<<   POWRÓT 10-03-2020

Złote zegarki

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że złoto jest dziś jednym z najbardziej pożądanych kruszców świata. Od zawsze kojarzone ono było z przepychem i dostatkiem. Podobnie jest i w czasach współczesnych. W branży zegarmistrzowskiej złoto wykorzystuje się między innymi do produkcji kopert, a luksusowe złote zegarki męskie i damskie oferują najbardziej prestiżowe marki.
 

 


Luksusowe złote zegarki

Złoto to prestiż, stąd też złote zegarki traktowane są jako prestiżowy i pożądany produkt. Tego typu dodatek nie tylko cieszy oko właściciela, który dumnie nosi go na nadgarstku, ale zwraca też uwagę innych osób. Ponadto złoty zegarek to cenny i trwały przedmiot, który może być przekazywany z pokolenia na pokolenie jako rodzinna pamiątka. 


Do każdego zegarka dołączany jest certyfikat autentyczności a próba złota wybijana jest również na dekielku. Złote zegarki to nie tylko cenny kruszec, z którego zostały wykonane, ale i świetna jakość wszystkich elementów – w tym precyzyjny mechanizm. Elegancki wygląd złotego zegarka sprawia natomiast, że sprawdzą się one przy wielu specjalnych okazjach, w kompozycji z eleganckim wyjściowym strojem.

 


Złoto w szwajcarskim ujęciu

Przy wyborze złotego zegarka istotne jest, aby postawić na firmy o ugruntowanej pozycji na rynku – producentów, którzy w tworzeniu zegarków ze złota mają już spore doświadczenie. Dzięki temu otrzymamy gwarancję jakości. Najlepsze złote zegarki znajdziemy w ofercie renomowanych szwajcarskich marek jak Tissot czy Atlantic, które mają długoletnią tradycję. Ich doświadczenie pozwala wierzyć, że oferują złote zegarki - najlepsze w swoim rodzaju. Modele wykonane ze złota znalazły swoje miejsce w specjalnych "złotych kolekcjach" W przypadku firmy Tissot jest to seria złotych zegarków Tissot Goldrun. Atlantic wypromowało natomiast serię Atlantic Seagold.

 

Złote zegarki Tissot Goldrun cechuje wyjątkowo cienka koperta zarówno w męskich jak i damskich zegarkach. Złota koperta otacza dopasowaną tarczę w kolorze intensywnego złota. Zegarki posiadają niewielki datownik na godzinie trzeciej. Delikatne wskazówki i cienkie słupkowe indeksy wzmacniają efekt szykownego wyglądu. Podobna stylistyka występuje w luksusowych zegarkach Atlantic. Całość utrzymana jest w kolorze złota – zarówno tarcza jak i pozostałe elementy (wskazówki, indeksy, koronka). Znalazło się tu też oznaczenie serii – ozdobny napis Seagold, a przy zegarkach automatycznych dołączona jest informacja o tym rodzaju mechanizmu. Złote zegarki automatyczne mają często przeszklone dekielki, dzięki czemu mamy wgląd w sposób działania zegarka.

 

Poręczenie jakości

Każdy zegarek ze złota powinien posiadać certyfikat jakości, w którym znajdziemy potwierdzenie użycia przy jego produkcji złota. Dowiemy się też jakiego rodzaju kruszec zastosowano – zazwyczaj jest to 14- lub 18-karatowe żółte złoto, choć wykorzystuje się niekiedy złoto białe i czerwone. Oznaczenie próby złota znajdziemy również na każdej kopercie prestiżowego złotego zegarka.


Przeznaczenie

Elegancki złoty zegarek może sprawdzić się jako luksusowy i prestiżowy prezent będący wyrazami wielkiego szacunku dla obdarowanego. Warto uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym i wygrawerować tekst na specjalną okazję. Dzięki temu zegarek będzie nie tylko doskonałym praktycznym dodatkiem ale i niezwykła pamiątką.

 

Zobacz wszystkie: ZŁOTE ZEGARKI

Poznaj przykłady na GRAWEROWANIE ZEGARKÓW