Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Timex Indiglo

189wyniki

Zegarki Timex z podświetleniem Indiglo należą do kultowych egzemplarzy tej amerykańskiej marki. Rozchodzące się po cyferblacie zielone lub niebieskie światło jest nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale także niezwykle interesującym motywem wzorniczym. Timex Indiglo w rozsądnej cenie proponuje szeroki wybór modeli o bardzo dobrym wykonaniu i zróżnicowanym wyglądzie, gdzie właśnie podświetlenie Indiglo gra główną rolę!

FILTRY0

Kultowe zegarki Timex Indiglo

Indiglo to opatentowana przez Austin Innovations Inc funkcja podświetlania tarczy zegarka. Timexotrzymał patent na Indiglo w 1988 roku, a sama technologia została wprowadzona do czasomierzy w 1992 roku. Początkowo stosowaną ją dla linii Timex Ironman, ostatecznie została zastosowana w większości modeli. W niektórych egzemplarzach będziemy mieć do czynienia z bardziej specjalistyczną wersją Indiglo, a mianowicie Indiglo Night Mode

Kultowe zegarki Timex Indiglo

Wariant ten przeznaczony jest do korzystania w warunkach z bardzo słabą widocznością, gdzie zależy nam na długotrwałym podświetleniu tarczy zegarka. Niebieskawo-zielone światło Timex Indiglo równomiernie oświetla całą tarczę zegarka po naciśnięciu przycisku. O tym, czy dany model jest wyposażony w ogóle w tę funkcję, możemy dowiedzieć się w bardzo prosty sposób. Wystarczy tylko spojrzeć na tarczę czasomierza – najczęściej na godzinie szóstej będzie widniał napis Indiglo lub Indiglo Orginals.W jakich kolekcjach zegarków Timex pojawia się Indiglo?

Od samego początku Timex pozostaje wierny swojej filozofii tworzenia niedrogich czasomierzy. Marka znana ze swojej prostoty i trwałości oferuje szeroką gamę modeli, od prostych zegarków, po modele typu diver i limitowane edycje. Podobnie szerokie portfolio modeli spotkamy w kategorii Timex Indiglo, gdzie występują zegarki pochodzące z różnych kolekcji Timex. Tutaj podświetlenie oprócz swojej funkcjonalności, staje się także ciekawym, wzorniczym motywem.

Timex Waterbury Neon - wciśnij koronkę, aby włączyć podświetlenie INDIGLO® i odsłonić odważną stronę zegarka. Na tarczy pojawią się tajemnicze ikony ust lub serca, przywodzące na myśl neony wielki miast.

Timex Waterbury Neon


Timex Celestial Opulence

Timex Celestial Opulence to kolekcja inspirowana nocnym niebem i konstelacjami gwiezdnymi. Tutaj też na tarczach z odcieniami nocnego nieba zobaczymy nałożone kryształki Swarovskiego. Prawdziwa magia następuje jednak w momencie naciśnięcia koronkami. Podświetlenie Timex Indiglo rozświetla cyferblat, ujawniając na nim Twój znak zodiaku. 


Timex Fairfield Supernova złożona jest z zegarków wyposażonych w technologicznie zaawansowaną wersję Indiglo. Cienka, metalowa powłoka na górnej części tarczy i precyzyjne laserowe wycięcia sprawiają, że światło jeszcze lepiej i bardziej wyraziście rozchodzi się po całym cyferblacie. Teraz odczytamy godzinę, nawet w największej ciemności.

Timex Fairfield SupernovaBudowa zegarków Timex

Budowa zegarków Timex

Tarcze w zegarkach Timex Indiglo w większości pokryte są elastycznym szkłem mineralnym, które posiada piąty stopień twardości w skali Mohsa. Pozostaje ono bardzo odporne na ewentualne stłuczenie, gwarantując jednocześnie bardzo dobry i czytelny odczyt godziny. Modele Timex Indiglo do działania wykorzystują niezawodny mechanizm kwarcowy. To jeden z najbardziej precyzyjnych systemów zegarmistrzowskich, gwarantujących dokładne odmierzanie czasu we wszystkich warunkach.Damski zegarek Timex Indiglo - stylowy dodatek

