Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Ball Engineer III Ohio - uniwersalny model na każdą okazję

17-08-2021

Marka Ball od momentu powstania udowadnia, że jest liderem w zakresie innowacji, technologii i chęci ciągłego podnoszenia standardów. Jej rewolucyjne technologie usprawniające funkcjonowanie czasomierzy w trudnych warunkach sprawiają, że znajduje się w czołówce producentów skupiających się na kreatywnych rozwiązaniach z zakresu mikromechaniki i inżynierii. Doskonałym przykładem tych działań jest zegarek Ball Engineer III Ohio.


Ergonomiczny kształt zegarka Ball Engineer III Ohio

Ball Engineer III Ohio wyposażono w okrągłą kopertę o stosunkowo prostej konstrukcji. Jej średnica wynosi 40 mm, z kolei grubość to 13,55 mm. Obudowa jest komfortowa w użytkowaniu i nie powinna sprawiać żadnych problemów, nawet przy całodziennym noszeniu. Producent nie zapomniał o zakręcanej koronce zapewniającej 10 ATM klasę wodoszczelności. Od góry kopertę zamyka szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną, a od spodu pełny dekiel ozdobiony wygrawerowanym wizerunkiem lokomotywy. Nawiązuje do bogatej historii manufaktury Ball.

Ball Engineer III Ohio spód dekla ozdobiony wygrawerowanym wizerunkiem lokomotywy, nawiązującej do historii manufaktury Ball

Ball Engineer III Ohio o eleganckiej tarczy

Zegarek BalL Engineer III Ohio z niebieską tarczą

Tarcza zegarka Ball Engineer III Ohio została zaprojektowana z myślą, iż ma zapewniać czytelność w każdych warunkach. Na jej powierzchni spoczęły metalowe indeksy godzinowe oraz trzy cyfry arabskie: 12,6 i 9. Na godzinie trzeciej usytuowano obramowane podwójne okienko od datownika. Klienci do wyboru mają trzy warianty kolorystyczne zegarka - niebieski oraz czarny cyferblat z szlifem słonecznym, albo egzemplarz z jasną tarcza o nieskazitelnie gładkiej powierzchni z miedzianymi elementami. Trzeba przyznać, że każda z tych opcji świetnie się prezentuje. Wszystkie cyferblaty zachowują balans pomiędzy eleganckim wyglądem, a wyrazistością wskazań. Wyglądu i funkcjonalności Engineer III Ohio dopełnia stalowa bransoleta łącząca w sobie powierzchnie polerowane z satynowanymi. Motylkowe zapięcie zapewnia wygodę i łatwość obsługi.Podświetlenie Trigalight

Uwagę na cyferblacie zwraca 15 szklanych mikrorurek wypełnionych gazem H3. Dwanaście z nich zostało osadzonych wertykalnie, tworząc efekt trójwymiarowości. Trytowe oświetlenie zapewnia bezproblemowy odczyt wskazań w ciemności. Cechuje je wyższa jasność, aniżeli w przypadku konwencjonalnej masy fluorescencyjnej. Co ważniejsze mikrorurki są autonomiczne, a ich przydatność jest przewidziana na 25 lat.

Zegarek męski Ball Engineer III Ohio na bransoelcie z podświetleniem trigalight

Zegarek Ball Engineer III Ohio - jeszcze trwalszy i bardziej odporny

Nowy model wchodzący w skład kolekcji Ball Engineer III posiada kopertę wykonaną ze stali szlachetnej klasy 904L, która w znacznym stopniu nadaje zegarkowi znacznej wytrzymałości oraz pośrednio sprawia, że produkt staje się bardziej prestiżowym. Stal tej klasy cechuje się doskonałą odpornością na korozję, rdzę, a także kwasu. Za sprawą większej ilości chromu, niklu, miedzi i molibdenu pozostaje ona również twardsza od popularnej stali 316L. Po wypolerowaniu nabiera z kolei pięknego połysku, co w istotny
sposób wpływa na prezencję zegarka.

Ball Engineer III Ohio zegarek męski na bransolecie z czarną tarczą

Sercem zegarka Ball Engineer III Ohio jest kaliber RR1102 z automatycznym naciągiem. Mechanizm został wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje; z cyferblatu odczytamy aktualną godzinę, a także dzień tygodnia i miesiąca. Werk został przystosowany do pracy w ekstremalnych warunkach. Wstrząsy do wartości 5000Gs nie robią na nim większego wrażenia, zapewniając należytą dokładność we wskazywaniu czasu. Dzięki specjalnej osłonie wykonanej z Mu-metalu mechanizm jest również zabezpieczony przed polem magnetycznym, które w codziennych warunkach mogą wywoływać laptopy, głośniki, czy telewizory.


Zegarek Ball Engineer III Ohio, czyli niezawodny towarzysz na co dzień

Ball Engineer III Ohio to świetny kompromis pomiędzy wysoką jakością wykonania, trwałością, niezawodnością, a przystępną ceną wynoszącą 7150 zł. Zegarek doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i przy bardziej wymagających okazjach formalnych. Uniwersalność oraz prostota to w gruncie rzeczy kluczowe fundamenty tego czasomierza, zapewniające mu rynkowy sukces.

Zegarek Ball Engineer III Ohio z niebieską tarczą na srebrnej bransoelcie z datownikiem

Zobacz dostępne zegarki Ball Engineer III Ohio: