Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Poznaj nową serię solarnych zegarków Lorus

18-05-2022

Idzie lato, a wraz z nim moc słońca, które poprawia nastrój i motywuje do wyjścia z domu po zimie. A co, jeśli powiemy, że złociste promienie mogą napędzać do działania nie tylko Ciebie, ale także… Twój zegarek Lorus? Poznaj nową kolekcję zegarków męskich Lorus, które są zasilane w stu procentach solarnie.Jak działa mechanizm solarny w zegarku?

Chociaż sam zwrot mechanizm solarny brzmi dość skomplikowanie, w rzeczywistości zasada działania jest bardzo prosta. Na tarczy zegarka solarnego znajdują się panele słoneczne w mikroskali, ale działające na podobnej zasadzie, co ich wielkoformatowe odpowiedniki montowane na dachach.

Gdy na panele słoneczne pada światło – naturalne lub sztuczne – zostaje przemienione na energię i zmagazynowane w kondensatorze. Stamtąd trafia wprost do mechanizmu zegarka solarnego i wprawia jego wskazówki w ruch.

Co się dzieje, gdy brakuje światła? Czasomierz przechodzi w tryb uśpienia, z którego wybudza się już po kilku minutach na słońcu – lub po odrobinę dłuższym czasie pod światłem żarówki.

Lorus SolarNowa kolekcja zegarków solarnych Lorus w pigułce

Hasło przyświecające marce Lorus – a watch you can trust – doskonale podkreśla charakter nowej serii zegarków męskich Lorus, czyli Lorus Solar. Możesz nam bowiem zaufać, że te czasomierze pokażą Ci zupełnie nowe oblicze zegarków solarnych. A do tego zdecydowanie są warte swojej ceny, która zresztą nie jest zbyt wygórowana, jak przystało na markę Lorus znaną z bardzo dobrego stosunku ceny do jakości.

Lorus Solar

Sercem nowych czasomierzy Lorus Solar jest mechanizm solarny od japońskiej legendy, czyli Seiko Epson AS32A. Ładowany energią wprost ze słońca, nie wymaga pamiętania o regularnej wymianie baterii.

Jak zawsze u tego producenta, werk jest objęty 2-letnią gwarancją respektowaną przez każdy autoryzowany serwis marki.


Czy do naładowania nowego zegarka męskiego Lorus konieczne jest wystawienie ręki na słońce? Oczywiście, że nie. Zamontowany w nich panel słoneczny reaguje tak naturalne, jak na sztuczne światło.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że promienie słoneczne są znacznie intensywniejsze niż te padające z klasycznej żarówki – zatem w letni dzień spędzony na słońcu napełnisz ogniwa baterii o wiele szybciej niż wtedy, gdy siedzisz w domu.

Lorus SolarZegarki męskie Lorus Solar – za co jeszcze je pokochasz?

Lorus Solar

Kolekcja Solar składa się z dwóch zegarków męskich Lorus na bransolecie, które różnią się w zasadzie tylko designem. Pierwszy z nich (Lorus RX313) jest pozycją na wskroś klasyczną: stalową bransoletę w srebrnym kolorze zestawiono z niebieską tarczą o subtelnie perłowym połysku. W drugim zegarku męskim Lorus (RX308) bransoleta i koperta są utrzymane w szlachetnym złocie.

Tym samym pięknie kontrastują z głęboką czernią tarczy, której również nadano delikatne, perłowe wykończenie. Ciekawym twistem, który nieco podkręca ten klasyczny design, są wskazówki pokryte luminescencyjną powłoką Neobrite, która świeci w ciemności.


Oba czasomierze z tej kolekcji są zatem pozycjami o uniwersalnym, ponadczasowym charakterze. Zastanawiasz się, do czego założysz stworzony przez Lorus zegarek męski? Służymy pomocą: do wszystkiego. Uświetni elegancki garnitur na wesele i schludną koszulę do pracy, a także duet koszulka + dżinsy, który założysz na wieczorne wyjście z kolegami.

Proponowane przez markę Lorus zegarki z kolekcji Solar wyposażono w tarcze o średnicy równej 43 mm – ani nie za duże, ani nie za małe. W efekcie perfekcyjnie leżą na każdym nadgarstku, niezależnie od obwodu ręki. Tę uniwersalność podkreśla także grubość koperty, która wynosi zaledwie 11 mm. Nowe zegarki męskie Lorus są więc niemal niewyczuwalne podczas codziennego noszenia.

Lorus Solar


Choć nowa kolekcja zegarków męskich Lorus to bezsprzecznie jedna z najciekawszych propozycji marki, to jednak niejedyna. Zobacz pozostałe modele tego producenta, czyli zegarki Lorus dla każdego – dla niego, dla niej i dla dziecka.