Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300
Smartwatch z ciśnieniomierzem - praktyczny gadżet nie tylko dla seniora. Jak wybrać zegarek mierzący ciśnienie?

Smartwatch z ciśnieniomierzem - praktyczny gadżet nie tylko dla seniora. Jak wybrać zegarek mierzący ciśnienie?

2021-08-16
Zegarek z ciśnieniomierzem wskazuje wysokość ciśnienia tętniczego. Wynik pomiaru możesz na bieżąco odczytać z poziomu nadgarstka, na wyświetlaczu czasomierza. To znakomite rozwiązanie dla seniorów, którzy chcą uważnie kontrolować swój stan zdrowia. Zegarek mierzący ciśnienie w nie mniejszym stopniu przydaje się jednak osobom w młodszym wieku podczas codziennych treningów i innych aktywności. Należy tylko pamiętać, że nie są to urządzenia medyczne i ich wskazania nie są tak samo precyzyjne.
smartwatch-mierzenie-pulsu

Jak zegarek mierzy ciśnienie krwi?

Pomiar ciśnienia krwi tradycyjnym ciśnieniomierzem wymaga odpowiednich warunków. Tymczasem, mając na nadgarstku zegarek z funkcją mierzenia ciśnienia, możesz sprawdzić wysokość ciśnienia tętniczego w każdym miejscu i czasie. Jak zegarek mierzy ciśnienie krwi? Ciśnieniomierz w zegarku działa najczęściej w oparciu o metodę optyczną. Dioda LED podświetla skórę, odsłaniając naczynia krwionośne. Wtedy czujnik światła rejestruje zmiany w odbiciu światła wynikające z różnic w przepływie krwi. W oparciu o te dane oraz wcześniejsze informacje o naturalnym ciśnieniu użytkownika zegarek z pomiarem ciśnienia krwi wskazuje jego aktualną wysokość i alarmuje w przypadku niepokojącego przekroczenia normy.

Zobacz wszystkie ZEGARKI Z CIŚNIENIOMIERZEM

Jak zmierzyć ciśnienie krwi zegarkiem?

Zegarki mierzące ciśnienie krwi są zazwyczaj łatwe i intuicyjne w obsłudze. By uzyskać wynik z ciśnieniomierza, należy po prostu włączyć jego funkcję.

Czujnik przekazuje najbardziej precyzyjne dane, gdy zegarek do mierzenia ciśnienia ściśle i bezpośrednio przylega do nadgarstka (lub nieco wyżej). W czasie pomiaru należy się rozluźnić i nie ruszać intensywnie ręką. Przed użyciem warto też zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do zegarka - ta może się bowiem nieco różnić w zależności od modelu.

smartwatch-funkcja-ekg

Najnowsze propozycje zegarków z EKG

Smartwatche z pomiarem ciśnienia krwi

Jak smartwatch z pomiarem ciśnienia krwi wybrać?

Jeśli chcesz kupić zegarek mierzący ciśnienie krwi, zwróć uwagę na jego przeznaczenie. Ciśnieniomierz w zegarku ma Ci służyć tylko podczas ćwiczeń? Wybierz sportowy model z dodatkowym oprogramowaniem treningowym. Masz problemy zdrowotne i chcesz na bieżąco kontrolować ciśnienie w ciągu dnia? W tym przypadku lepiej sprawdzi się zegarek do pomiaru ciśnienia w uniwersalnym stylu. Na rynku, poza typowo sportowymi modelami, można znaleźć smartwatch mierzący ciśnienie o designie nawiązującym do klasycznego, casualowego wzornictwa.

Smartwatche Rubicon z pomiarem ciśnienia

24h -31%
Rubicon Smartwatch Rubicon RNCE78 srebrny czarna skóra + szary silikon SMARUB110
24h
Rubicon RNCE68 Black Red SMARUB064Rubicon RNCE68 Black Red SMARUB064 - hover
359,00 zł293,00 zł
Rubicon RNCE68 Black RedSMARUB064
(2)

Zegarek z ciśnieniomierzem dla seniora

Zegarek, który mierzy ciśnienie, jest niezwykle przydatnym gadżetem dla seniora. Osoby w starszym wieku powinny regularnie monitorować wysokość ciśnienia krwi, są bowiem bardziej narażone na choroby serca i układu krążenia. Taki inteligentny czasomierz może automatycznie mierzyć ciśnienie i zapisywać jego wyniki w aplikacji. Umożliwia to stałą kontrolę stanu zdrowia, a czasem nawet stanowi wskazanie do wizyty u lekarza.

