Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Neobrite

20-02-2019

Powłoka Neobrite to wynalazek, który pozwala na odczyt godziny w ciemności. Stosowany jest powszechnie w większości zegarków wszystkich marek.Jak działa powłoka Neobrite?


Męski zegarek G-Shock z podświetleniem Neobrite
Neobrite pochłania zarówno światło słoneczne, jak i sztuczne, po czym oddaje je w ciemności. Wymaga to jednak odpowiedniego naświetlenia. W ciągu dnia dokonuje się ono samoistnie, zakładając, że zegarek nie jest noszony pod ubraniem. W przeciwnym wypadku należy podświetlić zegarek pozostawiając na krótki czas na działanie światła słonecznego lub sztucznego. Im mocniejsze źródło światła, tym szybciej powłoka Neobrite je pobierze, a efekt będzie lepszy i pozostanie przez dłuższy czas.


W zegarkach powłoką Neobrite pokrywane są wskazówki oraz indeksy: zarówno te punktowe jak i cyfrowe. W zależności od kształtu i rozmiaru wskaźników pokrywana jest ich cała powierzchnia lub mniejszy obszar. Jeżeli zegarek jest prawidłowo naświetlony, Neobriteumożliwia dokładny odczyt godziny w całkowitej ciemności.
Elegancki zegarek w sportowym stylu z podświetleniem Neobrite


Zegarek Certina C036.407.16.050.00 powłoka neobrite na wskazówkach w ciemności.Jak poznać zegarek z Neobrite?

Zegarek G-Shock na pasku oraz podświetleniem Neobrite
Ponieważ użycie Neobrite jest powszechne, zegarki nie posiadają specjalnego oznaczenia, które świadczyłoby o zastosowaniu tego typu podświetlenia. Mimo to, możemy ją łatwo rozpoznać. Wystarczy spojrzeć na wskazówki zegarka - jeżeli ich środek wypełniony jest jasnozieloną farbą, oznacza to, że umożliwi on nam odczyt godziny w ciemności. Można się upewnić zasłaniając zegarek dłonią, lub wejść do ciemnego pomieszczenia.


W zegarku Timex powłoka Neobrite widoczna jest na wskazówkach i indeksach. Ponadto posiada on oznaczenie Indiglo. Jest to unikatowe podświetlenie tarczy stworzone przez markę Timex. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z tym rozwiązaniem w artykule: Podświetlenie Indiglo.

FILTRY0