Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Indiglo

21-02-2019

Wskazówki luminescencyjne to najczęstsze rozwiązanie stosowane przez producentów zegarków dla umożliwienia odczytu godziny w ciemności. Wskazówki pokrywane są powłoką Neobrite, którą należy naświetlić podczas dnia, aby emitowała światło w nocy. Marka Timex znalazła sposób, aby naświetlanie takie nie było konieczne. Wprowadziła całkowicie pionierskie i unikatowe rozwiązanie. Indiglo stało się jednym z jej znaków rozpoznawczych.
Jak działa podświetlenie Indiglo?

Podświetlenie Indiglo w zegarkach Timex stosowane jest od 1992 roku. Jest to technika elektroluminescencyjna, dzięki której możliwe jest podświetlenie całej tarczy zegarka. W celu jego włączenia należy delikatnie nacisnąć i przytrzymać koronkę zegarka. Podświetlenie ma przyjemny niebiesko-zielony kolor, który zmienia się w zależności od kolorystyki tarczy.Zegarki z podświetleniem Indiglo

Podświetlenie Indiglo stosowane jest w większości zegarków Timex. Są wśród nich zarówno zegarki klasyczne, jak i modowe. Indiglo najczęściej obejmuje całą tarczę zegarka. Jeżeli zegarek posiada datownik, jest on uwzględniony w polu podświetlenia. Podobnie jest z innymi, dodatkowymi elementami tarczy. Co ciekawe, system podświetlenia stosowany jest również w zegarkach cyfrowych, i tych w modelach Timex dedykowanych na wyprawę. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku podświetlane są same cyfry.Jak poznać zegarek z Indiglo?

Jeżeli zegarek wyposażony jest w funkcję Indiglo, informacja o tym umieszczona jest na tarczy w postaci napisu: Indiglo lub Indiglo Originals. Napis znajduje się zazwyczaj w pobliżu indeksu godziny szóstej. Oglądając zegarek na żywo, warto nacisnąć jego koronkę i przesłonić drugą ręką tarczę, by przekonać się czy zostanie podświetlona.Indiglo a design zegarka

Mogłoby się wydawać, że samo podświetlenie Indiglo to jedynie praktyczna funkcja, w którą wyposażone są zegarki, jednak wprowadzone na przestrzeni lat innowacje sprawiają, że nadaje ona zegarkom wyjątkowego designu. Jeśli chcesz podkreślić swoją osobowość i być posiadaczem zegarka, który wyróżni Cię z tłumu a przy tym będzie on stanowić niezwykle praktyczny dodatek, nowoczesne podświetlenie Indiglo to coś własnie dla Ciebie.

Zastosowanie go w kolekcji Timex Waterbury Neon pozwala na piękne i wyjątkowe oświetlenie całej tarczy zegarka w charakterystycznym neonowym kolorze. Kiedy gasną światła, podświetlona tarcza ukazuje ukryte w ciągu dnia ikony, które dodatkowo nadają walorów estetycznych.
Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem może pochwalić się kolekcja zegarków Timex Celestial Opulence, która w subtelny sposób nawiązuje do astrologii i uroku nocnego nieba. Są to wyjątkowe modele, które posiadają wyróżniający się, charakterystyczny design.

Tarcze zegarków przedstawiają konstelacje gwiezdne, które odpowiadają poszczególnym znakom zodiaku. Gwiazdozbiór połyskuje kryształowymi akcentami Swarovskiego®,a po naciśnięciu koronki, innowacyjna technologia Indiglo rozświetla go, ukazując Twój znak zodiaku w zupełnie innej odsłonie.


Ciekawą propozycją są zegarki z kolekcji Timex Fairfield Supernova, które wyposażone są we współczesna wersję Indiglo. Na górnej części tarczy nałożona jest cienka, metalowa powłoka poddana specjalnej obróbce. Precyzyjne, laserowe wycięcia umożliwiają przepuszczenie światła Indiglo tworząc przy tym niesamowity i wyjątkowy efekt. Urok tego zegarka zdecydowanie tkwi w szczegółach.Indiglo Night Mode

Wersja Indiglo Night Mode pozwala uzyskać stałe podświetlenie tarczy zegarka w nocy lub w słabym oświetleniu. Przy włączonej funkcji, po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku, tarcza będzie podświetlona przez kolejne 3 sekundy. Przytrzymanie go przez 4 sekundy spowoduje natomiast włączenie funkcji Indiglo Night Mode. Po jej uruchomieniu na tarczy pokaże się symbol księżyca, a podświetlenie będzie aktywne przez 8 godzin lub do czasu jego wyłączenia przez ponowne wciśnięcie i przytrzymanie przycisku przez 4 sekundy. Ten typ podświetlenia można znaleźć w serii Timex Ironman. Na ich wyświetlaczu widoczny jest symbol księżyca.System Flix

Niektóre modele zegarków Timex wyposażone są w system Flix. Jest to dodatkowa funkcja, która wykorzystując ruch ręki uruchamia podświetlenie Indiglo. Włącza się ono automatycznie przy każdym ruchu ręki.Czy Indiglo ma oddzielne zasilanie?

Podświetlenie Indiglo nie ma samodzielnego zasilania. Energię czerpie z podstawowej baterii zegarka. Zdarza się, że zegarek działa doskonale, a podświetlenie Indiglo nie włącza się. Może to świadczyć o tym, że bateria jest zbyt słaba i należy ją wymienić.