Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Nowy ambasador i limitowane zegarki Vostok Europe Max Orido

18-08-2022

Do grona ambasadorów marki Vostok Europe dołączył jeden z najbardziej znanych japońskich kierowców - Max Orido. Jego szybkość, precyzja i sprawność stały się inspiracją dla powstania limitowanego zegarka Vostok Europe Max Orido.


Nowy ambasador marki Vostok Europe  - Max Orido

Do rodziny litweskiej marki Vostok Europe dołączył jeden z najlepszych japońskich kierowców wyścigowych - Max Orido. Wśród fanów znany jest pod pseudonimem Minkichi, który pochodzi od jednej z postaci występującej w popularnej japońskiej kreskówce. Jej bohaterem jest małpka nazywana Oyama no Monkichi, co można przetłumaczyć  na “górską małpkę”.

 Max Orido


Nowy ambasador marki Vostok

Orido sportową karierę rozpoczął na początku lat dziewięćdziesiątych. Debiutował w 1991 roku w serii Fuji Speedway dla Yokohama Rubber, gdzie w kolejnych latach zdobył trzy mistrzostwa świata. Kierowca uczestniczył w obecnym SUPER GT w 1996 roku. Rok później wszedł do klasy GT300, zdobywając dwie wygrane.  W 1999 roku wystąpił w NASCAR Camping World West Series kończąc za pierwszym razem wyścig na osiemnastej pozycji, a za drugim podejściem na trzynastym miejscu. Do 2004 roku uzyskiwał wszystkie swoje osiągnięcia w zespole  “Toyota Team Tsuchiya” pod okiem mistrza driftu Keiichiego Tschiya. Znajomość z nim, skierowała sportowca w stronę driftu. Przyjął on funkcję jednego z pierwszych sędziów organizacji driftowej D1GP, a następnie zaczął sam brać udział w tych zawodach. Od 2008 roku przeszedł do klasy GT300 i został  mistrzem w LEXUS IS350. W 2017 roku wycofał się z SUPER GT, po czym ponownie powrócił w kolejnym roku. Od 2021 uczestniczy w klasie GT300 SUPER GT od apr z TOYOTA GR SPORT PRIUS PHV.


Wielki sukces Maxa Orido

Max Orido jest jedynym z niewielu kierowców, którzy osiągnęli sukces nie tylko w wyścigach torowych, ale także w driftingu na najwyższym poziomie japońskich zawodów D1GP. Był pierwszym kierowcą, który wziął udział zarówno w Yokohama World Time Attack Challenge, jak i Tectaloy Drift Challenge. Poza działalnością wyścigową, sportowiec obecnie uczy bezpiecznej jazdy. W 2013 roku otworzył profesjonalny obiekt symulatora jazdy 130R Yokohama, w którym pełni funkcję trenera dla młodych kierowców, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Max Orido

Limitowany zegarek Vostok Europe Max Orido

Limitowany zegarek Vostok Europe

Litewska marka jak zawsze w przypadku nowych ambasadorów, proponuje dedykowane im limitowane zegarki, które dołączą do kolekcji Vostok Europe Special Editions. Ten gest należy już do tradycji manufaktury, a jednocześnie zawsze wywołuje wiele emocji wśród kolekcjonerów. Zegarek Max Orido dostępny jest jedynie w ograniczonej ilości 200 sztuk na cały świat. Utrzymany w monochromatycznym czarnym kolorze, posiada kopertę znaną z kolekcji Vostok Europe Engine mierzącą szer. 45,7  i grub. 15,6 mm. Duża masywność zostaje tutaj ciekawie wykorzystywana za sprawą uzyskanej głębi tarczy. Na pierwszym planie mamy do czynienia z wyrazistym matowym bezelem, poniżej którego znajdują się indeksy godzinowe, a na samym dole widnieją wskazówki z właściwą tarczą. Wrażenie głębi zostaje jeszcze bardziej podkreślone przez fakt, że mamy tutaj do czynienia z tarczą typu skeleton. Pod misternie wyciętymi mostkami, widzimy pracę automatycznego werku Seiko. Trzeba przyznać, że ta wielopoziomowa konstrukcja obudowy robi wrażenie swoją pomysłowością i wykonaniem.


