK WHITE SKELETON PACK

G-SHOCK White Skeleton Pack - to pakiet trzech modeli zegarków G-SHOCK. Ta seria charakteryzuje się białym - pół-transparentnym wykończeniem w postaci bezeli i pasków. Casio G-SHOCK postawił na modele, które w podstawowych wersjach cieszą się ogromną popularnością. Warto zwrócić uwagę, iż bez względu na użytą kolorystykę, funkcjonalność wszystkich Skeletonów G-SHOCK jest identyczna z ich podstawowymi wersjami.


DW-5600SKE-7ER

zegarek G-Shock DW-5600SKE-7ER

DW-5600SKE-7ER to pierwszy z trzech białych skeletonów G-SHOCK. Po raz kolejny standardowa pięćdziesiątka szóstka została wyróżniona przez Casio. G-SHOCK DW-5600SKE-7ER to zdecydowanie najmocniejsze przeniesienie DNA marki jako połączenie historii z nowoczesnością. Transparentny bezel ozdobiony został czarnymi napisami PROTECTION oraz G-SHOCK. Panel przedni jest czarny niczym smoła i wraz z negatywowym wyświetlaczem tworzy otchłań, którą delikatnie rozświetlają jasne napisy i wyświetlane wartości. Na uwagę zasługuje elektro-luminescencyjne podświetlenie w zielonym kolorze. Jak na standardową kostkę przystało, znajdziemy tutaj funkcję Flash Alert - która uruchamia pulsacyjne podświetlenie podczas trwania alarmu czy odliczania timera; 24 godzinny stoper mierzący czas z dokładnością do 1/100 sekundy przez pierwsze 60 minut; 24 godzinny timer z funkcją auto-powtarzania oraz Multi-Alarm z funkcją SIG. 


GA-2100SKE-7AER

Octagon G-SHOCK GA-2100SKE-7AER określany również mianem Casio Oak od samego początku zdobył liczne grono fanów. Ten najcieńszy w historii marki G-SHOCK jest tym modelem, do którego Casio przywiązuje bardzo dużą uwagę. Można zaobserwować naprawdę sporą ilość wariantów kolorystycznych, które w dość krótkim czasie od premiery trafiły do oferty japońskiego producenta. Umieszczenie tego modelu w serii G-SHOCK White Skeleton stanowi jedynie potwierdzenie, iż model jest naprawdę istotnym elementem marki. GA-2100 to jeden z tych zegarków G-SHOCK, które jak magnes przyciągają swoim minimalizmem zarówno kobiety, młodzież jak i mężczyzn. Czy może być zatem bardziej trafny wybór na drugi model serii G-SHOCK White Skeleton?

zegarek G-Shock GA-2100SKE-7AER


Biały pół-transparentny bezel GA-2100SKE-7AER również ozdobiono czarnymi napisami G-SHOCK, PROTECTION, MODE ADJUST, LIGHT, START. Tarcza otrzymała bardzo subtelne jasne oznaczenia indeksów, jasne wskazówki oraz podstawowe napisy: G-SHOCK i CASIO. Negatywowy wyświetlacz kontrastuje z jasnymi - wyświetlanymi na nim wartościami. Takie zestawienie kolorystyczne sprawia, iż jest to jeden z najbardziej czytelnych wersji japońskiego Octagona. Decydując się na ten model użytkownik otrzymuje dostęp do podwójnego podświetlenia LED; Czasu Światowego World Time umożliwiającego sprawdzenie godziny w 48 miastach / 31 strefach czasowych; 24 godzinnego stopera mierzącego czas z dokładnością do 1/100 sekundy przez pierwszą godzinę; 24 godzinnego timera; 5 alarmów z funkcją SIG oraz możliwością przesunięcia wskazówek celem odsłonięcia wyświetlacza.


GA-700SKE-7AER

zegarek G-Shock GA-700SKE-7AER

Uzupełnieniem serii białych Skeletonów G-SHOCK jest model zaliczany do zegarków Extra Large - GA-700SKE-7AER. O ile w przypadku dwóch poprzednich modeli tej serii, transparentność nadawała głównie poczucie lekkości, GA-700 staje się modelem bardziej kompatybilnym aniżeli kiedykolwiek wcześniej. Ten naprawdę sporych rozmiarów zegarek (57,5 mm x 53,4 mm x 18,4 mm) dzięki przezroczystym elementom wydaje się być dużo mniejszym - przez co sięga po niego zdecydowanie większa część użytkowników. GA-700SKE-7AER wyróżnia się zastosowaniem czarnych przycisków, które  przełamują transparentny bezel z czarnym napisem G-SHOCK. Model nabiera bardziej agresywnego charakteru. Na tarczy tego zegarka dzieje się zdecydowanie najwięcej: trzy negatywowe wyświetlacze o różnych kształtach wyświetlając jasne wartości stanowią idealne uzupełnienie dla jasnych, krótkich lecz masywnych wskazówek. Jeżeli chodzi o funkcje, to znajdziemy tutaj podświetlenie LED; Czas Światowy z dostępem do 31 stref czasowych w 48 miastach; 24 godzinny stoper mierzący czas z dokładnością do 1/100 sekundy, umożliwiający ustawienie alarmu TGT oraz uruchomienie jednym przyciskiem z poziomu godziny; 60 minutowy timer; 5 alarmów z funkcją SIG oraz Hand Shift umożliwiającą przesunięcie wskazówek.G-SHOCK Black Skeleton Series

Niczym przysłowiowa “ciemna strona mocy” seria G-SHOCK Black Skeleton stawia czoła białym modelom. Jest to seria wyjątkowa - transparentność czarnych pasków i bezeli stworzyła niespotykaną dotąd wersję kolorystyczną. Finalnie te ozdobne elementy zyskały kolor zbliżony do fioletowo-grafitowego. Cechą charakterystyczną tej serii są wskazówki - każdy z modeli, który stanowi część Czarnych Skeletonów wyposażony został we wskazówki oraz wyświetlacze. Co więcej, wszystkie trzy czarne modele są zbliżone do siebie pod względem wielkości lecz każdy pochodzi z różnego okresu rozwoju marki.


