Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Orient Cesarski 2022 w nowej odsłonie - zobacz 6 nowych zegarków Orient Multi-Year Calendar

21-01-2022

Japońska marka Orient jako jedna z pierwszych przygotowała nowe propozycje na 2022 rok i to z całkiem sporym przytupem. Mówimy tu bowiem o 6 całkowicie nowych modelach poszerzających jedną z najważniejszych serii zegarków automatycznych, znanych jako Orient Multi-Year Calendar, zegarki cesarskie, zegarki królewskie lub po prostu “patelnie”. Choć ich fundamentem nadal zostaje wieczny datownik, mają one za zadanie odmienić nieco stylistykę serii, przyciągając do niej nowe zastępy zwolenników. 


Czy to koniec kultowej patelni Orienta? 

Przydomek zapożyczony od jednego z najczęściej stosowanych urządzeń kuchennych, nie jest tutaj oczywiście dziełem przypadku. Orient oferując zegarki cesarskie wprowadził do zegarmistrzostwa nie tylko wieczny i mechaniczny datownik, ale również swoją unikatową i niepowtarzalną stylistykę. Trzeba przyznać, że dotychczas zaprezentowane modele (a pojawiają się one od lat 60’ XX wieku), z wyglądu rzeczywiście przypominają kuchenną patelnię. 

Problem w tym, że kształt zegarka zawsze należy dopasować do swojego nadgarstka, a unikatowa stylistyka zazwyczaj trafia do dość wąskiego grona odbiorców. W tym celu, w swoich najnowszych propozycjach, marka Orient zdecydowała się na zaaranżowanie wiecznego kalendarza, w nieco bardziej klasycznej i ponadczasowej formie znanej z kolekcji Orient Contemporary. Nie oznacza to jednak, że kolekcjonerzy powinni zacząć się martwić, gdyż kultowy kształt patelni nie odchodzi do lamusa. Nowe zegarki królewskie Orient na 2022 należy potraktować raczej jako wyjście naprzeciw potrzebom większej grupy pasjonatów zegarmistrzostwa, co doskonale oddaje przecież japońskie podejście do kreowania rzeczywistości. 

Orient Multi-Year Calendar

Poznaj nowe zegari Orient Multi-Year Calendar

Dzięki prostemu zabiegowi wyprowadzenia uszu na zewnętrzną części koperty oraz zwężeniu pierścienia dystansującego, królewskie zegarki Orient zyskały wręcz wzorcową, japońską stylistykę. Dzięki temu w najnowszych modelach rozkochają się nie tylko kolekcjonerzy, ale także osoby poszukujące eleganckiego zegarka zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. 


Orient RA-BA0001G10B


Orient RA-BA0001G10B

Złoty wariant zegarka Orient Multi-Year Calendar to doskonała propozycja dla osób pewnych siebie, które lubią się wyróżnić w elegancki sposób. 

Orient RA-BA0002E10B

W tym modelu kluczowy element stanowi jego zielona tarcza ze złotymi indeksami. Rozwiązanie to jest specyficzne dla zegarków pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni, dlatego polecamy go przede wszystkim miłośnikom japońskiej stylistyki. 

 Orient RA-BA0002E10B


Orient RA-BA0003L10B

Orient RA-BA0003L10B

Srebrny zegarek Orient Multi-Year Calendar z kobaltową tarczą to propozycja nad wyraz uniwersalna, nadająca temu modelowi nieco bardziej europejskiego charakteru. Zdecydowanie jest to dobry wariant dla mężczyzn poszukujących zegarka z klasą i historią, ale nadającego się niemal do każdej sytuacji.

Orient RA-BA0004S10B

Barwa biała od wieków kojarzona jest z czystością i niewinnością, co w połączeniu ze srebrną konstrukcją, zdecydowanie wygładza ogólną prezencję czasomierza. Ten wariant polecany jest dla osób poszukujących uniwersalnej ozdoby z delikatną nutą luksusu i otwartości.

 Orient RA-BA0004S10B


Orient RA-BA0005S10B

Orient RA-BA0005S10B

Klasyczny zegarek z historią na pasku, aż prosi się, aby założyć go do garnituru. Model ten perfekcyjnie sprawdzi się podczas wyjątkowych okazji w zestawieniu z brązowymi butami i paskiem.


Orient RA-BA0006B10B

Wśród cesarskich zegarków na pasku, nie mogło zabraknąć ponadczasowego zestawienia srebra oraz czerni. Model ten również sprawdzi się perfekcyjnie w roli zegarka do garnituru, szczególnie w zestawieniu z czarnymi butami i czarnym paskiem. 

Orient RA-BA0006B10B

Dlaczego warto postawić na zegarki Orient Multi-Year Calendar?

Nieocenionym atutem zegarków królewskich Orient, jest realna zegarmistrzowska wartość, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Nie dość, że pochodzą od uznanej marki i wprowadziły do zegarmistrzostwa całkowicie nowe rozwiązanie to na dodatek należą do jednych z tańszych zegarków automatycznych na rynku. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie mówimy tu o mechanizmie przygotowanym przez podwykonawcę, ale o napędzie in-house o oznaczeniu Orient F6D22. Napęd ten charakteryzuje się wysoką precyzją wskazań, 40 godzinną rezerwą chodu i oczywiście płynącą pracą wskazówki, za którą tak bardzo kochamy modele automatyczne. Do tego dochodzi metalowa konstrukcja wykonana ze stali szlachetnej, odporne na stłuczenia mineralne szkło, a także 50 m wodoszczelności, które dla klasycznego zegarka stanowi dość wysoki wynik. Wszystkie nowe modele Orient Multi-Year Calendar znajdziesz rzecz jasna w naszym sklepie, co zagwarantuje ich oryginalność, oficjalne pochodzenie oraz 3 letni okres gwarancyjny.