Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Smartwatch Fossil Q

03-11-2017

Na zegarki inteligentne decydujemy się coraz częściej i możemy mieć pewność, że taki trend w dalszym ciągu będzie się utrzymywać. Jest to zrozumiałe, ponieważ klasyczne zegarki dla wielu z nas nie są już wystarczające. Oczekujemy czegoś więcej niż wskazywanie godziny, czy też powszechnych już funkcji dodatkowych jak stoper, alarm, datownik, czy wysoka wodoszczelność. Wymagania nowoczesnych konsumentów potrafi spełnić smartwatch, a jedna z najciekawszych propozycji to zegarki z linii Fossil Q, którym postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej. Czy rzeczywiście są to zegarki na miarę XXI wieku?Inteligentne smartwatche marki Fossil.

 


Kompatybilny ze smartfonem
Zacząć należałoby od tego, że inteligentne zegarki Fossil Q są kompatybilne z telefonami bazującymi na systemach Android™ 4.3 i iOS 8.2 i ich nowszymi wersjami. Łączą się z nimi bezprzewodowo poprzez Bluetooth (4.1) lub Wi-Fi w standardzie 802.11b/g. Co to oznacza dla użytkownika w praktyce? Na pewno jest to bardzo pomocne, choćby dlatego, że nie ma potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni czy torebki tylko po to, aby odebrać, czy sprawdzić status wiadomości lub połączeń. Mając zegarek z serii Fossil Q do komunikacji ze światem wystarczający będzie dotykowy ekran zegarka oraz wbudowany w smartwatch Fossil Q głośnik i mikrofon (dotyczy modeli Q Wander i Q Marshal). Umożliwia to wygodne odbieranie powiadomień z telefonu jak i sterowanie nim.


Zegarek Fossil Q z wbudowanym głośniekiemWiele praktycznych funkcji

Zegarek z Androidem umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń - jest to zdecydowanie jedna z jego najważniejszych funkcjonalności. Nie można jednak przejść obojętnie wobec wielu innych praktycznych udogodnień. Modele z serii Fossil Q wyposażone są między innymi w krokomierz i licznik kalorii. Nie da się w związku z tym ukryć, że szczególnie zadowoleni z niego powinni być ludzie aktywni. Zegarek może pełnić rolę personalnego trenera, który zmotywuje nas do działania. Po połączeniu ze smartfonem pozwala sterować ulubioną muzyką, automatycznie synchronizuje czas i datę, przekazuje informacje pogodowe.

 


Kameleon wśród zegarkówElegancki zegarek Fossil Q na skórzanym pasku

Wiemy już, że inteligentne zegarki Fossil Q mają wiele praktycznych funkcji i nie ograniczają się jedynie do pokazywania godziny czy daty. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Potrafią one być bardzo różnorodne w ujęciu ich wyglądu. Po pierwsze istnieje możliwość zakupu wymiennych pasków dzięki którym można kreować swój własny styl. Marka stworzyła ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o ich montaż. Umożliwia to prostą, samodzielną wymianę.


Godna uwagi jest jednak tzw. Q Personalizacja. Aplikacja Fossil Q daje możliwość zmiany stylu dotykowego ekranu zegarka. Do wyboru pozostawiono całe mnóstwo ciekawych wzorów, dzięki którym można dobrać styl odpowiedni do aktualnego nastroju czy ubrania. Smartwatch może nawet naśladować klasyczny, analogowy zegarek. 


 


Nie da się ukryć, że inteligentne zegarki Fossil Q to jedne z najlepszych smartwatch’y na rynku. Wiele praktycznych funkcji, wysoką jakość wykonania oraz niepowtarzalny styl sprawiają, że modele te wybijają się na tle całego mnóstwa innych propozycji. Warto przyjrzeć się im bliżej, wybrać najlepszy i sprawić prezent sobie lub innej osobie.

Stylowy zegarek Fossil na srebrnej bransolecie

 

FILTRY0