TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Zegarki Bulova Computron

Zegarki Bulova cenione są na całym świecie za ich klasyczny amerykański styl, ale nie brakuje wśród nich modeli absolutnie wyjątkowych, skierowanych do bardzo konkretnej grupy odbiorców. Przykładem tego jak ambitnie marka podchodzi do swoich produktów są modele z kolekcji Bulova Computron, która uwydatnia wszystkie najlepsze cechy legendarnego producenta.

czytaj więcej
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Zegarki Bulova Computron

Amerykańskie zegarki Bulova sięgają swoimi korzeniami aż do roku 1875, kiedy to znana dziś na całym świecie marka trudniła się produkcją biżuterii. Na czasomierze z symbolem kamertonu nie trzeba było długo czekać i są z nami nieprzerwanie od 1911 roku. Wieloletnia obecność na rynku zdecydowanie nie przeszła w cieniu triumfujących wówczas szwajcarskich producentów, czego świadectwem są liczne osiągnięcia, które rozeszły się echem po całym globie. Zegarek Bulova był w końcu pierwszym naręcznym czasomierzem w kosmosie, a opracowany przez firmę mechanizm Precisionist przeszedł do historii jako jeden z najdokładniejszych w historii.
zegarki Bulova Computron

Bulova Computron - kwarcowy zegarek dla kierowcy

Kwarcowy zegarek Bulova Computron czyli zegarek dla kierowcy
Nie da się zaprzeczyć, że zegarki Bulova brylują na rynku w dziedzinie oryginalnych czasomierzy w przystępnej cenie, odwołujących się do uznanych w przeszłości modeli, o niepowtarzalnej vintage-owej stylistyce. Pierwowzorem dla współczesnych Bulova Computron jest czasomierz stworzony z myślą o kierowcach, którego świat ujrzał po raz pierwszy w 1976 roku. Wówczas pojawiła się moda na zegarki z wyświetlaczem LED, które symbolizowały nadejście nowych wspaniałych czasów. Computron był zatem odpowiedzią marki Bulova na kwarcową rewolucję, a jego futurystyczny wygląd sprawił, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli w historii. Jego wyjątkowy kształt to jednak znacznie więcej niż odważna wizja projektanta. Zegarek Bulova Computron noszony na nadgarstku zapewnia bowiem doskonałą czytelność, kiedy trzymamy ręce na kierownicy, co pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad pojazdem podczas sprawdzania godziny.

Geometria zegarków Bulova Computron w służbie praktyczności

Zegarek Bulova Computron to jeden z tych modeli, który nawet po jednorazowym spojrzeniu na zawsze pozostaje w naszej pamięci. Patrząc nań od góry widzimy wyraźnie prostokątną linię, podkreśloną przez podłużnie wyżłobione pasy nadające zegarkowi wyraźnie biżuteryjnego charakteru. Zegarek dosłownie przypomina sztabkę metalu, a efekt ten uzyskano dzięki zamontowaniu wyświetlacza pod kątem, co zapewnia odczyt bez konieczności obracania nadgarstka. Modele z tej kolekcji prezentują się jeszcze ciekawiej, kiedy spojrzymy na nie od boku. Trapezoidalny kształt wynika właśnie ze sposobu w jaki zamontowano wyświetlacz, który pod delikatnym kątem schodzi ku jego bransolecie. Warto podkreślić, że prostokątna koperta nie tylko wygląda doskonale, ale równie doskonale leży na ręce. Co więcej rozmiar 40x31mm okazuje się nad wyraz wszechstronny i dopasuje się zarówno do szerokich jaki wąskich nadgarstków.

Ciekawa geometria zegarków Bulova Computron
Bulova Computron w służbie praktyczności

Legendarny styl Bulova Computron w nowoczesnej odsłonie

Nowe zegarki Bulova Computron zaskakująco dobrze oddają wszystkie charakterystyczne cechy pierwowzoru, co odnosi się także do technologii wykorzystywanej w procesie produkcji. Wyświetlacz LED, podobnie do historycznego modelu, pozostaje w wygaszony aż do chwili wciśnięcia przycisku znajdującego się z boku koperty. Kiedy to uczynimy, godzina wyświetlana jest przez 5 sekund, po czym czasomierz ponownie przechodzi w stan uśpienia. Dzięki temu oszczędzamy baterię, a sam wyświetlacz w chwili użycia generuje światło tak mocne, że zegarek pozostaje czytelny nawet w pełnym słońcu. Jak na prawdziwy zegarek w stylu vintage przystało, ich bransolety są cienkie, smukłe i niezwykle wygodne, a dzięki wysokiej jakości materiałom są przy tym bardzo wytrzymałe.
Legendarny styl zegarka Bulova Computron

Zegarki z kolekcji Bulova Computron idealną propozycją na każde czasy

Zegarki Computron to nie tylko wspaniały hołd dla dziedzictwa marki Bulova, ale wręcz jej kontynuacja i świadectwo tego jak nietuzinkowy styl reprezentują. W ofercie znajdują się trzy warianty kolorystyczne, a każdy reinkarnuje pierwowzór naprawdę w niepowtarzalny sposób. Złoty zegarek Bulova Computron zdaje się najbardziej inspirować modelem z 1976 roku. Zdecydowanie jest coś niezwykłego w zestawieniu połyskującego metalu z oldschoolowym czerwonym wyświetlaczem. Prezentuje się on “bogato” i nie pozwoli swojemu właścicielowi przejść niezauważonym.
Srebrny zegarek Bulova Computron jest z kolei znacznie bardziej stonowany i ponadczasowy. Jego szczególnym elementem jest niebieski wyświetlacz LED, który całkowicie zmienia stylistyczny wydźwięk tego czasomierza. Srebrny model Bulova Computron to znacznie bardziej uniwersalna propozycja i z powodzeniem sprawdzi się jako towarzysz codziennych wyzwań. Z kolei czarny Computron wygląda jak gadżet żywcem wyciągnięty z filmów science fiction. Jest on jedynym przedstawicielem kolekcji Bulova Computron, który noszony jest na pasku z tworzywa sztucznego. Jego stonowana kolorystyka przypadnie do gustu osobom, które poszukują uniwersalnego dodatku do swoich stylizacji.


Zegarki z kolekcji Bulova Computron
Idealna propozycja czasomierza czyli zegarek Bulova Computron