Bulova to marka, której zawdzięczamy noszenie zegarka na nadgarstku. Zapoczątkowała tę modę, prezentując w 1919 roku pierwsze naręczne zegarki. Dziś tworzy innowacyjne modele najwyższej jakości, pamiętając jednocześnie o zmieniających się trendach. Nie zapomniała jednak o miłośnikach ponadczasowej klasyki. Seria Bulova Classic skierowania jest właśnie do takich osób. Obejmuje ona klasyczne zegarki na pasku i na bransolecie, a wszystkie wyróżnia tradycyjna stylistyka. Zegarki damskie wzbogacono perłową tarczą, która doskonale prezentuje się w zgrabnej, okrągłej kopercie.

Stylowa kolekcja Bulova Classic inspirowana była tradycyjnym kunsztem zegarmistrzowskim. Kluczowy dla działania czasomierza, skomplikowany mechanizm ukryty został w okrągłej kopercie wyróżniającej się minimalistycznym wzornictwem. Opracowane na potrzeby serii kompozycje urzekają prostotą. Białe lub złote tarcze, uzupełnione o klasyczne indeksy godzinowe w postaci słupków, doskonale prezentują się w towarzystwie ciemnobrązowych pasków wykonanych ze skóry naturalnej. Delikatny, wężowy wzór jest nie tylko ukłonem w stronę obowiązujących trendów modowych, ale przede wszystkim elementem nadającym czasomierzowi ekskluzywnego charakteru. Panowie ceniący wysoką przejrzystość tarczy, będą mogli skorzystać z niewielkiego datownika umieszczonego w okolicy godziny trzeciej.
Projektant po raz kolejny udowodnił, że klasyka jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, a zegarki retro nie są jedynymi modelami, które powstają w tejże stylistyce. Surowość ponadczasowych rozwiązań przełamano ciekawym wzornictwem tarczy. Bulova Classic to czasomierze utrzymane w czarnej kolorystyce, uzupełnione kontrastującym złotem oraz egzemplarze wyróżniające się zwiększoną dynamiką. Miłośnicy sportowego stylu, dzięki zastosowaniu trzech dodatkowych zegarów analogowych, mają okazję na podkreślenie wysokiego tempa przy zachowaniu gustownej kompozycji.  Nie mogło zabraknąć zegarków na srebrnej bransolecie, które do mody męskiej wkradły się wprawdzie nieco później, ale pozostały w niej do dziś. Wśród nich królują tarcze utrzymane w odcieniach bieli, czerni oraz eleganckiego granatu. W poszczególnych modelach postawiono na prestiżowe akcenty w kolorze złota, motoryzacyjne nawiązania podkreślone czerwienią, a także minimalistyczną prostotę obecną przy klasycznym łączeniu przytłumionej czerni z delikatnym srebrem.  Jako że Bulova nie zwalnia tempa i chętnie korzysta z rozmaitych materiałów, panie z pewnością zwrócą uwagę na zegarki damskie, których tarcza została wykonana z masy perłowej. Zamknięte w eleganckiej kopercie nie tylko gwarantują doskonałe wrażenie wizualne, ale i podkreślają dystyngowany charakter dodatku. Zegarki klasyczne są rozwiązaniami, które nigdy nie wyjdą z mody. Ponadczasowość prostych stylizacji sprawia, że stanowią one doskonałe uzupełnienie zarówno strojów formalnych, jak i codziennych. Uniwersalność, która nie narzuca żadnego stylu ubioru sprawia, że czasomierz jest akcentem podkreślającym stylizację, a nie elementem ją dominującym.