Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300
POWRÓT23-04-2021

Jaki smartwatch dla dziecka warto wybrać? Ranking najbardziej przydatnych funkcji

Chcesz zaskoczyć swoją pociechę prezentem w postaci nowego smartwatcha dziecięcego? Z pewnością zastanawiasz się zatem, jaki model smartwatcha dla dziecka wybrać: standardowy czy przeznaczony typowo dla najmłodszych? Zanim podejmiesz decyzję, dowiedz się, czym smartwatch dla dzieci różni od pozostałych wariantów. Oto wskazówki, które Ci w tym pomogą oraz kilka modeli, które mogą Cię zainteresować – sprawdź! Jak działa smartwatch dla dzieci? 

Czym smartwatche dla dzieciróżnią się od tych, z których korzystają inni? Na pierwszy rzut oka różnica może dotyczyć wyglądu. Modele dziecięce cechują się bowiem wyglądem celującym w gust małoletnich użytkowników – są zazwyczaj kolorowe albo zdobione motywami z popularnych filmów animowanych czy kreskówek. 

Wielofunkcyjne zegarki smmartwatch dla dzieci


Bezpieczne smartwatche dla dzieci

Okazuje się jednak, że różnica pomiędzy tymi dwoma grupami leży nieco głębiej i dotyczy dostępnych funkcji. Standardowe smartwatche skupiają się przede wszystkim na monitorowaniu Twojego organizmu oraz na obsługiwaniu smartfona z poziomu nadgarstka, bez wyciągania go z kieszeni czy plecaka. Zegarek dla dziecka zapewnia także funkcje umożliwiające rodzicom roztaczanie opieki nad pociechami znajdującymi się poza domem. Niektóre modele mają też zainstalowane gry, które dbają o rozrywkę najmłodszych. Najbardziej przydatne funkcje zegarka smartwatch dla dziecka 

Zainteresowało Cię to, że przy użyciu smartwatcha dla dziecka możesz pilnować go zdalnie nawet wtedy, gdy znika z zasięgu Twojego wzroku? Nowoczesne funkcje zegarków pozwalają monitorować aktualne położenie malucha, sprawdzać pokonaną przez niego trasę, a nawet… podsłuchiwać jego otoczenie.  Wszystko to oczywiście po to, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo poza domem, jak również umożliwić samodzielne eksplorowanie najbliższej okolicy, co jest bardzo ważne dla wzmacniania jego samodzielności. Co więcej, nie chodzi tu o szpiegowanie dziecka, lecz o budowanie wzajemnego zaufania. Pozwalasz dziecku na samodzielne wyjście z domu i tym samym pokazujesz, że mu ufasz. Jednocześnie możesz dyskretnie sprawdzić, czy wszystko u niego w porządku, żeby się nie martwić – ale w taki sposób, by nie przeszkadzać mu w zabawie. Na jakie funkcje smartwatcha dziecięcego warto zwrócić szczególną uwagę? Oto lista tych, które zadowolą zarówno Ciebie, jak i przyszłego posiadacza modnego zegarka! 

Najbardziej przydatne funkcje zegarka smartwatch dla dziecka

  

Lokalizator GPS 

Lokalizator GPS w smartwatchach Garett

Zakup zegarka dla dziecka z lokalizatorem to świetny pomysł, jeśli chcesz mieć zawsze kontrolę nad tym, gdzie znajduje się Twoja pociecha. Potrzebujesz czegoś więcej? Możesz zdecydować się na nieco bardziej zaawansowany model zegarka dla dzieci z GPS, który jest wyposażony w funkcję geoogrodzenia – np. smartwatch dla dziewczynki Garett Kids Nice różowy. Jak to działa? Wyznaczasz w aplikacji obszar, po którym maluch może się swobodnie poruszać, a gdy go przekroczy – otrzymasz natychmiast powiadomienie. Zegarek GPS dla dziecka to doskonałe rozwiązanie, zapewniające spokój rodzicowi. Dlatego zegarek z GPS dla dzieci jest bardzo często wybieraną opcją, sprawdzającą się szczególnie w przypadku maluchów w wieku szkolnym.  

