Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT16-06-2021

Zegarek Balticus Nomad - kamień milowy marki Balticus

W portfolio polskiej marki pojawił się nowy zegarek Balticus Nomad. Jego awenturynowa, lśniąca tarcza i surowa koperta zachwyca swoim wyglądem. Limitowany model stanie się wyrafinowanym dodatkiem dla współczesnego mężczyzny.


Limitowany Balticus Nomad z motywem światła i cienia

Zegarek Balticus Nomad zaprojektowany przez Mateusza Przystałe
Nomad BLT-NOMAD to nowy model w portfolio gdyńskiej marki Balticus. Dbałość o szczegóły i wzornictwo tego czasomierza sprawia, że mamy tu do czynienia z naprawdę wyjątkowym egzemplarzem. Limitowany model wydany jedynie w ilości 100 sztuk, zaprojektowany został przez Mateusza Przystałe pracującego na co dzień w biurze projektowym 16.8 Design. Inspiracją, a zarazem motywem przewodnim Balticus Nomad jest relacja pomiędzy światłem, a cieniem. Temat ten realizuje się w samej konstrukcji czasomierza.Bezkompromisowe wzornictwo zegarka Balticus Nomad

Kształt obudowy Balticus Nomad jest bardzo wielopłaszczyznowy. Koperta o standardowej szerokości 42 mm zbudowana jest z prostych, wręcz surowych linii. Polerowana oraz satynowana obudowa sprawia, że światło ładnie załamuje się na skosach. Tego wrażenia dopełniają subtelnie przełamane wskazówki, indeksy godzinowe, a także rant lunety. Wzrok przyciąga kontrastująca ze srebrnym kolorem koperty, ciemnoniebieska tarcza. Wykonana z awenturynu, mieni się subtelnie, wpadając raz po raz w ciemniejsze i jaśniejsze tony.
Zegarek Balticus Nomad z wyjątkowym wzornictwem


Zegarki Balticus Nomad polskiej produkcji
Oznaczenia pokryte zostały farbą luminescencyjną, dzięki czemu nawet w ciemności będziemy mogli swobodnie odczytać godzinę. Na tarczy umieszczono ponadto datownik, logo Balticus, napis Nomad Automatic oraz delikatny Made in Poland. Balticus Nomad wyposażono w dwie koronki. Pierwsza z nich znajduje się przy godzinie 3 i zakończona jest literką B, natomiast druga mieści się przy godzinie 10. Bransoleta i pasek w zestawie Balticus Nomad

Za bezpieczne trzymanie zegarka na nadgarstku odpowiada stalowa bransoleta zbudowana z trzech segmentów pełnych ogniw. Została ona dopasowana stylistycznie do koperty, dzięki czemu mamy wrażenie, że w naturalny sposób łączy się z obudową Balticus Nomad. Regularne zapięcie motylkowe pozwala na swobodną regulację bransolety na nadgarstku, gwarantując jednocześnie łatwość w zakładaniu  i zdejmowania czasomierza z ręki. Do Balticus Nomad dołączony jest dodatkowo skórzany/cielęcy pasek. W zależności od naszego gustu możemy wybrać go w kolorze czarnym lekko błyszczącym, czarnym matowym lub brązowym. Dzięki zamontowanemu systemowi szybkiej wymiany, w mgnieniu oka przełożymy zapięcia, zmieniając tym samym ogólny wygląd zegarka. 
Niezwykły zestaw: zegarek Balticus Nomad oraz pasek

 


Zegarek Balticus Nomad - imponująca specyfikacja techniczna

Zegarek Balticus Nomad wykonany z wysokiej jakości materiałów
Zegarek Balticus Nomad stawia na bezkompromisową jakość wykonania. Stalowa koperta o surowej formie pozostaje wytrzymała na różnego rodzaju upadki i wstrząsy. Przyciągająca wzrok tarcza wykonana została z awenturynu, czyli rzadkiego minerału występującego m.in. na Uralu i Górach Ałtraj. Przykrywa ją jedno z najtwardszych szkieł używanych w zegarmistrzostwie, czyli szafir. Ochrania on powierzchnię przed przypadkowymi zarysowaniami, jednocześnie zapewniając dobrą przejrzystość cyferblatu.


Za prawidłowe działanie Balticus Nomad odpowiada szwajcarski mechanizm o automatycznym naciągu Sellita SW240. Osadzony na 26 kamieniach werk, działa z częstotliwością ruchów 28800/h. Mechanizm wyposażono w 38-godzinną rezerwę chodu, a sam zegarek ma imponującą wodoszczelność 20 ATM. Oznacza to, że z Balticus Nomad na nadgarstku możemy pływać i nurkować z użyciem akwalungu.

Zegarek Balticus Nomad z mechanizmem Sellita SW240Limitowany Balticus Nomad dla współczesnego mężczyzny

Limitowany zegarek Balticus Nomad dla prawdziwego gentelmana

Zegarek Balticus Nomad będzie eleganckim dodatkiem, uzupełniającym wygląd biznesowego oraz codziennego ubioru. Ozdobi on nadgarstek w wielu codziennych sytuacjach -  począwszy od pracy, poprzez towarzyskie spotkanie, a skończywszy na wieczornej imprezie. Jego męski, bezkompromisowy wygląd przyniesie wiele satysfakcji współczesnym gentelmenom szukającym praktycznego i świetnie prezentującego się czasomierza.