smartwatch mierzący ciśnienie na ręce
Jaki zegarek z ciśnieniomierzem wybrać dla osoby starszej? Seniorzy często nieufnie podchodzą do nowych technologii, dlatego cenna okaże się dla nich łatwość i intuicyjność obsługi. W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na czytelność ekranu. Zegarek z ciśnieniomierzem dla seniora z dużym, wyrazistym wyświetlaczem ułatwi odczyt danych osobom ze słabszym wzrokiem. W kryteria te wpisuje się smartwatch mierzący ciśnienie marki Garett lub Marea.
smartwatch sportowy damski

Zegarek z ciśnieniomierzem damski

Smartwatch z ciśnieniomierzem damski przyda się również kobiecie aktywnej, która chce mieć swój stan zdrowia pod stałą kontrolą. W tego typu urządzeniach czujnik pomiaru ciśnienia jest zwykle jedną z wielu funkcji, mających na celu monitorowanie kondycji fizycznej. Ma jednak istotne znaczenie, ponieważ to kobiety częściej cierpią na nadciśnienie i choroby serca. Zegarek mierzący ciśnienie pozwoli regularnie sprawdzać jego wartość już w młodym wieku.
Zegarek damski z ciśnieniomierzem wyróżnia się delikatnością i lekkością konstrukcji. Jego design zmierza zaś w kierunku klasycznej i casualowej elegancji podszytej nowoczesnością. Klasykę pomieszaną z najnowszymi trendami upodobały sobie przede wszystkim zegarki mierzące ciśnienie Rubicon. Bardziej sportowy styl można natomiast odnaleźć w wybranych modelach marek Garrett i Marea.

Zegarek męski z ciśnieniomierzem

Zegarek męski z pomiarem ciśnienia krwi jest również doskonałą propozycją dla mężczyzn aktywnych i stylowych. Ciśnieniomierz w zegarku nie należy do często spotykanych funkcji. Warto jednak na niego postawić, bo w połączeniu z innymi parametrami (mierzeniem pulsu czy natlenienia krwi) daje pełniejszy obraz kondycji zdrowotnej. Ta wiedza jest szczególnie cenna zarówno podczas treningu, jak i innych, codziennych aktywności. Zegarek męski z ciśnieniomierzem ma najczęściej bardziej dynamiczny, sportowy charakter niż modele damskie. W ofercie, np. marki Marea, nie brakuje jednak modeli inspirowanych klasycznym wzornictwem.
smartwatch męski z pomiarem ciśnienia na ręce

Zegarek z ciśnieniomierzem krwi to kolejny krok naprzód w rozwoju technologii. Jest znakomitym rozwiązaniem dla seniora i każdego, kto chce efektywniej dbać o swoje zdrowie. Zastanawiasz się, jaki smartwatch z pomiarem ciśnienia krwi wybrać? W ofercie różnych brandów znajdziesz propozycje czasomierzy o zróżnicowanym designie i zakresie funkcji. Zostały zaprojektowane tak, aby odpowiedzieć na potrzeby osób w każdym wieku.


Sprawdź ofertę ZEGARKÓW SMARTWATCH W DOBRYCH CENACH

24h -35%
Techmade Talk Mesh Black TM-TALK-MBK
519,00 zł337,00 zł
Techmade Talk Mesh BlackTM-TALK-MBK
(4)
Sale
24h -35%
Techmade Rocks Czarny TM-ROCKS-BK
479,00 zł311,00 zł
Techmade Rocks CzarnyTM-ROCKS-BK
Sale
24h -35%
Techmade Talk Black Red TM-TALK-RED
479,00 zł311,00 zł
Techmade Talk Black RedTM-TALK-RED
Sale
24h
Enter SAT.111.1411.534-SET
289,00 zł289,00 zł
Enter SAT.111.1411.534-SET
(2)
Zestaw
24h
Enter SAT.14.534.144-SET
299,00 zł299,00 zł
Enter SAT.14.534.144-SET
(4)
Zestaw
24h -35%
Techmade Rocks Blue TM-ROCKS-BL
479,00 zł311,00 zł
Techmade Rocks BlueTM-ROCKS-BL
Sale

Autor artykułu

Mateusz Górski- autor artykułu
Mateusz GórskiMiłośnik tenisa z zamiłowaniem do technologii. Nie przegapił żadnego meczu polskiej reprezentacji i z taką samą pasją śledzi nowinki w świecie smartwatchów. Jego wiedza o najnowszych funkcjach tych urządzeń jest nieoceniona dla każdego, kto chce być na bieżąco.