Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Diament a cyrkonia

03-11-2017

Niewiele osób potrafi rozpoznać diament. Czasami wydaje nam się, że mamy do czynienia z kamieniem szlachetnym, a okazuje się, że to tylko ładnie błyszcząca cyrkonia. Do ozdoby zegarków używa się zarówno diamentów, jak i cyrkonii.Zegarki z cyrkoniami

Cyrkonie mogą przybierać różne kolory, jednak najczęściej do wykonywania biżuterii wykorzystywane są te białe, ponieważ do złudzenia przypominają diamenty. Cyrkonia w skali twardości Mohsa uzyskuje 5-6 stopni i jest cięższa od diamentu. Cyrkonie doskonale odbijają światło, stąd świetny efekt błysku. 

Zegarki damskie często zdobi się cyrkoniami ze względu na ich dużą popularność. Najczęściej cyrkonii używa się do podkreślenia koperty lub ozdobienia tarczy zegarka, gdzie występują zamiast indeksów godzinowych. Czasami spotykane są też na bransoletach. Tego typu element dekoracyjny znajdziemy w modelach biżuteryjnych wielu marek, zwłaszcza dedykowanych dla kobiet.

Zegarek Lorus z cyrkoniami dookoła tarczy 


Elegancki, damski zegarek Esprit ES108112001 na skórzanym, brązowym pasku z kopertą wykonaną ze stali oraz bezelem ozdobionym cyrkoniami. Analogowa, zdobiona tarcza zegarka Esprit jest w białym kolorze z subtarczą na godzinie szóstej. Wskazówki jak i indeksy w postaci kresek są w srebrnym kolorze.Modny, damski zegarek Lacoste 2000827 Victoria na bransolecie oraz kopercie wykonanych ze stali w złotym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w białym kolorze z nadrukiem krokodyla wysadzanego cyrkoniami. Wskazówki jak i indeksy są w złotym kolorze.Klasyczny, damski zegarek Adriatica A3811.1163CH na bransolecie oraz kopercie wykonanych ze stali, pokrytych powłoką PVD w kolorze złota. Bezel zegarka jest ozdobiony cyrkoniami. Analogowa tarcza posiada trzy subtarcze oraz datownik pokazujący dzień miesiąca. Wskazówki jak i indeksy są w złotym kolorze.Stylowy, damski zegarek Pierre Ricaud P21069.5253QFZ na skórzanym czarnym pasku z okrągłą kopertą w srebrnym kolorze. Bezel zegarka jest ozdobiony cyrkoniami. Analogowa tarcza zegarka jest w białym kolorze z trzema subtarczami. Wskazówki jak i indeksy są w srebrnym kolorze.


Zegarki z diamentami

W zegarkach diamenty pojawiają się głównie jako ozdobne indeksy. W markach luksusowych tworzą również ozdobne wzory dookoła tarczy. Diamenty to najtwardsze minerały, które można zarysować tylko innymi diamentami. Wbrew pozorom diament nie odbija światła, a je załamuje. Jest lżejszy niż cyrkonia oraz jaśniejszy, a wyroby z diamentami są odpowiednio droższe. Kupując zegarek z ozdobnymi diamentami otrzymujemy certyfikat potwierdzający autentyczność kamienia.


Zegarek Tissot z diamentami na tarczy

Eksluzywne zegarki z diamentami znajdziemy m.in. wśród modeli marekTissot, Doxa i Bulova w tym: luksusowy zegarek Tissot T094.210.16.111.01, którego tarczę zdobią diamenty. Innym ciekawym egzemplarzem jest Tissot T084.210.16.116.00 z diamentowymi indeksami, a także dotykowy Tissot T047.220.46.126.00.

Klasyczny, damski zegarek Tissot T003.209.67.112.00 Flamingo skórzanym pasku w czarnym kolorze z kopertą wykonaną ze stali. Bezel zegarka jest ozdobiony diamentami. Analogowa tarcza zegarka z masy perłowej z diamentami. Indeksy są w czarnym kolorze podczas gdy wskazówki w srebrnym.Klasyczny, damski zegarek Tissot T084.210.16.116.00 PINKY BY TISSOT na skórzanym, czerwonym pasku ze stalową kopertą w srebrnym kolorze Tarcza zegarka jest z masy perłowej z diamentami a wskazówki oraz godzina dwunasta na zegarku są w srebrnym kolorze.Sportowy, damski zegarek Tissot T047.220.46.126.00 T-TOUCH II TITANIUM na skórzanym czarnym pasku z koperta wykonaną z tytanu w srebrnym kolorze. Cyfrowo-analogowa tarcza zegarka jest w zielono-niebieskim kolorze z diamentami. Tarcza zegarka również na dotykowa.


Wyjątkowa kolekcja zegarków z diamentami Bulova Diamond, to ekskluzywne modele, a w każdym z nich pełna godzina oznacza blask diamentu. Te wyjątkowe kamienie nadają zegarkom prestiżu i wyjątkowego uroku. Seria utrzymana jest w jasnej, bardzo kobiecej kolorystyce i obejmuje zegarki damskie na pasku lub bransolecie. Jedne z najpiękniejszych to modele:


Zegarek Bulova z diamentami zamiast indeksów


Klasyczny, damski zegarek Bulova 98R162 Diamond na bransolecie z kopertą wykonaną ze stali z powłoką PVD w srebrnym jak i różowym kolorze. Tarcza zegarka jest biała, ozdobiona diamentami. Wskazówki jak i indeksy są w kolorze różowego złota.Elegancki, damski zegarek Bulova 98P119 na skórzanym, białym pasku z kopertą wykonaną ze stali z powłoką PVD w kolorze różowego złota. Analogowa tarcza jest z masy perłowej ozdobiona diamentami. Diamenty na tarczy zastępują indeksy a wskazówki są w kolorze różowego złota.Elegancki, damski zegarek Bulova 98S146 Diamond na bransolecie z kopertą wykonanych ze stali w kolorze srebrnym jak i złotym. Analogowa tarcza jest z masy perłowej, z diamentami. Wskazówki jak i kilka indeksów są w kolorze złotym.