 

Funkcja dzwonienia 

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia daje możliwość prowadzenia rozmów poprzez zegarek. Przydaje się chociażby wtedy, gdy maluch jest zajęty zabawą albo akurat nie ma przy sobie telefonu – a zegarek zawsze jest na jego nadgarstku. W nowszych modelach możesz też korzystać z trybu wideorozmowy, jak np. w smartwatchu dla chłopca Garett Kids. 

Funkcja dzwonienia smartwatchach Garett

  

Wysyłanie sygnału SOS 

Wysyłanie sygnału SOS smartwatchach Garett

Choć ufasz swojemu dziecku i poinformowałaś je o podstawowych zasadach bezpieczeństwa poza domem, smartwatch z funkcją SOS roztoczy nad nim dodatkową ochronę. Gdy tylko maluch poczuje się zagrożony albo zgubi się na nieznanym terenie, musi tylko wcisnąć jeden przycisk, a Ty usłyszysz sygnał alarmowy i pośpieszysz mu z pomocą.  

  

Aparat 

Jaki smartwatch wybrać dla dziecka z zamiłowaniem do fotografii? Najlepszym wyborem będzie model z zintegrowanym aparatem. Wyobraź sobie, jaką frajdą będzie dla niego robienie selfie nadgarstkiem! Taką opcję zapewnia chociażby smartwatch Garett dla dzieci 5903246286755. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na zakup specjalnego smartwatcha dla dzieci z aparatem, maluch i tak może rozwijać swoją pasję i pstrykać zdjęcia nadgarstkiem. W jaki sposób? Sparuj mniej zaawansowany technologicznie zegarek dla dziecka z telefonem, aby zdalnie zarządzać aparatem smartfona z poziomu nadgarstka. 

Aparat smartwatchach Garett

  

Wiadomość głosowa i tekstowa 

Wiadomość głosowa i tekstowa smartwatchach Garett

Korzystając ze smartwatcha, dziecko może wysłać Ci tradycyjnego SMS-a albo wiadomość głosową. Nagranie krótkiego komunikatu zajmie mu znacznie mniej czasu niż wystukanie go na klawiaturze – zatem będzie można szybciej wrócić do zabawy. 

  

Zdalny podsłuch 

Wyobraź sobie, że próbujesz dodzwonić się do dziecka kilka razy, ale nie odbiera. W głowie masz od razu czarne scenariusze, zaczynasz się bać i zastanawiasz się, co zrobić najpierw – skonsultować się z policją czy zacząć obdzwaniać szpitale. Jeśli Twoja pociecha będzie miała na nadgarstku zegarek z funkcją zdalnego podsłuchu – np. smartwatch dziecięcy Garett Kids 4You – możesz z niej skorzystać, by dyskretnie sprawdzić, czy wszystko w porządku. Ty się uspokoisz, a maluch nie będzie się odrywać od zabawy czy nauki. 

Zdalny podsłuch smartwatchach Garett

  

Śledzenie trasy 

Śledzenie trasy smartwatchach Garett

Maluch znowu coś zgubił, wracając do domu? A może coś go zaniepokoiło po drodze? Zegarek z GPS dla dziecka może też mieć funkcję śledzenia pokonanej trasy, dzięki której dokładnie prześledzisz jego wcześniejsze kroki. 

  

Alarm ściągnięcia zegarka 

Najlepsze smartwatche dla dzieci mogą też dysponować funkcją rozpoznawania, czy zegarek jest na nadgarstku malucha, czy też został zdjęty. Gdy tak się stanie, otrzymasz powiadomienie i możesz sprawdzić, czy wszystko u niego w porządku, czy też potrzebuje Twojej pomocy. 

Alarm ściągnięcia zegarka smartwatchach Garett

 

Sprawdź wszystkie modele zegarków smartwatch dla dzieci i wybierz najlepszy model dla Twojego dziecka!