Marka Bulova od samego początku swojego istnienia zaskakiwała niezwykłymi koncepcjami. Jedną z nich było pionierskie wykorzystanie w mechanizmach zegarków kamieni szlachetnych. Zaowocowało to miłością, która przetrwała do dziś. Kamienie szlachetne, w tym te najbardziej pożądane przez kobiety, Bulova wykorzystuje dziś nie tylko w mechanizmie, ale i na kopercie czy tarczy. Niezwykłe biżuteryjne modele z serii Bulova Diamond to wyjątkowe zegarki, w których czas odmierzają diamenty, dodając blasku każdej chwili.

Spoglądając na kolekcję zegarków Bulova Diamond na myśl przychodzą słowa popularnej amerykańskiej piosenki, które w swobodnym tłumaczeniu brzmią "lśnić jak diament". Zegarki Bulova idealnie się wpisują w tę definicję, ponieważ zarówno one, jak i ich przyszła właścicielka będą lśnić niczym najpiękniejsze diamenty jakie widział świat. Bulova Diamond to zegarki stworzone z myślą o kobietach, które kochają czasomierze o biżuteryjnym i zdobnym charakterze. Dodatkowym i luksusowym akcentem w serii Bulova Diamond są prawdziwe diamenty oraz tarcze wykonane z masy perłowej. Oba te elementy sprawiają, że zegarki nabierają ekskluzywnego wyglądu. W kolekcji większość modeli posiada bransoletę, przez co z powodzeniem mogą one zastąpić nawet najładniejszą biżuterię. Kolorystyka luksusowych zegarków od Bulovy jest raczej tradycyjna. Dominuje tu srebro, złoto i niezmiennie popularne od wielu sezonów różowe złoto. Zdarzają się również modele dwukolorowe. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które nie boją się tak odważniejszych rozwiązań kolorystycznych. 

Tym co najbardziej wyróżnia zegarki z diamentami to ich oryginalne tarcze. Projektanci postarali się, aby były one dopieszczone w każdym calu i tak właśnie jest. Znajdziemy tutaj minimalistyczne opcje,  których ozdobą są jedynie diamenty umieszczone w miejscu indeksów  oraz smukłe wskazówki. Masa perłowa stanowi subtelne ale wielowymiarowe tło dla całości, a w zależności od kąta padania światła mieni się na różne odcienie. Luksusowe zegarki Bulova Diamond zostały stworzone z myślą o wielkich okazjach podczas których kobiety chcą olśniewać swoją urodą i wyjątkowym strojem.