Mechanizm automatyczny pokryty rzadkim metalem

We wnętrzu zegarka VE Max Orido zaimplementowano mechanizm z automatycznym naciągiem NH72 opartym na 24 kamieniach. Wartym podkreślenia jest fakt, że powierzchnia werku pokryta została Ruthenium (RU44), rzadkim metalem przejściowym należącym do grupy platynowców. Jego ciemna barwa idealnie harmonizuje z kopertą zegarka, tworząc bardzo luksusowy wygląd. Sam materiał używany głównie w produktach z wyższej półki, cechuje się niezwykle twardą strukturą. To jednak nie koniec. Wystarczy odwrócić zegarek, aby przez transparentny dekiel móc podziwiać wahnik mechanizmu.

Mechanizm w zegarku Vostok Europe


Szkło w zegarkach Vostok Max Orido  

Odporne na pęknięcia i zarysowania szkło K1

Tarczę zegarka Max Orido przykrywa szkło K1. Wykorzystywane w najlepszych sportowych modelach kryształ, zachowuje najlepsze cechy szkła mineralnego i szafirowego. O ile bowiem te drugie cechuje się mocną wytrzymałością na zarysowania, to pozostaje narażone na łatwe pęknięcie. W przypadku K1 jest inaczej. Nawet silne wstrząsy oraz uderzenia nie spowodują żadnego stłuczenia lub zarysowania. Tajemnicą sukcesu szkła K1 pozostaje jego niezwykła giętkość. Pod wpływem sił zewnętrznych nie łamie się, ale odkształca - zachowując tym samym swój dobry wygląd.

Imponująca wodoszczelność 30 ATM

Zegarek Max Orido sprawdzi się nie tylko na lądzie, ale także pod wodą. Diver spełni funkcję profesjonalnego urządzenia dla nurków. Mocna konstrukcja obudowy sprawia, że model posiada imponującą wodoodporność na poziomie 30 ATM. Z zegarkiem na nadgarstku można swobodnie pływać oraz nurkować, odkrywając podwodne tajemnice.

wodoszczelność w zegarkach Vostok 30 ATM


Trytowe podświetlenie w zegarku Vostok Max Orido

Niezawodne trytowe podświetlenie

Równie oryginalnie prezentują się rozmieszczone na tarczy punktowe indeksy godzinowe. Przywodzą one skojarzenie ze światłami w samochodach wyścigowych. Jest ono na tyle zasadne, że indeksy zamontowane mają w sobie świecące mikrorurki wypełnione gazem trytowym. Używana przez Vostok Europe nowoczesna technologia podświetlenia firmy mb-microtec nie wymaga żadnych włączników. Emituje samoistnie światło w ciemności do 25 lat, czytelnie wskazując czas w każdych warunkach.


Specjalnie dedykowane zegarkom paski

Szkieletowany zegarek Vostok Europe Max Orido zawieszony jest na specjalnie zaprojektowanych dla tego modelu paskach. Pierwszy z nich to ręcznie wykonany skórzany egzemplarz, a drugi silikonowy. Dzięki systemowi szybkiej wymiany, możliwa jest łatwa zamiana jednego paska na drugi. Prosta modyfikacja sprawia, że zegarek ze sportowego urządzenia szybko stanie się casualowym dodatkiem na co dzień.

Paski w zegarkach Vostok Europe Max Orido

Limitowane Vostok Europe Max Orido już niedługo w Europie!

Max Orido Vostok Europe w polsce

Zegarek Vostok Europe Max Orido występuje w limitowanej wersji 200 sztuk. Jedynie numery seryjne od 01 do 40 są wygrawerowane na deklu egzemplarza. Aktualnie model dostępny jest wyłącznie w Japonii, ale już 28 lipca będzie mieć swoją premierę na rynku europejskim!