Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Bulova Marine Star

9wyniki
Bulova Marine StarAmerykańska Marka Bulova ma w swojej ofercie wyjątkową kolekcję, która została zainspirowana pięknem i energią oceanów. Żyj i baw się korzystając z morskich zegarków Bulova Marine Star, które oferują ciekawe kształty i wyjątkowe kolory!
FILTRY0
Zegarek damski Bulova Marine Star

Co to za firma - Bulova?

Bulova powstała w Nowym Jorku w 1875 roku. Założył ją Joseph Bulova, a jego celem była dostarczenie zegarków do szerokiego grona Klientów. Dlatego w swoim zakładzie wprowadził zasady masowej produkcji, które umożliwiły realizację planu.

Firma stała się popularna w latach dwudziestych ubiegłego wieku. W 1926 roku słuchacze 170 stacji radiowych usłyszeli pierwszą reklamę Bulova. Charles Lindbergh otrzymał od Bulova zegarek oraz czek, które były wyrazem uznania dla jego samotnego lotu nad Atlantykiem. Model Lone Eagle powstał by uczcić to niezwykłe osiągnięcie. Zegarek reklamowano w prasie.

W następnych dekadach marka zasłynęła prostokątnymi zegarkami o wygiętej kopercie, które trafiły w gusta eleganckich Amerykanów. Od 2008 roku marka jest częścią koncernu Citizen, który także specjalizuje się w masowej produkcji wysokiej jakości zegarków.

Bulova Marine Star - zegarek inspirowany oceanami

Historia kolekcji Marine Star sięga przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy podjęto wewnątrz marki Bulova decyzję o tym, by wprowadzić na rynek zegarki wodoodporne. Zegarki z tej linii są wodoszczelne przynajmniej do 100 metrów i wyróżniają się charakterystycznym logo na tarczy - przygotowanym pismem odręcznym napisem Marine Star oraz okręgiem utworzonym przerywaną linią, który otacza informację o wodoodporności.
Zegarek Marine Star inspirowany oceanem
Męski zegarek Bulova Marine Star na skórzanym pasku

Wiele oferowanych w przeszłości modeli wyposażono w obrotowy pierścień ze skalą do nurkowania, który często otrzymywał złotą powłokę. Drugim popularnym w tej kolekcji wzorem był zegarek typu diver wyposażony w komplikację stopera.

W produkowanych obecnie modelach można znaleźć te charakterystyczne rozwiązania. To dowód na to, że ludzie tworzący dziś markę, cenią jej bogate dziedzictwo.

Cechy charakterystyczne Bulova Marine Star

Zegarki Bulova Marine Star wyróżniają się wieloma elementami, które czynią je łatwo rozpoznawalnymi. Są to między innymi:

 • logo Marine Star i wartość wodoszczelności otoczona okręgiem na tarczy;
 • wodoszczelność minimum 100 m;
 • żłobkowany bezel przykręcony 6 śrubkami w modelach sporty chic;
 • zewnętrzny lub wewnętrzny obrotowy bezel w modelach typu diver;
 • powiększona koronka zabezpieczona masywną osłoną;
 • dostępne są modele z tarczami ozdobionymi diamentami;
 • powiększone indeksy rzymskie lub nakładane indeksy w typie baton;
 • koperty wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej, odpornej na korozję;
 • mechanizmy kwarcowe i automatyczne produkcji Miyota;
 • sześciowskazówkowe mechanizmy ze stoperem;
 • automatyczne kalibry z 21 rubinami;
 • tarcze Open-Heart w modelach typu diver z mechanizmem automatycznym;
 • odporne na stłuczenia szkła mineralne;
Damski zegarek na bransolecie w kolorze złota
Zegarek Bulova Marine Star damski na złotej bransolecie

Gdzie są produkowane zegarki Bulova?

Marka Bulova ma swoją siedzibę główną w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a dokładniej w Nowym Jorku. Zegarki z logo w kształcie kamertonu projektowane są w amerykańskiej siedzibie, a ich produkcja odbywa się w trzech wyspecjalizowanych zakładach, które położone są w Szwajcarii, Japonii i Hongkongu.

Niezależnie od tego, w której fabryce powstaje zegarek Bulova, zawsze jest to czasomierz wysokiej jakości.

Bulova Marine Star Automatic

Modele Marine Star Automatic wyróżniają się nie tylko mechanizmem z automatycznym naciągiem, ale też interesującymi tarczami typu Open-Heart. Wybrać można model z centralnym sekundnikiem o półprzejrzystej tarczy, w której przy indeksie godziny siódmej wycięty został okrąg pozwalający obserwować nieprzerwaną pracę bijącego serca zegarka - koła balansowego.
Open Heart w zegarku Bulova Marine Star Automatic
Zegarek męski Bulova Marine Star na pasku
Drugi wariant z mechanizmami automatycznymi to zegarki z małym sekundnikiem przy godzinie piątej, którego pole jest częściowo zajęte przez otwarcie ukazujące koło balansowe. Powierzchnia tarcz w tych modelach jest nieprzejrzysta. Część indeksów godzinowych zaznaczono powiększonymi indeksami w formie cyfr rzymskich. W tej kolekcji wyróżnia się Bulova Marine Star 98A227, łącząca kolor różowego złota z kojarzącymi się z żeglarstwem odcieniami niebieskiego i czerwieni.

Bulova Marine Star Chronograph

W modelach z komplikacją stopera wykorzystano japoński mechanizm kwarcowy o sześciu wskazówkach. Werk o oznaczeniu 6S20 to kaliber przygotowany z myślą o sportowych zegarkach, który może działać aż 4 lata bez potrzeby wymiany baterii! W niektórych modelach, takich jak na przykład Bulova Marine Star 98B350, zastosowano wewnętrzny obrotowy pierścień ze skalą dla nurków. Jest on regulowany przy pomocy dodatkowej koronki, która została umieszczona przy godzinie 10.
Zegarek Bulova męski Marine Star z chronografem
Damski zegarek Bulova Marine Star

Czy warto kupić zegarek Bulova?

Oczywiście, że warto kupić zegarek Bulova Marine Star!

Linia Marine Star produkowana jest od ponad czterdziestu lat. Jej charakterystyczne elementy jak wykorzystanie pozłocenia czy komplikacji stopera sprawiają, że te nowoczesne zegarki wyglądają doskonale, są łatwe do rozpoznania i gotowe towarzyszyć właścicielowi w każdej przygodzie nad wodą.

Ponieważ Bulova jest aktualnie częścią koncernu Citizen, to ma dostęp do najnowocześniejszych i najlepszych masowo produkowanych mechanizmów na świecie, które dokładnie i bezawaryjnie odmierzają czas, nie tylko ten beztroski, spędzony nad wodą.