Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Nowa seria zegarków pilot - Atlantic Seaflight

28-02-2019

Pomimo hucznie obchodzonej w zeszłym roku 130 rocznicy tworzenia czasomierzy, marka Atlantic nie ma zamiaru zwalniać tempa. W ostatnich sezonach mamy do czynienia z wyraźnym powrotem modeli vintage. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zegarki Atlantic mają w tej dziedzinie wiele do pokazania. Oczywiście pojęcie "vintage" jest niezwykle obszerne i zawiera w sobie wiele charakterystycznych konstrukcji, znanych dobrze wszystkim miłośnikom zegarmistrzostwa. Co więcej, inspiracja tego rodzaju modelami wcale nie oznacza, że zamykamy się na przyszłość i nowoczesność. Za to może ona posłużyć do wykorzystania tego co najlepsze w przeszłości, aby przekazać tradycję następnym pokoleniom. Szwajcarska marka Atlantic postanowiła to udowodnić, wprowadzając na rynek nowe zegarki Atlantic Seaflight, które już czekają w naszym sklepie na potencjalnych nabywców.

 


Zegarki Atlantic typu pilot

To, że najnowsze propozycje uwielbianego w Polsce brandu wyglądają świetnie, widać już na pierwszy rzut oka. Czasomierze zyskują jednak znacznie po nieco bliższym przyjrzeniu się koncepcji, która za nimi stoi. Podstawą do ich stworzenia stały się bowiem zegarki typu pilot, od lat cenione za swój specyficzny, oldschoolowy design. Jak sama nazwa wskazuje, zegarki typu pilot pierwotnie powstawały jako narzędzia dla lotników. Dlatego można się tu spodziewać bardzo konkretnych rozwiązań, które charakteryzują kolekcję Atlantic Seaflight.

Zegarek Atlantic Seaflight z srebrną tarczą na brązowym skórzanym pasku.


Męski zegarek Atlantic na brązowym skórzanym pasku z srebrną, mieniąca się tarczą.

Wspólnym pierwiastkiem dla wszystkich wariantów jest projekt tarczy, który nie pozostawia złudzeń co do swojego pochodzenia. Nie da się nie dostrzec dwóch białych linii, przechodzących idealnie wzdłuż oraz w poprzek tarczy, aby przeciąć się idealnie w centralnym punkcie. Jest to ewidentne nawiązanie do przyrządów znajdujących się w kokpicie samolotu. W tym przypadku spełniają one jeszcze jedno zadanie. Dzięki nim męskie zegarki Atlantic Seaflight koncentracją uwagę obserwatora na centrum tarczy. Z kolei geometryczny kształt wskazówek został zaprojektowany w taki sposób, aby swoim wyglądem przypominać śmigło samolotu.

 


Modne zegarki Atlantic

Czytelne, przejrzyste i nawiązujące do lotnictwa tarcze to wyraźny znak, że mamy przed sobą prawdziwe zegarki typu pilot. Szwajcarzy postanowili jednak zaaranżować ten vintageowy styl w bardzo przyjemnym dla oka, nowoczesnym wydaniu. Nowe zegarki Atlantic Seaflight zamykają swoje lotnicze tarcze w solidnie wyglądających, 44mm kopertach. Ich wyrazista, ale gładka i smukła linia, w połączeniu z opisaną na lunecie podziałką, nadają im odpowiedniego dynamizmu. 

Zegarek Atlantic Seaflight na brązowym skórzanym pasku z srebrną tarczą.


Prezentowane modele wykorzystują do pracy szwajcarskie mechanizmy kwarcowe, zapewniające łatwą eksploatację oraz wysoką precyzję chodu. Ponadto zegarki Atlantic Seaflight zaopatrzone są w datownik, który nieśmiało wskazuje dzień miesiąca w okienku na indeksie godziny 3. Jak na razie do wyboru mamy dwa warianty - elegancki zegarek na bransolecie Atlantic 70356.41.41R oraz model na stylizowanym, skórzanym pasku Atlantic 70351.41.51. Ten drugi świetnie komponuje się z projektem koperty i dopasowuje styl pierwszych czasomierzy dla pilotów do warunków nowoczesnego, miejskiego życia.

Zegarek Atlantic 70356.41.41R Seaflight


Zegarek Atlantic 70351.41.51 Seaflight

Zegarki Atlantic Seaflight, mimo urozmaiconej kompozycji, wykorzystują jedynie sprawdzone kolory, które łatwo będzie dopasować do wielu różnorodnych kreacji. Oba modele świetnie nadają się do codziennego użytkowania. Z kolei ich elegancja pozwala dopasować je do bardziej oficjalnej stylizacji.


FILTRY0