Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Smartband – opaska sportowa monitorująca aktywność. Jaką opaskę sportową wybrać?

30-06-2021

Opaska sportowa nie bez powodu podbiła serca miłośników aktywności fizycznej. Z nią na nadgarstku monitorowanie codziennych treningów stało się bowiem łatwe i wygodne, jak nigdy dotąd. Opaska smartband mierzy przebyty dystans. Liczy spalone kalorie. Kontroluje jakość snu i stan zdrowia. I choć mogłoby się wydawać, że opaski fit szybko zostaną wyparte przez bardziej zaawansowane technologicznie smartwatche, to ich popularność nie maleje. Obecnie wielu producentów tradycyjnych i inteligentnych zegarków ma opaski sportowe w swoim portfolio. Którą z nich wybrać, aby w pełni cieszyć się możliwościami nowoczesnego akcesorium?opasksi sportoweJak działa opaska sportowa?

Opaska sportowa to minimalistyczne, niepozorne urządzenie o owalnym kształcie, które po założeniu na nadgarstek zmienia się w treningowe centrum dowodzenia. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu i czujnikom mającym bezpośredni kontakt z ciałem wykonuje precyzyjny pomiar aktywności. Wskazuje jej zakres i stan organizmu w czasie ćwiczeń. Pozwala tym samym dokładnie ocenić efektywność treningu oraz jego wpływ na ogólną kondycję zdrowotną.

Smartband może funkcjonować samodzielnie. Jednak pełnię tego, jak działa opaska sportowa, odkrywamy dopiero po połączeniu jej poprzez Bluetooth ze smartfonem. Wtedy dane można zapisać w pamięci telefonu i na ich podstawie skuteczniej zaplanować trening oraz monitorować postępy. Dodatkowo sparowana ze smartfonem opaska smartband przekazuje powiadomienia o połączeniach i umożliwia sterowanie niektórymi funkcjami smartfona. Przykładem urządzeń o takiej funkcjonalności są opaski Garett i Marea.

Zegarek Marea B58005/6


Zegarek Garett 5903246289282 Smartband Opaska Sportowa Garett Fit Audio

Opaski sportowe - w zależności od modelu - różnią się zakresem działania. W każdym urządzeniu można jednak liczyć na takie funkcje, jak: krokomierz, licznik kalorii czy pulsometr. Nie może zabraknąć również oprogramowania treningowego, które dostosowuje pomiary do określonego typu aktywności. Poza tym smartband nierzadko wskazuje poziom natlenienia krwi i ciśnienie tętnicze. Dodatkowo opaska sportowa Garett jest wyposażona w GPS i informacje pogodowe. A smartband Marea kontroluje nawet cykl miesiączkowy.Opaska sportowa czy smartwatch?

Możliwość połączenia ze smartfonem i funkcje treningowe zbliżają smartband damski i męski do smartwatcha. Pomiędzy tymi urządzeniami nie sposób jednak postawić znaku równości. Opaski fit służą bowiem wyłącznie monitorowaniu aktywności. Natomiast w smartwatchach jest to tylko jedno z ich możliwych zadań. Inteligentne zegarki powstały bowiem przede wszystkim po to, aby uzupełnić działanie smartfona. Mogą więc posłużyć do prowadzenia rozmów czy płacenia zbliżeniowo za zakupy.

Jeśli stoisz zatem przed dylematem: opaska sportowa czy smartwatch, weź pod uwagę cel, w jakim ma Ci służyć urządzenie. Potrzebujesz wyłącznie profesjonalnego wsparcia w treningu na siłowni, joggingu albo jeździe na rowerze? W takim razie smartband do biegania i innych popularnych aktywności w zupełności Ci wystarczy. Natomiast w przypadku profesjonalnych i bardziej wymagających sportów, takich jak: nurkowanie czy wspinaczka górska lepszym wyborem będzie funkcjonalny smartwatch sportowy.

Zegarek Marea B57007/1


Zegarek Garett 5903246289299 Smartband Opaska Sportowa Garett Fit Audio

Poza tym inteligentny zegarek warto wziąć pod uwagę, gdy chcesz kupić smartband dla dzieci. Smartwatch wyposażony w oprogramowanie treningowe, GPS i lokalizator pracuje nie tylko na zdrowie dziecka, ale też jego bezpieczeństwo. Jeśli jednak gadżet ma tylko zachęcić dziecko do aktywności albo towarzyszyć mu w profesjonalnych treningach, bez rozpraszania dodatkowymi możliwościami, lepszą inwestycją okaże się opaska sportowa dla dzieci. Smartband w zupełności odpowiada również na potrzeby osób starszych w zakresie kontroli stanu zdrowia. Łatwa w obsłudze opaska sportowa dla seniora w prostej i czytelnej formie podaje bowiem niezbędne parametry, takie jak puls czy ciśnienie krwi.Opaski sportowe – damskie i męskie, dla dzieci i dla seniora

Smartband jest urządzeniem o typowo sportowym, dość jednolitym i uniwersalnym designie. Z powodzeniem może być więc noszony przez kobiety, mężczyzn i młodzież. O tym, jaką opaskę sportową wybrać, decyduje więc nie tyle wzornictwo, ile funkcjonalność i cena urządzenia. Dobrze wyposażony smartband do 200 zł oferuje marka Marea. Nieco więcej kosztuje natomiast opaska Garett.

Opaski sportowe damskie o szczególnej funkcji i pastelowej, kobiecej kolorystyce zaproponowała marka Marea. Model w odcieniach różu z aplikacją kontrolującą cykl miesiączkowy pozwala zaplanować trening zgodny z jego fazami. Do tego taka opaska sportowa damska ma subtelną formę, dzięki czemu dyskretnie prezentuje się na kobiecym nadgarstku. Jako opaska sportowa męska lepiej sprawdza się natomiast model w ciemniejszym kolorze, np. czarny fioletowy czy granatowy.


Zegarek Garett 5903246282160 Smartband Opaska Sportowa Garett FIT 14 Czerwony

Marea zaprojektowała również modne opaski sportowe dla dzieci w wieku nastoletnim, a także młodych mężczyzn i kobiet. Urządzenia na paskach w barwne wzory wyróżniają się niebanalnym stylem i odzwierciedlają pozytywne podejście do życia. Nastolatkom i wszystkim miłośnikom słuchania muzyki podczas treningu z pewnością przypadnie do gustu również opaska Garett Fit w zestawie z bezprzewodowymi słuchawkami. Jako opaska sportowa dla chłopca i dziewczynki w młodszym wieku znakomicie posłuży natomiast wielofunkcyjny smartwatch Garett.


A jaka opaska sportowa będzie odpowiednia dla seniora? Marea smartband oraz model Garett Fit 14 z ciśnieniomierzem, licznikiem kroków, pomiarem tętna i natlenienia krwi w kompleksowy sposób monitoruje stan zdrowia osób starszych. Bardziej okrojony zakres funkcji, ale za to jeszcze czytelniejszy wyświetlacz oferuje natomiast smartband Garettw wersji Fit 20 z szerszą kopertą.

Zegarek Garett 5906874848760 Smartband Opaska Sportowa Garett FIT 20 GPS

Bez opaski fit wiele osób nie wyobraża sobie dzisiaj codziennego uprawiania sportu. Nowoczesne urządzenie podnosi bowiem jakość treningu, czyniąc go bardziej świadomym, profesjonalnym i efektywnym. Wybierz model dla siebie i trenuj w stylu smart!