Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki z kalendarzem. Orient Multi Year

03-11-2017

Zegarki z kalendarzem Orient Multi Year (często określany mianem „patelni” lub „cesarskim”) to zegarek japońskiego producenta, który zasługuje na miano kultowego. Wyróżniają go przede wszystkim:

  • duża średnica i pokaźna grubość
  • charakterystyczna tarcza z unikatowym kalendarzem (który praktycznie nie pojawia się w innych markach)
  • złote wskazówki i indeksy

Zegarek Orient FEU07004UX w złotym kolorze z wiecznym kalendarzem.


Połączenie tych elementów daje bardzo charakterystyczny zegarek, który zachowuje ducha lat 80-tych, a jednocześnie wyróżnia się jeszcze lepszą stylistyką i funkcjonalnością. Nowe męskie zegarki Orient mają wodoszczelność 50 oraz 100 m. Zegarki automatyczne Orient są znane ze świetnego, in-hausowego mechanizmu, który nie wymaga nakręcania. Poruszanie ręką wpływa na ruch rotora, nakręcającego sprężynę zegarka. W 3 generacji tych zegarków zastosowano jeszcze lepszy werk, który nie wymaga przestawiania raz na cztery lata w przypadku roku przestępnego. Jeśli nosisz zegarek każdego dnia, jest on zupełnie bezobsługowy.
Męskie zegarki Orient z wiecznym kalendarzemZegarki automatyczne Orient Multi Year 

Zegarek Orient z srebrną bransoletą oraz niebieską tarczą na której jest wieczny kalendarz.
Zegarki te dostępne są w kilku kombinacjach kolorystycznych. Fani złotych zegarków mogą wybrać model z czarną tarczą, oraz kopertą i bransoletą pokrytą złotą powłoką za pomocą metody PVD. Możesz wybrać także modele wyposażone w stalową kopertę, lub kopertę stalową ze złotymi wstawkami. Kolejną cechą tego zegarka, która jest niemal niespotykana w tym przedziale cenowym, jest obrotowy bezel znajdujący się wewnątrz tarczy.


Na tarczy wszystkich zegarków Orient Multi year znajduje się wiele różnych elementów, jednak niezależnie od wersji, nie koliduje to z wygodą odczytu. Zegarek Orient ozdobiono charakterystycznym logo z lwami, a także zastosowano w nim okienko z dniem miesiąca na godzinie trzeciej, nakładane, złote indeksy z kropkami lumy i wskazówki pokryte są świecącą warstwą. Część modeli posiada na tarczy tachymetr oraz nazwy miast w różnych strefach czasowych. Oferta zegarków Orient została rozbudowana o zegarki ze wskazaniem dodatkowej strefy czasowej (z nazwami miast na tarczy) i zwiększoną wodoodpornością do 10 ATM. Są one dostępne na skórzanym pasku z przeszyciami. Do modeli tych należą zegarki z kalendarzem rocznym FEU0B003FH i FEU0B004TH.
Złoty zegarek Orient z wiecznym kalendarzem na ciemno złotej-tarczy.Zegarki z kalendarzem Orient 

Elegancki zegarek Orient Muli Year z wiecznym kalendarzem
Zegarki te to świetny wybór dla osoby, która szuka charakterystycznego zegarka o formalno-sportowym charakterze, który da mnóstwo frajdy z codziennego noszenia. Modele z tarczą, która bardziej rzuca się w oczy, pasują do mniej formalnego stroju, natomiast stonowany Orient Multi Year na pasku, pasuje do każdego stroju. Wybierając ten model, masz pewność, że przyciągnie on uwagę Twoich znajomych i jego zakup nie pozostanie bez echa.