Idziesz do biura, na oficjalną kolację, na spotkanie ze znajomymi, a może piknik? Z pewnością na każdą z tych okazji długo zastanawiasz się jaki wybrać zegarek, aby był stosowny i gustowny. Od teraz już się nad tym nie zastanawiaj, ponieważ Daniel Wellington wraz ze swoją kolekcją zegarków damskich Petite wychodzi Ci naprzeciw! Podczas tworzenia kolekcji Petite, Wellington zadbał o najmniejszy szczegół i stworzył zegarki doskonałe na każdą okazję niezależnie od wybranego modelu. Stworzenie klasycznych i minimalistycznych zegarków, które jednocześnie będą miały swój charakter i oryginalność, jest nie lada wyzwaniem, jednak Daniel Wellington podołał temu zadaniu w 100%. Stworzył on charakterystyczny dla siebie design, który pokochały kobiety na całym świecie.

Seria zegarków Petite to wyjątkowe zegarki na pasku ze skóry naturalnej, na pasku plecionym bądź na bransolecie typu mesh. Każdy z nich mimo cechy wspólnej jaką jest minimalizm zastosowany głównie na tarczach, jest unikatowy i wyjątkowy. Mnogość modeli pozwala na wybranie dla siebie zegarka idealnego, zgodnego z Twoimi upodobaniami. Kolorystyka tych zegarków damskich obejmuje trzy najpopularniejsze kolory takie jak brąz, czerń, biel i srebro. Są to sztandarowe kolory, jeśli chodzi o tworzenie klasycznych zegarków, jednak w połączeniu z kontrastowymi kolorami tarcz, absolutnie nie są one w żaden sposób monotonne. Spoglądając na zegarki Daniela Wellingtona najbardziej rzuca się w oczy charakterystyczna tarcza, która jest rozpoznawana na całym świecie. Znajdziemy na niej niewiele elementów, jednak jest w nich coś przyciągającego. Tym co wyróżnia je spośród innych tego typu zegarków to logo marki z charakterystyczną odwróconą literką D umieszczone w górnej części tarczy. Pozostałe elementy to jedynie minimalistyczne indeksy słupkowe i smukłe wskazówki w kolorze koperty. Jednak dzięki temu, że stylistyka tarczy jest nieco powściągliwa, bardzo łatwo można odczytywać z niej informacje. Jest ona czytelna i przejrzysta. 

Wiele kobiet marzy o tym, aby zegarek przede wszystkim idealnie dopasowywał się do ich nadgarstka. Czasomierze Wellingtona na to pozwalają dzięki swojej bardzo cienkiej i szerokiej kopercie, która w połączeniu z paskiem czy bransoletą świetnie leży na kobiecym nadgarstku.Dodatkowo stylistyka tych zegarków w 100% pozwala na komponowanie ich z naprawdę każdą stylizacją. Świetnie będzie on wyglądał z eleganckimi dress code, marynarkami czy kombinezonami. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze tego samego dnia założyć bardziej luźny strój i udać się z tym samym zegarkiem na ręce np. na zakupy czy spotkanie z przyjaciółmi.Niewątpliwie każda kobieta w swojej kolekcji powinna mieć zegarek, który będzie idealnym towarzyszem na co dzień i w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie chcemy się zastanawiać nad tym jaki zegarek założyć. Daniel Wellington Petite to kobiecy must-have na każdą okazję!