GA-110SKE-8AER

Zaczynając chronologicznie - najstarszym modelem, który stanowi trzon serii G-SHOCK Black Skeleton jest GA-110SKE-8AER. GA-110 jako jeden z najbardziej popularnych modeli zegarków G-SHOCK wręcz idealnie wkomponował się w tą nietuzinkową kolorystykę. W tej odsłonie brakuje w zasadzie elementów, które w zdecydowany sposób rozjaśniają cały projekt. Transparentność jest zauważalna, jednak GA-110SKE-8AER to typowy Black Skeleton. Negatywowe wyświetlacze wyświetlają wartości o jasnej lecz bardzo stonowanej kolorystyce. Wskazówki są w kolorze ciemnego grafitu i pomimo tego, iż nie rzucają się w oczy, to kontrast czerni z grafitem powoduje dość swobodny odczyt wskazywanych wartości.

zegarek G-Shock GA-110SKE-8AER


GA-110SKE-8AER wyposażono w podświetlenie LED; Czas Światowy uwzględniający 29 stref czasowych w 48 miastach; 100 godzinny stoper mierzący czas z dokładnością do 1/1000 sekundy oraz z możliwością pomiaru prędkości; 24 godzinny timer; 5 alarmów z funkcją sygnalizacji pełnej godziny.


GA-2000SKE-8AER

zegarek G-Shock GA-2000SKE-8AER

Zdecydowanie “młodszym” G-SHOCKiem, który został wybrany do serii G-SHOCK Black Skeleton jest model GA-2000SKE-8AER. GA-2000 to model z serii Carbon Core Guard, który również prezentowany był w różnych wariantach kolorystycznych. Transparentność bezela w GA-2000SKE-8AER sprawiła, iż jego surowość wynikająca z braku standardowej nakładki koperty jest w zasadzie niewidoczna. Uwagę przyciągają cztery srebrne śruby podkreślające odporność na uderzenia. GA-2000SKE-8AER wydaje się być tą wersją kolorystyczną, która jest zdecydowanie najlżejszą ze wszystkich dostępnych. Pasek otrzymał nieco inną fakturę aniżeli GA-110SKE-8AER, przez co wydaje się bardziej przezroczysty.


Jeżeli chodzi o funkcje - na uwagę zasługuje podwójne podświetlenie LED, które zdecydowanie najlepiej z całej serii podświetla tarczę i wyświetlacz. Zegar umożliwia sprawdzenie czasu w jednej z 31 stref czasowych obowiązujących w 48 miastach. Użytkownik może wykorzystać 24 godzinny stoper mierzący czas z dokładnością do 1/100 sekundy przez pierwszą godzinę. Ponadto zegarek umożliwia korzystanie z 24 godzinnego timera, 5 alarmów dziennych z funkcją SIG oraz Hands Shift, która umożliwia przesunięcie wskazówek w celu odsłonięcia wyświetlaczy dla zwiększenia komfortu odczytu danych.


GA-900SKE-8AER

Największym “twardzielem ciemnej strony mocy” jest Heavy Duty G-SHOCK GA-900SKE-8AER.  W zestawieniu z poprzednimi modelami ten otrzymał najjaśniejszy pasek, który sprawia wrażenie bardziej grafitowego aniżeli czarnego. Zachowana została charakterystyczna “jodełka” - faktura paska znana z wersji podstawowej. GA-900SKE-8AER wyposażony został w solidne śruby podkreślające surowość projektu. Dzięki użytej kolorystyce, wyjątkowo masywne wskazówki są bardzo widoczne dzięki czemu ułatwiają odczyt wskazywanego czasu. Niewątpliwie model GA-900 wzorowany był na elementach GA-700 co widoczne jest w rozmieszczeniu poszczególnych wyświetlaczy. Można pokusić się o stwierdzenie, że GA-900SKE-8AER stanowi odpowiedź 1:1 dla GA-700SKE-7AER.

zegarek G-Shock GA-900SKE-8AER


Podświetlenie LED oraz funkcja Hands Shift ułatwiają dokonywanie odczytów bez względu na porę dnia i warunki zewnętrzne. Czas Światowy (World Time) również w tym modelu umożliwia odczyt drugiego czasu na świecie w jednym spośród 31 stref czasowych w 48 miastach. Kolejny element stanowiący nawiązanie do GA-700 to stoper, który można uruchomić bezpośrednio z funkcji Time Keeping. Dodatkowo umożliwia on pomiar czasu przez 24 godziny z dokładnością do 1/100 sekundy i możliwością ustawienia alarmu TGT. GA-900SKE-8AER posiada również 60 minutowy timer, 5 dziennych alarmów oraz funkcję SIG.Postaw na bezkompromisowy design zegarków G-SHOCK Skeleton

Decydując się na zegarki G-SHOCK z serii Skeleton, użytkownik stawia na bezkompromisowy wygląd. Bez względu na wybrany model, będzie on stanowił idealne uzupełnienie dowolnego stylu.