Zegarki na Dzień Mamy 2024
tel. 753 753 300

Nowa marka w naszym sklepie - sportowe smartwatche Polar!

06-09-2021

Do portfolio naszego sklepu dołączyła właśnie nowa marka sportowych zegarków — Polar! Jej smartwatche należą do jednych z najchętniej wybieranych multisportowych urządzeń przez profesjonalnych sportowców, jak i miłośników fitness. Zobacz, jak wyglądają te modele!


Smartwatche Polar - multisportowe urządzenia dla wymagających

Początki istnienia marki Polar sięgają 1975 roku, kiedy to profesor Seppo Säynäjäkangas udał się na wycieczkę narciarską do Kempele w Finlandii. Zdał tam sobie sprawę ze sportowych korzyści płynących z monitorów serca. Rok później założył firmę o nazwie Polar Electro Oy, a cztery lata później zarejestrował patent pomiaru tętna. Bezprzewodowy pulsometr nadającym sportowym treningom zupełnie nowej jakości zaprezentowano szerokiej publiczności w 1982 roku. Kolejne lata przynosiły wprowadzenie wielu innowacji  np. jednoczęściowy nadajnik na klatkę piersiową, seria komputerów sportowych, czy optyczny sensor tętna.

Polar nadajnik na klatkę piersiową


Zegarki sportowe wielofunkcyjne Polar dla lubiących aktywności fizyczne

Dziś Polar wraz z Suunto i Garminem należą do jednych z najbardziej cenionych marek proponujących nowoczesne urządzenia do pomiarów sportowych czujników. Dostosowane do potrzeb różnych użytkowników kolekcje smartwatchy oraz ich zaawansowane funkcje sportowe, przekonują do siebie profesjonalistów, jak również osoby chcące po prostu zadbać o swoją kondycję fizyczną. 


Zegarek Polar - mnóstwo możliwości w jednym urządzeniu!

Smartwatche Polar wyposażone są w nowoczesne funkcje, usprawniające zarówno treningi sportowe, jak i codzienne funkcjonowanie. Urządzenia wyposażono w ponad 130 różnych dyscyplin, dzięki czemu niemal w każdej podejmowanej aktywności możemy liczyć na profesjonalne wsparcie. Aplikacja Fitness Tracker pozwala nam zmierzyć jakość snu, kalorie, a dzięki modułowi GPS możemy zapisywać swoje ulubione trasy biegowe. To jednak nie wszystko. Inteligentne zegarki Polar proponują także testy sprawności, czy wskaźniki pływania. Bardzo ciekawymi są dodatki dbające o naszą regenerację po treningu. Możliwość wykonywania rozluźniających ćwiczeń oddechowych, pomogą nam zachować balans pomiędzy odpoczynkiem, a pracą czy treningiem.

Polar zegarek sportowy z funkcją monitorowania snu


Smartwatche Polar dostosowane do naszej aktywności

Zegarek Polar Polar Grit X męski zegarek sportowy na czarnym silikonowym pasku z wieloma funkcjami

Marka Polar zaprojektowała swoje portfolio w taki sposób, abyśmy w jak najlepszy sposób mogli wybrać model odpowiadający naszym potrzebom i wymaganiom. Poszczególne kolekcje stworzone zostały w oparciu o sportowe zaawansowanie użytkowników, a także preferowaną przez nich dyscyplinę sportową. Miłośnicy outdoorowych aktywności zadowoleni będą ze smartwatchy z linii Grit X. Ich kompleksowa platforma treningowa pomoże nam w całodziennym monitorowaniu naszego zdrowia, a także zmotywuje do podejmowania przekraczania własnych granic.


Osoby szukające zegarka, który na co dzień spełni funkcję modnego dodatku i zarazem funkcjonalnego urządzenia motywującego do ćwiczeń, powinny zainteresować się linią Vantage. Nowoczesne wzornictwo w połączeniu z programem biegowym, całodobowym pomiarem tętna itd. z pewnością spełni nasze wymagania. Podobnie jest w przypadku smartwatchy Polar Ignite, które są komfortowymi zegarkami fitness o modnym wyglądzie. 

Zegarek Polar Polar Ignite sportowy zegarek wielofunkcyjny na białym pasku

Akcesoria sportowe marki Polar

Zegarek Polar VERITY SENSE opaska na klatkę piersiową do pomiaru tętna, kalorii

Marka Polar to jednak nie tylko smartwatche. W ofercie brandu znajduje się także wiele akcesoriów sportowych m.in opaski na klatkę piersiową. Posłużą one nam do pomiaru tętna, kalorii, a dzięki modułowi Bluetooth oraz ANT+ dają nam kompatybilność z aplikacjami od innych urządzeń. Funkcje te sprawdzą się podczas niemal  każdej aktywności — począwszy od joggingu, przez maraton czy trening na siłowni. 


Opaski na klatkę piersiową będą dobrym wyborem dla osób uprawiających sport i chcących na bieżąco monitorować stan swojego organizmu. Połączenie urządzeń z aplikacją umożliwia planowanie treningów, śledzenie ich efektów, a także motywowanie nas do podejmowania nowych celów. Mogą być one ciekawą alternatywą dla osób niekoniecznie zainteresowanych smartwatchami lub też tych, którym w trakcie treningu wygodniej jest po prostu korzystać z tych niewielkich rozmiarów sprzętów.

Zegarek Polar opaska na klatkę piersiową wielofunkcyjna

Smartwatche Polar - dbałość o jakość wykonania

Polar zegarek sportowy wielofunkcyjny  

Projektanci przykładają dużą uwagę do wykorzystywanych w urządzeniach Polar materiałów — tak, by smartwatche i opaski sportowe zdały egzamin w trakcie wymagających treningów. W zależności od modelu wykonane są one z polimeru wzmacnianego włóknem szklanym, stali szlachetnej, a także aluminium lotniczego. Wielokrotnie łączone tworzywa zapewniają dużą wytrzymałość na wstrząsy i ewentualne upadki. Przykrywające tarczę szkło Gorilla gwarantuje ochronę przed stłuczeniem, a także sprawia, że nie widać na nim odcisków palców. 

Urządzenia Polar przygotowane są do pracy w temperaturach od -10°C do 50°C co sprawia, że możemy bezpiecznie korzystać z nich na zewnątrz — w zimie i w lecie. Spełniają także normy amerykańskiego wojska MIL-STD-810G, co potwierdza ich wytrzymałość na trudne warunki środowiskowe. 

Zegarek sportowy Polar nadający się do pracy w niskich temperaturach