Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT17-06-2021

Zegarek hybrydowy – co to znaczy? Co to jest zegarek hybrydowy?

Zegarek hybrydowy na pierwszy rzut oka nie różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika. Pod względem funkcji dorównuje jednak nowoczesnemu czasomierzowi w wersji smart. Smartwatch hybrydowy godzi potrzeby tych, którzy w równym stopniu cenią sobie nowoczesne technologie co tradycyjny design. Co to jest zegarek hybrydowy? 

Być może zastanawiasz się, jeśli po raz pierwszy spotykasz się z określeniem zegarek hybrydowy, co to znaczy. Pod tym pojęciem kryje się nowoczesny, wielofunkcyjny zegarek, który zamyka w klasycznej konstrukcji szeroki zakres funkcji niespotykanych w tradycyjnych czasomierzach. Połączony ze smartfonem uzupełnia jego działanie, przekazując informacje o pochodzących z niego powiadomieniach. Może też posłużyć za akcesorium treningowe. 

Co odróżnia zatem smartwatche hybrydowe od ich nowoczesnych odpowiedników? Obsługuje się je za pomocą przycisków dyskretnie umieszczonych z boku koperty, ponieważ nie mają dotykowego wyświetlacza. Zamiast niego są wyposażone w analogową lub cyfrowo-analogową tarczę. W pierwszej wersji hybrydowy zegarek powiadamia użytkownika za pomocą diod i wibracji. W drugiej - wyświetla dodatkowo niektóre informacje na niewielkim wyświetlaczu, który zajmuje część cyferblatu lub znajduje się w jego tle. Hybrydowe smartwatche – eleganckie i funkcjonalne 

Zegarki hybrydowe, mimo że wpisują się w technologiczne trendy, są dalekie od nowoczesnego, czy wręcz futurystycznego wzornictwa. Producenci nadają im przede wszystkim klasyczny, elegancki design. Najczęściej mają więc okrągłą kopertę bez zdobień zawieszoną na skórzanym pasku, tradycyjnej bransolecie lub typu mesh. Wyjątkiem jest jedynie smartwatch hybrydowy z cyfrowo-analogową tarczą, która dodaje mu wyraźnego rysu nowoczesności. 

Efektownie zaprojektowany zegarek hybryda podkreśla szyk i klasę niemal każdej stylizacji. Dzięki temu technologiczne możliwości nowoczesnego urządzenia są dostępne na wyciągnięcie ręki w wielu sytuacjach: na zakupach, spotkaniu biznesowym, treningu, przyjęciu lub w podróży. Mając hybrydowy zegarek na nadgarstku, nie przeoczysz już żadnej aktywności na smartfonie. Na bieżąco powiadamia on bowiem o przychodzących połączeniach, wiadomościach SMS oraz komunikatach z mediów społecznościowych i innych aplikacji. 

Zegarek Kronaby DIVER S3778-2

A to tylko część tego, co może zaoferować smartwatch hybryda. Ten elegancki gadżet znakomicie spełnia swoje zadanie również jako wsparcie w treningu. Z myślą o potrzebach nurków powstał profesjonalny zegarek hybrydowy Kronaby typu diver


Jednak w większości przypadków tego typu urządzenie ma przede wszystkim kontrolować codzienną aktywność fizyczną. Wyposażone w stoper, licznik kroków i spalonych kalorii przydaje się podczas biegania, jazdy na rowerze czy ćwiczeń siłowych. W bardziej zaawansowanej wersji, którą prezentuje zegarek hybrydowy Fossil, użytkownik może zmierzyć sobie tętno, a w czasie treningu w plenerze dodatkowo prześledzić trasę za pomocą GPS. Jeszcze inne hybrydowe smartwatche mierzą prędkość użytkownika. Lokalizują zgubiony telefon. Dają też możliwość odrzucania połączeń oraz sterowania muzyką i aparatem w smartfonie.
Zegarek Fossil FTW7027 HYBRID SMARTWATCH NEUTRAZegarki hybrydowe damskie 

Zegarek hybrydowy damski pod względem designu ujawnia przede wszystkim wierność klasycznej sztuce zegarmistrzowskiej. Nienarzucająca się elegancja oraz oszczędność formy inspirowana często modnymi trendami to najważniejsze wyznaczniki jego stylu. 

Zegarek Frederique Constant FC-286ND3B4 SMARTWATCH LADIES VITALITY

Szczególnym przykładem jest zegarek hybrydowy Kronaby na skórzanym pasku lub stylowej bransolecie mesh. Swoim minimalistycznym designem dodaje szyku każdej stylizacji. Natomiast kobiecie, której marzy się smartwatch hybrydowy damski w bardziej ozdobnej odsłonie, powinien przypaść do gustu model Frederique Constant z kolekcji Ladies Vitality. Przykuwa uwagę wytłaczaną pięknym wzorem tarczą oraz diamentami w funkcji indeksów. 


W wymagające kobiece gusta wpisuje się również zegarek hybrydowy Timex. Można by go uznać za modelowy przykład klasycznego czasomierza, gdyby dyskretnie nie zdradzał swojej sportowej funkcjonalności wskaźnikiem aktywności na tarczy. W jeszcze większym stopniu innowacyjną technologię ujawniają zegarki hybrydowe damskie amerykańskiej marki Fossil. Analogowa tarcza nakłada się w nich na cyfrową, tworząc efektowny mariaż klasyki z nowoczesnością. Całość uzupełnia wyróżniający się design, w którym pasek lub bransoletka są nieproporcjonalnie wąskie w stosunku do średnicy koperty. Zegarek hybrydowy Fossil zachwyca wyglądem w stylu fashion pasującym do modnej i nowoczesnej kobiety.

Zegarek Timex TWG013600 Smartwatch IQ+ Move SmartwatchZegarki hybrydowe męskie 

Zegarek Emporio Armani ART5011 Alberto
Jeszcze większą rozpiętość stylistyczną znajdujemy w ofercie dla mężczyzn. Zegarki hybrydowe męskie są projektowane w wielu różnych odsłonach - od klasycznej przez modową, sygnowaną markami Guess i Armani, po typowo sportową. 


Prostym, tradycyjnym designem wyróżniają się na przykład wybrane modele od Kronaby, a także minimalistyczny zegarek hybrydowy Skagen. Producenci znacznie częściej stawiają jednak na klasykę w dynamicznej odsłonie, podkreślającej męskość użytkownika. Zegarek hybrydowy męskizyskuje taki charakter m.in. dzięki rozbudowanej tarczy wyposażonej w dodatkowe funkcje. Można na niej znaleźć np. datownik, czas światowy, chronograf czy różnego rodzaju wskaźniki pomiaru aktywności. Uwagę stylowo zaprojektowanym cyferblatem w głębokim, czarnym kolorze przyciąga zegarek hybrydowy Citizen. Masywną konstrukcją charakteryzują się czasomierze od Casio. Kto szuka zaś w zegarkach zdecydowanej, męskiej elegancji, z pewnością doceni również wyróżniający się design modeli Lotus czy Timex

Zegarek SKT5000 Skagen FALSTER CONNECTED


Zegarek Citizen EE4033-87A Solar Hybrid Classic Bluetooth
Zegarek hybrydowy smartwatch korzysta z najnowszych technologii, jednocześnie nie odcinając się od zegarmistrzowskiej tradycji. To znakomita propozycja dla każdego, kto chce cieszyć się możliwościami smartwatcha bez rezygnacji z klasycznego designu.