<<   POWRÓT 03-11-2017

Diament a cyrkonia

Niewiele osób potrafi rozpoznać diament. Czasami wydaje nam się, że mamy do czynienia z kamieniem szlachetnym, a okazuje się, że to tylko ładnie błyszcząca cyrkonia. Do ozdoby zegarków używa się zarówno diamentów, jak i cyrkonii.Zegarki z cyrkoniami

Cyrkonie mogą przybierać różne kolory, jednak najczęściej do wykonywania biżuterii wykorzystywane są te białe, ponieważ do złudzenia przypominają diamenty. Cyrkonia w skali twardości Mohsa uzyskuje 5-6 stopni i jest cięższa od diamentu. Cyrkonie doskonale odbijają światło, stąd świetny efekt błysku. 

Zegarki damskie często zdobi się cyrkoniami ze względu na ich dużą popularność. Najczęściej cyrkonii używa się do podkreślenia koperty lub ozdobienia tarczy zegarka, gdzie występują zamiast indeksów godzinowych. Czasami spotykane są też na bransoletach. Tego typu element dekoracyjny znajdziemy w modelach biżuteryjnych wielu marek, zwłaszcza dedykowanych dla kobiet. 

  

                                   


Zegarki z diamentami

W zegarkach diamenty pojawiają się głównie jako ozdobne indeksy. W markach luksusowych tworzą również ozdobne wzory dookoła tarczy. Diamenty to najtwardsze minerały, które można zarysować tylko innymi diamentami. Wbrew pozorom diament nie odbija światła, a je załamuje. Jest lżejszy niż cyrkonia oraz jaśniejszy, a wyroby z diamentami są odpowiednio droższe. Kupując zegarek z ozdobnymi diamentami otrzymujemy certyfikat potwierdzający autentyczność kamienia.


Eksluzywne zegarki z diamentami znajdziemy m.in. wśród modeli marek Tissot, Doxa i Bulova w tym: luksusowy zegarek Tissot T094.210.16.111.01, którego tarczę zdobią diamenty. Innym ciekawym egzemplarzem jest Tissot T084.210.16.116.00 z diamentowymi indeksami, a także dotykowy Tissot T047.220.46.126.00.
 

             

 

Wyjątkowa kolekcja zegarków z diamentami Bulova Diamond, to ekskluzywne modele, a w każdym z nich pełna godzina oznacza blask diamentu. Te wyjątkowe kamienie nadają zegarkom prestiżu i wyjątkowego uroku. Seria utrzymana jest w jasnej, bardzo kobiecej kolorystyce i obejmuje zegarki damskie na pasku lub bransolecie. Jedne z najpiękniejszych to modele: