Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Balticus Moonfish

6wyniki

Zegarki Balticus Moonfish

Balticus Moonfish to kolejne podejście polskiej marki do zegarków typu diver, których wyrazista prezencja zaskarbiła sobie ocean zwolenników na całym świecie. Jak zwykle nasza rodzina manufaktura nie poszła drogą na skróty, stosując w nich naprawdę ambitne rozwiązania. Warto zaznaczyć, że wszystkie zegarki Balticus Moonfish objęte są przy tym ścisłą limitacją, a za ich stworzenie odpowiada polski projektant.

FILTRY0

Co wyróżnia zegarki Balticus Moonfish?

Choć Polska nie posiada długowiecznych zegarmistrzowskich tradycji, trzeba przyznać, że divery Made in Poland prezentują się naprawdę niesamowicie. Dzięki bardzo dużemu przywiązaniu do samego projektu, jak i zastosowanych materiałów, zegarki Balticus Moonfish bez problemu mogą konkurować z liczną konkurencją ze Szwajcarii oraz Japonii.


Wyrafinowany projekt bezela

Bezel to kluczowy element każdego zegarka do nurkowania, ale w tej kolekcji jego wartość daleko wykracza poza same walory użytkowe. Jego niezwykle wyrafinowany projekt charakteryzuje się wielopłaszczyznowymi żłobieniami, które zapewniają niezwykłe wrażenia wizualne. Dzięki niemu zegarki Balticus Moonfish nabierają pewnej głębi i trójwymiarowości, podkreślając luksusowy charakter tej kolekcji. Przy okazji ten sposób wykończenia zapewnia również doskonały chwyt, co z pewnością przyda się podczas wypoczynku nad wodą.


40 mm średnicy

Pomimo tego, że diverowa stylistyka jest niezwykle ceniona przez mężczyzn za swoją wyrazistość, wielu z nich rezygnuje z niej ze względu na zbyt szeroką do nadgarstka kopertę. Rozmiar zegarków do nurkowania jest co prawda podyktowany potrzebą zapewnienia szczelności, ale z zegarkami Balticus Moonfish raz na zawsze zapomnisz o tego typu problemach. Wszystkie modele z tej kolekcji posiadają bowiem 40 mm średnicy, co stawia je na równi z klasycznymi zegarkami garniturowymi. W ten sposób mogą z łatwością dopasować się do każdego męskiego nadgarstka i mogą być zakładane, jako dodatki do eleganckiego stroju.


Rolexowa stal 904L

Stal szlachetna 316L to materiał powszechnie stosowany w zegarmistrzostwie, ale chcąc wyróżnić się z tłumu, polska marka sięgnęła po surowiec z samego szczytu. Stal 904L znana jest szerzej jako rolexowa stal i charakteryzuje się jeszcze wyższą twardością. Pomimo trudniejszej obróbki dodatkowy trud włożony w wykończenie zegarka, zapewnia mu jeszcze piękniejszy połysk i większą odporność na ścieranie. Dodatkowo stal 904L jeszcze lepiej stawia czoła procesom korozyjnym, co w przypadku zegarka do nurkowania ma również niebagatelne znaczenie.


Automatyczny mechanizm

Polska manufaktura nie ma jeszcze możliwości produkowania własnych mechanizmów, dlatego wykorzystuje podzespoły od najbardziej uznanych producentów. Balticus Moonfish to automatyczne zegarki z japońskim mechanizmem Citizen Miyota 9015, znanym ze swojej niezawodności i precyzji. Posiada on dodatkową komplikację datownika, 42 godzinną rezerwę pracy oraz tak zwaną stop-sekundę. Dzięki specjalnej przekładni mamy również możliwość ręcznego dokręcania sprężyny za pomocą koronki, co z pewnością przyda się po dłuższej przerwie od noszenia zegarka.Podświetlana koronka

Przepiękne detale są prawdziwą specjalnością marki Balticus. W przypadku diverów Balticus Moonfish jest ich naprawdę sporo, ale chyba żaden nie jest tak urzekający, jak podświetlana koronka. Po zapadnięciu zmroku na jej powierzchni rozświetla się przepiękny logotyp marki Balticus, który wprost zachwyca.


