Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Crowdinvestingowa kampania Balticus

30-05-2022

Balticus po raz drugi otworzył crowdinvestingową kampanię, zachęcającą inwestorów do wsparcia rozwoju marki. W ubiegłym roku działania te przyniosły duży sukces i zaowocowały powstaniem trzech rewelacyjnych modeli. W tym roku pieniądze zostaną zainwestowane w nowe kolekcje zegarków, a także prowadzenie badań nad innowacjami.


Spektakularny rozwój polskiej marki Balticus

Polska marka Balticus to przykład stosunkowo niewielkiego rodzimego brandu zegarkowego, który swoją wytężoną pracą i uczciwością rozwija się z każdym rokiem. Założona w Gdyni przez Bartosza Knopa firma posiada w swoim portfolio około 35 modeli i wyprodukowała dotąd około 4 tysięcy sztuk czasomierzy. Marka nieustannie rozwija swoje rzemiosło oraz szuka nowych źródeł inspiracji. Jak mówi Bartosz Knop, prezes Balticus SA:

Zegarki Balticus 


,,Z roku na rok notujemy wzrosty sprzedaży. W zeszłym roku – mimo pandemii koronawirusa – sprzedaliśmy 1200 czasomierzy, czyli o 20% więcej rok do roku. Biorąc pod uwagę, jaką marką jest Balticus, to niezwykle satysfakcjonujący wynik. Nasze zegarki są produktem premium w rozsądnej cenie, o niezwykle precyzyjnym wykonaniu, unikatowym design oraz ograniczonym nakładzie. Co jednak istotne zagospodarowaliśmy prestiżową część rynku, która pozwala nam adekwatną marżowość. Naszą kluczową przewagą są doskonałe relacje z partnerami oraz klientami, którzy stworzyli razem z nami społeczność wokół marki. Jesteśmy jedynym producentem czasomierzy z Polski, który z sukcesem konkuruje z największymi, globalnymi graczami w rozwoju sprzedaży stacjonarnej – tak kluczowej dla naszej branży.”

Balticus zegarek

Przychód marki dostarczany jest ze sprzedaży zegarków znajdujących się w stałej kolekcji firmy, a także z limitowanych edycji. Niekiedy zdarza się, że Balticus realizuje zamówienia na znakowane serie dedykowane, które są nagrodą konkursową lub prezentem. Na specjalne zamówienie tworzone są także unikatowe w ilości 1 sztuk paski.


Balticus i działalność crowdinvestingowa

W 2020 roku Balticus zainicjował pierwszą emisję akcji polskiej marki, w której każdy chętny mógł zainwestować dowolną kwotę pieniędzy w rozwój firmy. Odbywające się w ramach kampanii crowdfundingowej działania zebrały ponad 500 inwestorów o akcji 1,65 miliona złotych. Pozyskane fundusze pozwoliły na poszerzenie portfolio o takie modele jak:

Balticus Nomad – najnowszy model z kultowej kolekcji Gwiezdny Pył, a zarazem pierwszy wyposażony w szwajcarski mechanizm o automatycznym naciągu Sellita SW240. Zegarek o kopercie w rozmiarze 42 mmc inspirowany został projektami Geralda Genty’ego. Najważniejszym czynnikiem tego egzemplarza pozostaje światło i wrażenia jakie tworzy przy kontakcie z granatową tarczą. Jej kolor w cieniu staje się bardzo ciemny, niemal czarny z delikatnymi refleksami. W pełnym słońcu cyferblat nabiera niezwykłej głębi barwy, przyciągającej sobą wzrok. Jednym z użytkowników noszących ten limitowany (100 sztuk) model pozostał polski piłkarz, a zarazem ambasador marki Balticus - Kamil Grosicki.

Balticus Nomad


Balticus Żabnica 

Balticus Żabnica –  Anglerfish – zegarek nurkowy, którego przewodnim motywem jest ryba morska żabnica zwana także morskim diabłem. Jej wizerunek widoczny jest na tłoczonym deklu. Sam model posiada kopertę o szerokości 43 mm i grubości 16 mm, gdzie powierzchnia wykończona jest polerowaniem i szczotkowaniem. Otacza ją 120 klikowy, obrotowy bezel. Bardzo ciekawie prezentuje się polerowana tarcza, przyjmująca wzory morskich fal. Znaczniki godzinowe mają formę punktowanych indeksów przykrytych farbą luminescencyjną. Całości dopełnia stalowa bransoleta zbudowana ze skręconych ogniwek, gdzie zewnętrzne elementy są polerowane, a te środkowe szczotkowane.

Balticus Deep Water - trzecia odsłona modelu w stylu kompresor z dwiema koronkami na godzinie 2 oraz 4. W wyglądzie zachowuje dość klasyczny wygląd tego typu zegarków z 3 subtarczami oraz datownikiem wskazującym dzień tygodnia i miesiąca. Wszystkie oznaczenia pozostają bardzo czytelne, co bardzo wpływa na komfort korzystania z zegarka. Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych egzemplarz - niebieskim, szarym i zielonym. Każdy z nich jest limitowany po 100 sztuk.

Balticus Deep Water

Balticus wchodzi na zagraniczne rynki

Balticus za granicą

W grudniu 2020 roku Balticus podpisał umowę z Hashtag.pl, która stała się wyłącznym dystrybutorem marki w Polsce oraz zagranicznych krajach np. Czechach, Niemczech, Słowacji, WIelkiej Brytanii. Według planu zegarki Balticus mają być silnie obecne w tych krajach do końca 2022 roku. Tym samym brand coraz śmielej rozgaszcza się na rodzimym i międzynarodowym rynku, co oczywiście napawa dumą twórców i wszystkich miłośników polskich zegarków.


Balticus i działalność crowdinvestingowa 2021

Balticus po raz kolejny ruszył z kampanią crowdfundingową skierowaną do inwestorów, którzy chcą wesprzeć rozwój polskiej firmy. Brand zbiera 2,2 mln zł by móc stworzyć nową linię zegarków koladycznch. czasomierz będący sprzedawany wraz z whisky, a także badania w zakresie innowacyjności i budowania rozpoznawalności brandu w sektorze premium.

 Kampania crowdfundingowa zorganizowana przez BalticusWięcej o kampanii dowiesz się z poniższego filmu: 

FILTRY0