Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT01-04-2019

Niezwykłe zegarki od prestiżowej marki Ball

Kiedy spojrzymy na naprawdę prestiżowe zegarki, przekonamy się, że perfekcja wykonania oraz piękno nie są ich wyznacznikami, ale elementami majestatycznej układanki. Niemniej istotna od nich jest bowiem historia, która poza autentycznością, przedstawia aspiracje przyświecające tworzeniu czasomierzy. Dzięki temu zegarki ekskluzywne zyskują duszę, której pozazdrościć im mogą przeciętne, często zwyczajnie kopiujące ich wygląd marki. Jeśli potrzebny Ci więc prestiżowy zegarek, musisz mieć też niezłomną pewność, że nie powstał on dla zysku, lecz jest wyrazem czegoś nadzwyczajnego, czegoś co uchwytne jest jedynie ludzkiej myśli. Na szczęście jest producent, który całym sobą wyraża takie szczególne podejście do zegarmistrzostwa, zamieniając ideę w perfekcyjne, szwajcarskie zegarki Ball.

Niezwykle dokładny, męski zegarek Ball na srebrnej bransolecie z czarną tarczą oświetloną tubkami z trytem.


Prestiżowe zegarki szwajcarskie marki Ball to przede wszystkim eleganckie zegarki w ponadczasowym stylu, których jakość oraz oryginalność pozwalają łatwo odróżnić je od zwyczajnych czasomierzy. W ofercie znajdziemy kilka wyróżnionych kolekcji, z których każda ma własną, niepowtarzalną specyfikę.


Elegancki zegarek Ball z szarą, minimalistyczną tarczą oraz kopertą i wskazówkami w kolorze różowego złota.


Chociaż klasyczne zegarki Ball Trainmaster mogą wydawać się całkowicie odmienne od nurkowych modeli z kolekcji Ball EngineerHydrocarbon, łączy je właśnie to, bez czego nie mogą obyć się prestiżowe zegarki. Każda linia modeli jest po prostu dalszym ciągiem opowieści, która rozpoczęła się w jednym i tym samym punkcie nieopodal jednej ze stacji kolejowych w stanie Ohio.

Zegarek Ball na czarnym pasku z srebrną kopertą oraz tarczą wykonaną z masy perłowej.


Początki marki Ball

Kiedy w 1891 amerykański kapitalizm rozkwitał wzdłuż pierwszych linii kolejowych, świat dowiedział się jak ważna jest kontrola czasu. Wyciągnięte wnioski widoczne są z resztą po dziś dzień i tak dawne niebezpieczeństwa odeszły w zapomnienie, co nie mogło by mieć miejsca bez niezawodnej synchronizacji. Szczególnie boleśnie przekonano się o tym właśnie w 1891, kiedy rewolucyjny pociąg pocztowy Fast Mail No. 4 zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka taborem. Wiele ton rozpędzonego żelaza na jednym, tym samym torze, to figura, nie wymagająca opisu dalszych następstw. Nawet wtedy informacja o dramacie obiegła cały świat, co zmusiło możnowładców do rozpoznania przyczyn, aby nigdy więcej te straszne wydarzenia nie miały już miejsca. Śledztwo wykazało, że tragedia była następstwem pozornie niewielkiego zachwiania wskazań czasomierza, który dzierżył inżynier jednego z pociągów. Nagłe opóźnienie mechanizmu o 4 minuty wprowadziło go w błąd, którego skutki odczytujemy z kart historii. Po takich ustaleniach wszyscy byli zgodni co do jednego - czasomierze używane przez kolejarzy muszą gwarantować niezawodność choćby w bardzo w trudnych warunkach. Odpowiedzialny za rozwiązanie był nie kto inny jak Webb C. Ball, który wprowadził standard, będący w zasięgu jedynie najznakomitszych zegarmistrzów. Wyśrubowane normy szybko okazały się tak efektywne, że w ówczesnym społeczeństwie wykształciło się przeświadczenie, iż właściwą godzinę poznać można jedynie u napotkanego kolejarza.


Zegarki marki Ball inspirowane są koleją, co można zauwazyć w ich unikatowym designie.


Prestiżowe zegarki Ball, niezależnie od kolekcji, po dziś dzień nie uznają żadnych kompromisów w kwestii jakości. Choć to Ameryka była miejscem narodzin, pogoń za doskonałością, przeniosła produkcję do kolebki zegarmistrzostwa. Współczesne modele marki Ball to oryginalne zegarki szwajcarskie, które dorastając wśród legend, weszły na poziom dostępny jednie najlepszym markom, o czym świadczą licznie zarejestrowane patenty. Zgodnie z duchem wydarzeń po 1891 roku, zegarki Ball zapewniają sprawdzoną jakość, w dosłownym tego słowa znaczeniu. W ofercie marki znajdziemy jedynie precyzyjne napędy, wśród nich również certyfikowane zegarki COSC. Szwajcarskie zegarki Ball słyną jednak głównie z nowatorskich zabezpieczeń, chroniących mechanizm przed uszkodzeniem. Oznacza to, że te prestiżowe zegarki opowiedzą swoją historię nie tylko poprzez dokładność i piękno, ale również wytrzymałość, która w niektórych modelach oznacza odporność na przeciążenia aż 7500G!


Trytowe oświetlenie w niesamowitym zegarku Ball.