Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT15-03-2022

Versace a Versus Versace - czym różnią się te marki?

Niezależnie od tego, czy chodzi o zegarki, odzież czy inne przedmioty - Versace jest popularny na całym świecie. A co z Versus Versace? Czym się różnią obie marki i do kogo kierują swoje produkty?


Legendarna marka Versace

Firma została założona w 1978 roku w Mediolanie przez utalentowanego Gianniego Versace. Był on wówczas niezależnym i wysoko cenionym projektantem, który właśnie wypuścił swoje pierwsze kolekcje dla innych mediolańskich marek - Callaghan, Genny i Complice. Po ogromnym sukcesie swoich linii zdecydował się otworzyć pierwszy butik przy Via Della Spiga w Mediolanie. W tamtym czasie Gianni Versace był jednym z nielicznych projektantów, którzy mieli pełną kontrolę nad swoim biznesem, od projektowania po sprzedaż detaliczną. Po rozpoczęciu dominacji w branży modowej, w 1982 roku marka rozszerzyła swoją działalność o biżuterię i inne dodatki, w tym również zegarki. Od tamtej pory charakterystyczne logo Versace stało się obiektem pożądania wszystkich koneserów piękna

Zegarek Versace damski


Zegarki Versace

Ponieważ Versace to przede wszystkim marka modowa, naturalne jest, że jej zegarki prezentują styl pasujący do śmiałych projektów ubrań. Większość czasomierzy została stworzona przez najlepszych włoskich projektantów, chociaż niektóre modele są projektowane osobiście przez Donatellę. Styl tych zegarków sprawia, że są świetnym dodatkiem zarówno do codziennych, jak i eleganckich stylizacji.


Młodsza siostra, czyli marka Versus Versace

Versus Versace powstała w 1989 roku jako pierwsza kolekcja Versace. Została stworzona jako prezent od założyciela Gianniego Versace dla jego młodszej siostry Donatelli. Linia została jej przekazana, aby mogła  wyrazić swoją indywidualność i wzorować się na rockowej osobowości, którą tak lubiła. Od ponad 20 lat Versus Versace istnieje jako osobna marka i ma silną pozycję w branży modowej. Marka wyrwała się z cienia większego brandu, tworząc swój własny styl. Versus Versace proponuje odzież, jak również zegarki i okulary. Donatella twierdzi, że czasomierze to o wiele więcej niż proste narzędzia do mierzenia czasu. Ich zadaniem jest pomoc w wyrażaniu samego siebie i pokazywanie własnej indywidualności.

Zegarek Versus Versace

Podobieństwa zegarków Versace i Versus Versace

Zegarek Versace

Zegarki obu włoskich marek wykazują podobieństwa, na przykład pod względem kształtu i konstrukcji koperty, paska, a także wykorzystania logo. Dużą głowę meduzy, która jest pontyfikalnie umieszczona na tarczy wielu modeli Versace, można również zobaczyć w kształcie głowy lwa u siostrzanej marki. W obu przypadkach mamy do czynienia z niezwykle biżuteryjnymi projektami, bardzo chętnie bawiącymi się kolorami i zestawionymi  w projekcie w nietuzinkowy sposób. Ćwieki, diamenty, cyrkonie połyskują z tarcz zegarków Versace oraz Versus Versace pokazując zamiłowanie marek do luksusu.


Różnice zegarków Versace i Versus Versace

Porównując dwa brandy łatwo można zauważyć pewne różnice pomiędzy nimi. Zegarki  Versace w sposób szczególny eksperymentują z formami, kolorami i wzornictwem. W złotych lub srebrnych kopertach zamknięte zostają biżuteryjne cyferblaty, których wygląd jest inspirowany włoską modą. Tutaj wzrok przykuwają giloszowania, czy osadzone na powierzchni kamienie szlachetne. Versus Versace proponuje nam modele wciąż biżuteryjne, ale jednak nieco o bardziej stonowanej stylistyce. Marka szuka współczesnych form wyrazu poprzez nawiązanie do klasycznych wzorców. Tutaj też znajdziemy egzemplarze wpisujące się w styl glamour, jak również czasomierze o o typowo miejskim stylu. Te drugie staną się modnym dodatkiem na co dzień, towarzysząc nam w trakcie towarzyskich spotkań.

Zegarki Versus Versace


Zegarek Versace męski

Największą różnicą jest głównie cena: zegarki Versus Versace są tańsze w zakupie, w porównaniu do zegarków Versace. Tam, gdzie kończy się najdroższy Versus, zaczyna się cena podstawowego zegarka Versace. Bo kto właściwie kupuje zegarek Versus Versace? Cóż, robi to całkiem młoda i modna publiczność. To właśnie kolory i nietuzinkowe wzornictwo sprawiają, że marka jest dość popularna wśród tych odbiorców.