Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Balticus Gwiezdny Pył

39wyniki

Zegarki Balticus Gwiezdny Pył

Kolekcja zegarków Balticus Gwiezdnych Pył należy do najbardziej rozpoznawalnych serii tej polskiej marki. To właśnie za sprawą tych czasomierzy brand rozpoczął swoją działalność, zachwycając międzynarodowy rynek. Zegarki Balticus Gwiezny Pył to bowiem idealny przykład nowoczesnych, eleganckich czasomierzy dedykowanych osobom doceniającym zegarmistrzowską sztukę.

czytaj więcej
FILTRY0

Różnorodność kolekcji Balticus Gwiezdny Pył

W kolekcji zegarków Balticus Gwiezdny Pył spotkamy wiele modeli damskich i męskich różniących się od siebie kolorystyką oraz szerokością koperty. Niektóre z nich będą pokryte powłoką PVD koloru złotego, a inne srebrnego. Podobnie rzecz ma się z występowaniem w wybranych egzemplarzach datownika. Do każdego modelu zawieszonego na klasycznej bransolecie, dołączony jest także skórzany pasek. Dzięki temu model Balticus Gwiezdy Pył w mgnieniu oka może zmienić swój charakter- raz stając się klasycznym dopełnieniem eleganckiego ubioru, a innym razem typowo biżuteryjnym dodatkiem.

niezwykła kolekcja zegarków Balticus Gwiezdny PyłOryginalna konstrukcja koperty Balticus Gwiezdny Pył 

Wyjątkowa budowa zegarków Balticus Gwiezdny Pył

Dokładność w każdym szczególe sprawia, że zegarki Balticus Gwiezdny Pył damskie i męskie są naprawdę wyjątkowe. Te wyszukane dzieła zegarmistrzowskie najlepiej pasują do osób poszukujących biżuterii z górnej półki. Firma Balticus w ciągu kilku lat istnienia zdobyła reputację w zakresie produkcji zegarków o wysokiej dokładności, stylu i trwałości. Wchodzące w skład kolekcji Gwiezdny Pył automatic zegarki mają wymiary 40 mm x 13,9 mm i są wykonane ze stali szlachetnej zapewniającej najwyższą ochronę mechanizmu przez działaniem czynników zewnętrznych. W pierwszej kolejności uwagę zwraca oryginalna konstrukcja tych modeli, prowadzona przez oszczędne linie i ostre zakończenia.  Mamy tu do czynienia z 8 boczną podstawą, na której nałożona została aż 12 boczna luneta. Obie te powierzchnie w ciekawy sposób kontrastują ze sobą wypolerowanym i szczotkowanym wykończeniem. Przy godzinie 3 widnieje zakręcana koronka, dodatkowo zabezpieczająca zegarek przd zalaniem. Balticus Gwiezdny Pył z gwiaździstą tarczą

Tarcza w zegarkach Balticus Gwiezdny Pył została wykonana z awenturynu, który charakteryzuje się spektakularną grą jej zmineralizowanej struktury, przywodzącą na myśl świecące nocą gwiazdy. W zależności od modelu przyjmuje ona kolor ciemnoniebieski lub zielony. Na powierzchni cyferblatu nałożono wypolerowane indeksy. Zostały podzielone one na dwie części. Mniejsze elementy - w formie prostokątów - wypełniono Superluminową. Większe to podłużne indeksy w kształcie trójkątnych graniastosłupów, w których jedna z krawędzi została lekko wycięta. Pozostają one w pełni wypolerowane, a dodatkowo indeks na godzinie 12 posiada na całej długości frez.

Wyjątkowa tarcza w zegarkach Balticus Gwiezdny Pył


Gwieździsta tarcza zegarków Balticus Gwiezdny Pył

W wybranych modelach Balticus Gwiezdny Pył damskich oraz męskich występuje także okno datownika przy godzinie 3. Motyw gwiazdy z tarczy rozciąga się również na tył zegarka - zakręcany dekiel przedstawia gwiaździstą noc na niebieskim tle. Możemy tutaj również znaleźć informację o wodoszczelności Balticus Gwiezdny Pył automatic wynoszącej 20 ATM oraz numer seryjny danego modelu.  Budowa zegarków Balticus Gwiezdny Pył automatic

Zegarki Balticus Gwiezdny Pył zbudowane są z odpornej na stłuczenia i warunki środowiskowe stali szlachetnej. Piękną tarczę ochrania tutaj wytrzymałe na zarysowanie szafirowe szkło, posiadające aż 9 na 10 punktów w skali Mohsa. Pod obudową znajduje się z kolei japoński mechanizm automatyczny Miyota 8215 wyprodukowany przez firmę Citizen. Używany przez wiele światowych marek mechanizm, działa przy 21 600 V / h lub 3 Hz i oferuje rezerwę chodu około 40 godzin.

Zegarki Balticus Gwiezdny Pył z japońskim mechanizmem MiyotaZegarki Balticus Gwiezdny Pyl - wyjątkowa bransoleta

Klasyczna jak i elegancka tarcza w zegarkach Balticus Gwiezdny Pył

Bransoleta zegarków Gwiezdny Pył automatic idealnie komponuje się z kopertą. Całość wygląda na przemyślaną kompozycję. Zapięcie pozostaje regulowane, choć nie jest to mikroregulacja, którą można spotkać najczęściej - mocujące drążek sprężyny do odpowiednich otworów . W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma guzikami po obu stronach zapięcia. Co ciekawe, widniejące na nim logo nie jest wygrawerowane, ale wybite. W zegarkach z tego przedziału cenowego takie rozwiązanie praktycznie się nie zdarza, bo wymaga dodatkowych nakładów. Wielką zaletą zegarków Balticus Gwiezdny Pył jest szybkość zdejmowania i zakładania go z nadgarstka. Pozostaje to możliwe dzięki specjalnym drążkiem sprężynowym. Wystarczy ścisnąć je palcami i wysunąć bransoletę z uszek.