Niezwykłe wskazówki

Zegarki Balticus Moonfish wyraźnie balansują pomiędzy elegancją, a walorami użytkowymi zegarka do nurkowania, co widać między innymi po ich nietypowych wskazówkach. Wskazówka godzinowa jest tutaj wyraźnie szersza i bardziej wyrazista, z kolei minutowa wydaje się być nad wyraz podłużna i smukła. W istocie są one połączeniem popularnych w diverach wskazówek typu paddle oraz znanych z prestiżowych zegarków wskazówek typu pencil. Zabieg ten jednocześnie urozmaicił wygląd samej tarczy, jednocześnie zapewniając bardzo łatwy i intuicyjny odczyt.Szafirowe szkło z antyrefleksem

Przepiękny cyferblat musi być chroniony w odpowiedni sposób, a w zegarkach tej klasy ochrona ta musi być na najwyższym poziomie. Szafirowe szkło przykrywające tarczę jest niezwykle odporne na powstawanie zarysowań, a jego powierzchni nie uszkodzi nawet ostrze kuchennego noża. Ponadto producent zadbał o dodanie powłoki antyrefleksyjnej, znacząco poprawiającej właściwości użytkowe. Dzięki niej cyferblat pozostaje czytelny nawet w pełnym słońcu, co okaże się nieocenione głównie w okresie wakacyjnym.


Ścisła limitacja produkcji

Marka Balticus przykłada olbrzymią wagę do projektu oraz jakości swoich czasomierzy, przez co istotną sprawą staje się ich unikatowy charakter. Wszystkie zegarki z kolekcji Balticus Moonfish objęte są z góry określoną limitacją produkcji, której ograniczenie dotyczy nie tylko rynku polskiego, lecz całego świata.


Nurkowe właściwości zegarków Balticus Moonfish

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zegarki Balticus Moonfish to naprawdę piękne czasomierze, ale nie należy zapominać, że jednocześnie są to zegarki do nurkowania. Aby móc nosić tytuł prawdziwego divera, każdy model musi spełniać fundamentalne warunki, których na szczęście nie zabrakło w tej kolekcji.


Wysoka wodoszczelność

Trudno sobie wyobrazić, że zegarek do nurkowania mógłby nie być wodoszczelny. Co więcej, dla profesjonalnych zegarków do nurkowania, parametr ten musi posiadać bardzo konkretną i określoną przez zawodowych nurków wartość. Wszystkie zegarki Balticus Moonfish spełniają ich wymogi w 100% oferując aż 200 m wodoszczelności. Dzięki temu nadają się one do swobodnego nurkowania przy użyciu akwalungu, bez konieczności obawy o zalanie mechanizmu i uszkodzenie zegarka.


Obrotowy bezel

Wspaniała stylistyka bezela to nie wszystko, tym bardziej jeśli mówimy o zegarkach do nurkowania. W tego typu czasomierzach zapewnia on przede wszystkim bezpieczeństwo nurka, służąc mu do precyzyjnego oznaczenia dokładnego czasu zanurzenia. Aby to osiągnąć bezel zegarków Balticus Moonfish obracany jest tylko w jedną stronę, a na jego powierzchni naniesiona jest podziałka pokryta masą luminescencyjną.


Dokręcany dekiel oraz koronka

Same uszczelki to w przypadku diverów zdecydowanie za mało, dlatego najbardziej newralgiczne punkty posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Dzięki możliwości dokręcenia dekla oraz koronki, nie musisz obawiać się o ich przypadkowe naruszenie, które mogłoby zakończyć się rozszczelnieniem zegarka. Sama koronka posiada z resztą dodatkowe stalowe osłonki po obu stronach, które mają za zadanie chronić ją przed uderzeniami i wyłamaniem.


Podświetlenie Super-Luminova X1

Żaden diver nie może się obejść bez własnego podświetlenia, które doskonale sprawdza się zarówno pod wodą, jak i pod osłoną nocy. W tym przypadku zastosowana mas luminescencyjna nie jest przypadkowa, bo chodzi tu o szwajcarską Super-Luminovę w wersji X1. W przeciwieństwie do bazowej Super-Luminovy jest ona znacznie łatwiejsza do naświetlenia, a po upływie 2 godzin zachowuje nawet 60% większą jasność.


Poznaj projektanta kolekcji Balticus Moonfish!

Jeśli obracasz się w środowisku zegarkowych pasjonatów, z pewnością zaskoczysz ich pytaniem o to, kto zaprojektował noszony przez nich czasomierz. Zazwyczaj informacja ta nie jest prezentowana w domenie publicznej, ale w przypadku marki Balticus sprawy mają się zupełnie inaczej. Osobą odpowiedzialną za powstanie tej niesamowitej kolekcji, jest nie kto inny jak Mateusz Przystał. Pomimo swojego młodego wieku uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich projektantów, a zegarki Balticus Moonfish to nie pierwsze czasomierze w jego portfolio. Doskonałe podstawy do współpracy z marką Balticus, Mateusz zdobył tworząc koncepty dla przemysłu ciężkiego, skąd bierze się z resztą jego niezwykła umiejętność do wielopłaszczyznowego projektowania. Na co dzień Mateusz Przystał jest także współtwórcą studia projektowego D61, gdzie nieustannie wyznacza nowe standardy w swojej dziedzinie.