Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Nowe wcielenie zegarka Balticus Gwiezdny Pył 2021

18-08-2021

Powiedzieć, że edycja zegarków Balticus Gwiezdny Pył jest serią już kultową - to powiedzieć nic. To właśnie ta kolekcja pozwoliła polskiej marce na zaistnienie w zegarkowym świecie i przywrócenie wiary w to, że małe brandy mogą odnieść wielki sukces. Nie dziwi więc decyzja twórców o reedecycji znanego modelu Balticusa Stardust. Czym jednak nowy model różni się od swojego poprzednika?


Balticus Gwiezdny Pył 40 mm

Nowy Balticus Gwiezdny Pył zwraca w pierwszej kolejności uwagę swoim rozmiarem. Pierwotna koperta o szerokości 42 mm, zawężona została do klasycznych 40 mm. Podobnie rzecz ma się z grubością obudowy, która jest zauważalnie cieńsza od swojego poprzednika. To wszystko sprawia, że zegarek nabiera jeszcze większej elegancji. Z pewnością łatwiej będzie go dopasować do koszuli, czy bardziej formalnych stylizacji.

Zegarki Balticus Gwiezdny Pył męski zegarek na bransolecie


Balticus Gwiezdny Pył Niebieski 40mm męski zegarek na srebrnej bransolecie 

Wracając jednak do samej koperty - w zegarkach Balticus Gwiezdny Pył przyjmuje ona charakterystyczny kształt ośmiokąta, na której podstawę nałożono dwunastokątną lunetę. Jej frontowa część pozostaje polerowana, a sama płaszczyzna schodzi niżej. Dodatkowo posiada 6 szerokich nacięć, które nadają projektowi modnego dynamizmu. Obudowa dostępna jest w dwóch kolorach. W zależności od naszego gustu możemy wybrać Balticus Gwiezdny Pył złoty lub srebrny. Obie wersje prezentują się fenomenalnie, wpisując się jednocześnie w klasyczne wzornictwo.


Nowa propozycja cyferblatu, czyli Balticus Gwiezdny Pył zielony

Reedycja męskiego Balticus Gwiezdny Pył to również nowa propozycja koloru cyferblatu. I tu zaskoczenie, bo producent zdecydował się na wprowadzenia egzemplarza w kolorze zielonym - trzeba jednak przyznać, że trudno jednoznacznie określić odcień tej barwy. Wielu osobom może kojarzyć się on z materiałem, jakim wyścielony jest stół bilardowy, albo niejednoznaczną mieszanką barw widocznych na kamieniach szlachetnych. Nie mniej trzeba przyznać, że Balticus Gwiezdny Pył z zieloną tarczą prezentuje się fenomenalnie. Jego wyglądu i funkcjonalności dopełniają szerokie wskazówki, wyraźne indeksy godzinowe i widoczne na górze tarczy logo marki. Oznaczenia wypełnione zostały jasno świecącą lumą.  

Zegarek Balticus Gwiezdny Pył 40mm Automatic - Zielony z datownikiem na srebrnej bransolecieBalticus Gwiezdny Pył dekiel wygrawerowany gwiazdami

Wystarczy odwrócić zegarek Balticus Gwiezdny Pył 40 mm, by spostrzec jeszcze jedną wprowadzoną zmianę w reedycji tego modelu. Otóż zamiast kolorowej, gwiaździstej grafiki otrzymujemy jednokolorowy grawer przedstawiający usłane gwiazdami nocne niebo. Ten prosty, żeby nie powiedzieć minimalistyczny akcent, sprawia, że czasomierz nabiera jeszcze bardziej wyrafinowanego charakteru.


Wyrazista bransoleta w męskim Balticus Gwiezdny Pył

Omawiając zegarek Balticus Gwiezdny Pył nie można zapomnieć o jego bransolecie. Zaprojektowana została ona przez Mateusza Przystałe, a następnie zbudowana z masywnych ogniw. Swobodnie łączy się z kopertą zegarka,  tworząc w ten sposób harmonijną linię. Nowością pozostaje tu jednak zapięcie. W Balticus Gwiezdny Pył 40mm mamy bowiem do czynienia z motylkowym zatrzaskiem wzbogaconym o mechanizm pozwalający na poszerzenie obwodu bransolety. Ta sprawnie działająca funkcja stworzona została oczywiście z myślą o tych, którzy chcieliby założyć zegarek na piankę nurkową i wraz z czasomierzem odkrywać tajemnicę podwodnego świata. Wodną eksplorację umożliwia w tym przypadku wysoka wodoszczelność zegarka na poziomie 20 ATM.

Zegarek Balticus Gwiezdny Pył 40mm Złoty Automatic - Zielona tarcza z datownikiem

Specyfikacja techniczna Balticus Gwiezdny Pył 40mm Automatic

Nowy Balticus Gwiezdny Pył 40mm zbudowany został ze stali szlachetnej, cechującej się dużą wytrzymałością i odpornością na wstrząsy oraz upadki. Odporna na działanie warunków zewnętrznych koperta, może być tym samym bezpiecznie użytkowana zarówno na co dzień, jak i w bardziej sportowych warunkach. Ochronę przed zarysowaniami gwarantuje także osłaniające tarczę szkło szafirowe, posiadające aż 9 na 10 punktów w skali Mohsa. Sprawne działanie zegarka Balticus Gwiezdny Pył 2021 gwarantuje z kolei mechanizm o automatycznym naciągu Miyota 9039.


Wyrazisty charakter Balticus Gwiezdny Pył 40 mm

Nowy Balticus Gwiezdny Pył męski z pewnością jest udaną reedycją najsławniejszego zegarka polskiej marki. Choć wprowadzonych w nim kilka zmian nie jest rewolucyjnych, to jednocześnie w znacznym stopniu wpływa na prezencję i komfort użytkowania modelu. Pozytywnie, rzecz jasna. Dobre dopasowanie poszczególnych komponentów, nadaje projektowi harmonijnego wyglądu. Tutaj szczególne znaczenie ma pomniejszony rozmiar koperty, który sprawia, że Balticus Gwiezdny Pył 40 mm świetnie wpisze się w smart casualową stylistykę. Z powodzeniem może on zagościć na męskim nadgarstku w zestawieniu z białą koszulą, koszulką polo, czy nawet nurkowym skafandrze. 

Tarcza zegarka Balticus Gwiezdny Pył 40mm

Zobacz nowe modele Balticus Gwiezdny Pył 40mm: