Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT29-09-2022

Zegarek mierzący ciśnienie. Podpowiadamy, jak wybrać smartwatch z ciśnieniomierzem

Zegarek mierzący ciśnienie to sprytny gadżet, który pozwoli Ci dbać o zdrowie, a przy tym cieszyć się wszystkimi możliwościami nowoczesnego smartwatcha. Jak działa taki czasomierz i na które modele warto zwrócić szczególną uwagę? Znajdź z nami idealny smartwatch mierzący ciśnienie.


Kiedy warto zdecydować się na zakup zegarka mierzącego puls i ciśnienie?

Zegarek mierzący ciśnienie krwi może być dobrym prezentem dla osoby, która zmaga się z najróżniejszymi chorobami układu krążenia, jak np. nadciśnienie tętnicze. Taki gadżet pomoże kontrolować parametry pracy organizmu i ostrzegać, gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki pogorszenia się stanu zdrowia. Ze względu na to, że z takimi schorzeniami najczęściej zmagają się osoby starsze, zegarek do mierzenia ciśnienia na pewno przyda się seniorowi, o którego chcesz zadbać w szczególny sposób. Smartwatch z ciśnieniomierzem nie zastąpi profesjonalnego urządzenia medycznego, ale może przyczynić się do lepszego dbania o regularne pomiary ciśnienia.

Zegarek mierzący ciśnienie krwi

Pomiaru ciśnienia dokonują też często sportowcy, którzy profesjonalnie podchodzą do rozwijania swojej sprawności fizycznej. Dzięki czuwaniu nad pulsem i ciśnieniem można lepiej kontrolować swoje ciało podczas dużego wysiłku, a tym samym poprawiać osiągane wyniki. Zresztą wcale nie potrzebujesz powodu, by troszczyć się o swoje zdrowie. Zegarek mierzący puls i ciśnienie przyda się zatem każdemu, niezależnie od tego, jak się czuje i jakie ma nastawienie do sportu. Wygoda użytkowania to jedna z zalet tego typu urządzeń. Jak działa zegarek mierzący ciśnienie i puls?

Nie da się ukryć, że zegarek do mierzenia ciśnienia nigdy nie zapewni tak profesjonalnego wyniku, jak medyczny ciśnieniomierz obsługiwany przez doświadczoną osobę. Mimo wszystko dostarcza całkiem precyzyjnych informacji jak na sprzęt zakładany na nadgarstek w roli ozdoby.

Dokładność działania zegarka mierzącego ciśnienie krwi jest zasługą metody pomiaru. W przypadku tego typu urządzeń najczęściej jest to metoda optyczna, której serce stanowi wbudowana dioda LED. Gdy ta podświetla skórę, naczynia krwionośne stają się doskonale widoczne dla zintegrowanego czujnika, który rejestruje przepływ krwi i na jego podstawie podaje aktualne ciśnienie krwi. Jeśli parametr ten przekroczy zalecaną normę, użytkownik zostanie o tym poinformowany, np. sygnałem dźwiękowym lub wibracjami zegarka. W rezultacie będzie mieć szansę właściwego zareagowania, co może okazać się kluczowe, aby uniknąć poważnych problemów ze zdrowiem.

zegarek mierzący ciśnienie i pulsSmartwatch mierzący ciśnienie krwi – polecane modele

Planujesz zakup zegarka do mierzenia ciśnienia? Obecnie taką funkcją dysponuje cała gama czasomierzy od różnych producentów. Wybraliśmy dla Ciebie kilka modeli, które mogą przypaść Ci do gustu. Zobacz, czy znajdziesz coś dla siebie w ofercie sklepu ZEGAREK.NET.


Najlepszy zegarek mierzący ciśnienie – damski

Jaki smartwatch damski mierzący ciśnienie może okazać się godny Twojej uwagi? Jeśli zależy Ci na eleganckim dodatku, który dopełni stylizację, odpowiedzią może być Rubicon RNBE66. Atutem tego zegarka damskiego mierzącego ciśnienie jest dostęp także do innych funkcji sprawdzających parametry organizmu. W tym przypadku są to pulsometr i pulsoksymetr. Użytkownik może również korzystać z czasomierza przy realizowaniu indywidualnego planu treningowego, a także w codziennym życiu – np. do wyświetlania powiadomień o połączeniach i wiadomościach SMS.

Zegarek Rubicon Smartwatch Rubicon RNBE66


Zegarek Rubicon Smartwatch Rubicon RNBE66

Może Cię również zainteresować utrzymany w sportowej stylistyce Garett Sport mode RT. Ten lekki model z prostokątną kopertą jest superwygodny i sprawdza się nawet przy intensywnym treningu, który wymaga dużej swobody ruchów. Pomocne mogą być też takie funkcje, jak m.in. alarm wibracyjny, latarka, informacje pogodowe, sterowanie muzyką, czy trening oddechowy, który ułatwi uspokojenie się w stresującym momencie.


Najlepszy zegarek mierzący ciśnienie – męski 

Funkcjonalny smartwatch męski mierzący ciśnienie znajdziesz chociażby w dorobku marki Garett. Przyjrzyj się np. zegarkowi męskiemu mierzącemu ciśnienie Garett V8 RT (5904238480663). Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny, elegancki czasomierz męski z metalową bransoletą, to jednak za tą fasadą kryje się nowoczesny smartwatch kompatybilny tak z Androidem, jak iOS-em. W dbaniu o zdrowie i formę pomogą również inne opcje, którymi dysponuje – alarm hydracyjny, oprogramowanie treningowe, monitor snu, powiadomienie o braku aktywności, pulsometr i pulsoksymetr.

Zegarek Garett Smartwatch Garett V8 RT silver steel


Zegarek Rubicon Smartwatch Rubicon RNCE73

Jeśli preferujesz sportowe wzornictwo, przypadnie Ci do gustu smartwatch Rubicon RNCE73. Ten zegarek męski mierzący ciśnienie potrafi jednak znacznie więcej, gdyż wyposażono go we wszystko, czego można oczekiwać od takiego gadżetu. Czasomierz wspomoże sesje treningowe, zadba o odpowiednią dozę aktywności poprzez wbudowany krokomierz i licznik kalorii, a także pozwoli sprawdzić saturację krwi i tętno. Możesz również używać go na co dzień, np. do sterowania muzyką bez sięgania po telefon, odbierania połączeń, a nawet robienia zdjęć – zegarek będzie wtedy pilotem sterującym aparatem smartfona.


Zobacz całą kolekcję zegarków z ciśnieniomierzem w ZEGAREK.NET. Mamy dla Ciebie wiele propozycji w dobrych cenach. Przekonaj się!