Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarek sportowy czy smartwatch? Sprawdź, czym różni się smartwatch od zegarka sportowego!

08-03-2022

Nie da się ukryć, że zegarek sportowy to praktyczny gadżet, który może pomóc w pracy nad kondycją. Pozostaje tylko jedno pytanie. Co wybrać: zegarek sportowy czy smartwatch? Z naszymi wskazówkami podjęcie decyzji nie przysporzy Ci trudności. Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na jedno z tych rozwiązań!


Co łączy zegarki inteligentne i sportowe?

Zegarki sportowe i smartwatche męskie oraz damskie to urządzenia z kategorii wearable mające jedną cechę wspólną, która powoduje, że są czasem mylone. Jaką? Oba umożliwiają budowanie formy i kontrolowanie wydolności organizmu za sprawą specjalnych, sportowych funkcji. Dlatego chętnie sięgają po nie sportowcy – zarówno Ci profesjonalni, jak i korzystający z siłowni od czasu do czasu.


Zegarki sportowe i smartwatche posiadają funkcje takie, jak:

  • zaawansowane tryby sportowe dopasowane do różnych rodzajów aktywności i dyscyplin,

  • ćwiczenia oddechowe,

  • przypomnienie o braku aktywności od dłuższego czasu,

  • trening interwałowy,

  • rejestrowanie danych o odbytych sesjach treningowych,

  • licznik spalonych kalorii,

  • monitor aktywności sennej,

  • monitor regeneracji organizmu po treningu,

  • pulsometr i pulsoksymetr,

  • stoper, timer lub licznik okrążeń/kroków.

Zegarki sportowe damskie


Zegarki sportowe męskie

Jak już wspomnieliśmy damskie lub męskie smartwatche i zegarki sportowe bywają czasem mylone ze względu na swój wygląd – na pierwszy rzut oka wyglądają bowiem podobnie. Zazwyczaj są to modele przeznaczone do sparowania ze smartfonem, wymagające regularnego ładowania i pozbawione fizycznych wskazówek charakterystycznych dla klasycznych zegarków.


Smartwatch a zegarek sportowy – podstawowe różnice

Choć jest ich kilka, to jednak na tym podobieństwa się kończą. Różnica jest jedna, ale za to bardzo znacząca. Zegarki sportowe męskie i damskie mają szereg funkcji służących do monitorowania wydolności organizmu, planowania treningów i śledzenia postępów w osiąganych wynikach. Pozostałe funkcje występują jednak w bardzo okrojonym zakresie – w odróżnieniu od smartwatchy, które z kolei stawiają na te drugie.

Smartwatch a zegarek sportowy


Vector Smart zegarek sportowy

Czy to oznacza, że zegarki sportowe są mniej funkcjonalne niż smartwatche? Absolutnie nie. Dzięki skupieniu się tylko na jednym aspekcie działania – monitorowaniu aktywności fizycznej – jest on dopracowany w każdym szczególe. W efekcie dostarcza bardziej szczegółowych informacji niż przeciętny zegarek smartwatch działający na wielu polach.


Co wybrać: zegarek sportowy czy smartwatch?

Nie jesteśmy w stanie przekonać Cię jednoznacznie do wyboru jednej z tych opcji. Wszystko zależy bowiem od Twoich indywidualnych preferencji oraz stylu życia.


Potrzebujesz jedynie funkcji sportowych i zależy Ci na jak najdokładniejszych informacjach dotyczących wydolności organizmu oraz osiąganych wyników? Zegarek sportowy damski lub męski może się okazać najkorzystniejszą opcją dla Ciebie, bo to urządzenie stuprocentowo ukierunkowane na szlifowanie formy fizycznej.

Damski zegarek sportowy


Smartwatch męski z funkcją płatności bezdotykowej

Cenisz sobie technologiczne nowinki i lubisz korzystać z ciekawych funkcji, takich jak np. płatności bezdotykowe czy rozmowy z poziomu nadgarstka? Nie pozwolą Ci na to funkcje standardowego zegarka. Smartwatch damski lub męski jest zatem jedyną opcją, aby cieszyć się w pełni wszystkimi możliwościami inteligentnych sprzętów.


W asortymencie Zegarek.net znajdziesz całą gamę zegarków sportowych i smartwatchy, które wzniosą Twoje treningi na wyższy poziom. Sprawdź naszą ofertę i wybierz swojego osobistego, elektronicznego asystenta treningowego!