Zimowa wyprzedaż
<<   POWRÓT10-03-2020

Złote zegarki

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że złoto jest dziś jednym z najbardziej pożądanych kruszców świata. Od zawsze kojarzone ono było z przepychem i dostatkiem. Podobnie jest i w czasach współczesnych. W branży zegarmistrzowskiej złoto wykorzystuje się między innymi do produkcji kopert, a luksusowe złote zegarki męskie i damskie oferują najbardziej prestiżowe marki.
 

 


Luksusowe złote zegarki

Złoto to prestiż, stąd też złote zegarki traktowane są jako prestiżowy i pożądany produkt. Tego typu dodatek nie tylko cieszy oko właściciela, który dumnie nosi go na nadgarstku, ale zwraca też uwagę innych osób. Ponadto złoty zegarek to cenny i trwały przedmiot, który może być przekazywany z pokolenia na pokolenie jako rodzinna pamiątka. 

Luksusowy złoty zegarek Tissot


Elegancki luksusowy zegarek Tissot ze złota

Do każdego zegarka dołączany jest certyfikat autentyczności a próba złota wybijana jest również na dekielku. Złote zegarki to nie tylko cenny kruszec, z którego zostały wykonane, ale i świetna jakość wszystkich elementów – w tym precyzyjny mechanizm. Elegancki wygląd złotego zegarka sprawia natomiast, że sprawdzą się one przy wielu specjalnych okazjach, w kompozycji z eleganckim wyjściowym strojem.

 


Złoto w szwajcarskim ujęciu

Przy wyborze złotego zegarka istotne jest, aby postawić na firmy o ugruntowanej pozycji na rynku – producentów, którzy w tworzeniu zegarków ze złota mają już spore doświadczenie. Dzięki temu otrzymamy gwarancję jakości. Najlepsze złote zegarki znajdziemy w ofercie renomowanych szwajcarskich marek jak Tissot czy Atlantic, które mają długoletnią tradycję. Ich doświadczenie pozwala wierzyć, że oferują złote zegarki - najlepsze w swoim rodzaju. Modele wykonane ze złota znalazły swoje miejsce w specjalnych "złotych kolekcjach" W przypadku firmy Tissot jest to seria złotych zegarków Tissot Goldrun. Atlantic wypromowało natomiast serię Atlantic Seagold.

Luksusowy zegarek Tissot na czarnym skórzanym pasku

 

Złoty zegarek Tissot ze złota

Złote zegarki Tissot Goldrun cechuje wyjątkowo cienka koperta zarówno w męskich jak i damskich zegarkach. Złota koperta otacza dopasowaną tarczę w kolorze intensywnego złota. Zegarki posiadają niewielki datownik na godzinie trzeciej. Delikatne wskazówki i cienkie słupkowe indeksy wzmacniają efekt szykownego wyglądu. Podobna stylistyka występuje w luksusowych zegarkach Atlantic. Całość utrzymana jest w kolorze złota – zarówno tarcza jak i pozostałe elementy (wskazówki, indeksy, koronka). Znalazło się tu też oznaczenie serii – ozdobny napis Seagold, a przy zegarkach automatycznych dołączona jest informacja o tym rodzaju mechanizmu. Złote zegarki automatyczne mają często przeszklone dekielki, dzięki czemu mamy wgląd w sposób działania zegarka.

 

Poręczenie jakości

Każdy zegarek ze złota powinien posiadać certyfikat jakości, w którym znajdziemy potwierdzenie użycia przy jego produkcji złota. Dowiemy się też jakiego rodzaju kruszec zastosowano – zazwyczaj jest to 14- lub 18-karatowe żółte złoto, choć wykorzystuje się niekiedy złoto białe i czerwone. Oznaczenie próby złota znajdziemy również na każdej kopercie prestiżowego złotego zegarka.

Zegarek Atlantic na brązowym pasku ze skóry
Elegancki złoty zegarek Tissot w granatowym kolorze


Przeznaczenie

Elegancki złoty zegarek może sprawdzić się jako luksusowy i prestiżowy prezent będący wyrazami wielkiego szacunku dla obdarowanego. Warto uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym i wygrawerować tekst na specjalną okazję. Dzięki temu zegarek będzie nie tylko doskonałym praktycznym dodatkiem ale i niezwykła pamiątką.

 

Zobacz wszystkie: ZŁOTE ZEGARKI

Poznaj przykłady na GRAWEROWANIE ZEGARKÓW