Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Bulova Precisionist

8wyniki

Kiedy w 1875 roku Joseph Bulova otwierał swoją firmę w Stanach Zjednoczonych, mało kto spodziewał się, że uda mu się stworzyć jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie. Zegarki Bulova są dziś nie tylko dobrze znane. W środowisku miłośników zegarmistrzostwa marka uważana jest za jeden z kluczowych elementów w procesie powstawania oryginalnej, amerykańskiej stylistyki. Kolekcja Bulova Precisionist reprezentuje jednak znacznie więcej niż doskonały styl. Wszystkie zegarki w tej serii wyposażone są w mechanizm Precisionist, od którego w końcu wywodzi się jej nazwa.

FILTRY0

Bulova Precisionist - najdokładniejszy zegarek kwarcowy na świecie

Bulova Precisionist - najdokładniejszy zegarek kwarcowy na świecie
Dokładność i precyzja to wartości zdecydowanie pożądane w branży zegarmistrzowskiej. Chyba nikt jednak nie spodziewał się, że jedno z najdonioślejszych osiągnięć japońskich zegarmistrzów jakim było stworzenie kwarcowego mechanizmu, zostanie doprowadzone do perfekcji przez amerykańskiego producenta. Bulova Precisionist to najdokładniejsze zegarki kwarcowe na świecie i dowód na to jak wyjątkową markę ponad wiek temu zapoczątkował Joseph Bulova. Kryształ w mechanizmach zegarków Precisionist drga z aż 8 krotnie większą częstotliwością niż w standardowych werkach kwarcowych. Poza znacznie większą precyzją chodu mechanizm marki Bulova daje dodatkowo efekt płynącej wskazówki. Zegarek z płynącą wskazówką to rarytas poszukiwany przez wielu miłośników zegarmistrzostwa i nic w tym dziwnego. Wskazówka poruszająca się po cyferblacie w jednostajny sposób daje naprawdę hipnotyzujący efekt.


Wyjątkowy mechanizm w zegarkach Bulova Precisionist

Bulova Precisionist to zegarki, w których dobrze znany, sprawdzony i skuteczny mechanizm kwarcowy doprowadzony został do absolutnej perfekcji. Odchył wskazań w standardowym mechanizmie kwarcowym wynosi około 15 sekund na miesiąc. Zegarki Bulova Precisionist zamykają się za to w przedziale 10 sekund, ale nie na miesiąc..., lecz w skali całego roku! Udało się to dzięki zwiększeniu częstotliwości drgań kryształu kwarcu ze zwyczajowych 32kHz (2 drgnięcia kryształu na sekundę) aż do 262kHz (16 drgnięć kryształu na sekundę). Oznacza to, że zegarki Bulova Precisionist po dziś dzień należą do najdokładniejszych zegarków z kwarcowym mechanizmem. Posiadając zdolność dokładnego odmierzania tak małych frakcji czasu jak 1/16 sekundy nie pozostawiają więc wiele miejsca na pomyłkę.
Wyjątkowy mechanizm w zegarkach Bulova Precisionist


Zegarki Bulova Precisionist - każdy szczegół ma znaczenie

Aby stworzyć najdokładniejszy zegarek kwarcowy na świecie potrzeba oczywiście czegoś więcej niż zwykłego zwiększenia częstotliwości drgań kwarcu. Inżynierowie marki Bulova musieli rozwiązać jeszcze problem zmian temperatury, który dosłownie dewastuje precyzję wskazań kwarcowych werków. Już sam wzrost częstotliwości ma na nią bardzo duży wpływ, nie wspominając o zmianach temperatury w otoczeniu czasomierza. Zegarki Bulova Precisionist wyposażono więc w układ czujników, które odpowiedzialne są za kontrolę warunków pracy mechanizmu. Dostosowywanie jego parametrów doJo niezwykle małych zmian może wydawać się nieco absurdalne, ale to właśnie przywiązanie do najdrobniejszych szczegółów sprawia, że tak wspaniały mechanizm stworzyła właśnie marka Bulova.

Zegarki Bulova Precisionist - każdy szczegół ma znaczenie
Zegarki Bulova Precisionist - każdy szczegół ma znaczenieDokładnie amerykański

Jak można się było spodziewać po marce Bulova, nieodłącznym elementem wspaniałej inżynierii, będzie niemniej wspaniała amerykańska stylistyka. Kolekcja Precisionist to niezwykle różnorodna aranżacja flagowego mechanizmu marki, dzięki której każdy będzie mógł cieszyć się niesamowitą precyzją. W bogatej ofercie z łatwością znajdziemy wzorcowy amerykański zegarek klasyczny na skórzanym pasku, który fantastycznie sprawdzi się jako dodatek do garnituru. Na szczególną uwagę zasługują masywne zegarki na bransolecie, a także damskie zegarki z diamencikami. W wielu modelach zegarek Bulova Precisionist założymy na nadgarstek przy użyciu paska z tworzywa sztucznego, co często idzie w parze z wysoką wodoszczelnością. Dzięki temu elegancki czasomierz może zdobić nasz nadgarstek w naprawdę trudnych warunkach. Warto wspomnieć, że w kolekcji Bulova Precisionist pojawiają się również edycje specjalne zegarków. Przykładem mogą być chociażby specjalne modele dla Pań i Panów przygotowane specjalnie na 60 edycję nagród GRAMMY.