Oferta Timex Indiglo dla kobiet to kilkadziesiąt modeli o zróżnicowanym charakterze i przeznaczeniu. Coś dla siebie znajdą zarówno panie szukające zegarka do stroju biznesowego, jak i te potrzebujące dokładnie odmierzać czas podczas treningów. W tej bogatej ofercie zaproponowano wzory ponadczasowe i uniwersalne. Na przykład produkowany od czterdziestu lat Easy Reader Indiglo, który jest esencją czytelnego zegarka. Ten model sprzedawany jest w różnych rozmiarach, z paskami lub bransoletami, w obudowach stalowych lub pozłacanych. Niezależnie od wariantu, wszystkie egzemplarze to wygodne i odporne na zachlapania zegarki Indiglo WR 30M.

Timex Easy Reader Indiglo


Timex The Waterbury z podświetleniem indiglo

Każdy z Timex Indiglo z serii Waterbury to produkt, który może zachwycić swą uniwersalnością. Dzięki ząbkowanemu pierścieniowi wokół szkła pięknie błyszczy w słońcu. Aktywowane przyciśnięciem koronki Indiglo Timex nie tylko zapewnia łatwość odczytania godziny w nocy, ale także uzupełnia stylistykę zegarka podświetleniem w zielonym, niebieskim lub różowym kolorze.


Sportowe zegarki Timex Indiglo WR 50M i Timex Indiglo WR 100M sprawdzą się podczas treningów biegowych i pływackich. Wyposażone są nie tylko w technologię podświetlenia Indiglo, ale także w zaawansowany stoper, ułatwiający mierzenie czasu podczas biegania po torze. Zaprojektowano je z myślą o drobniejszych, kobiecych nadgarstkach więc mają zmniejszone obudowy.

Sportowy zegarek Timex z wodoszczelnością do 100m

Timex Indiglo Męski - narzędzie do każdej pracy

Chronograf męski Timex Allied z podświetleniem Indiglo

Zegarek męski Timex Indiglo to zawsze trafiony wybór. Każdy z tych modeli wyróżnia się przykuwającą wzrok stylistyką, a ponadto wiele z nich to zegarki o podwyższonej wodoszczelności. Przykładem doskonale wyglądającego i wodoszczelnego wyrobu jest Timex Chronograph z serii Allied. Wyróżnia się on kolorystyką - łączy szarości z herbacianym odcieniem, który był charakterystyczną oznaką starzenia się świecącej farby używanej w produkcji zegarków. Wszystkie zegarki Allied należą do kategorii Timex Indiglo WR 100M co oznacza, że można w nich pływać.

 

W ofercie znalazły się także modele w wintydżowej stylistyce, jak chociażby te z męskiej linii Waterbury. Mają one indiglo tarcze opisane zarówno skalą 12 jak 24 godzinną. Warte uwagi są też skórzane paski w odcieniach brązów, szarości i zieleni.

Męski zegarek na skórzanym pasku Timex The Waterbury


Sportowy zegarek Timex Marathon z podświetleniem Indiglo

Miłośnicy zegarków cyfrowych na pewno docenią to, że technologia Indiglo Timex dostępna jest także w potężnych modelach Marathon. To zegarki prezentujące czas w formie cyfrowej na dwóch rodzajach wyświetlaczy. Nie ważne, czy wyświetlacz jest pozytywny (czarne cyfry na jasnym tle) czy negatywny (jasne cyfry na ciemnym tle), to godzinę będzie można odczytać w nocy dzięki elektroluminescencji Indiglo. Producent zadbał też o możliwość wygodnej regulacji funkcji zegarka w nocy - po uruchomieniu podświetlenia, każde naciśnięcie przycisku funkcyjnego wydłuża czas działania Indiglo, umożliwiając na przykład ustawienie alarmu.


Timex Expedition Indiglo - prawdziwy field watch

Amerykański producent ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu zegarków inspirowanych historycznymi modelami dla wojsk. W linii Expedition oferowane są tarcze, na których zaznaczono skalę czasu wojskowego - to znaczy, że indeks każdej godziny opisany jest zarówno liczbami od 1 do 12, jak i od 13 do 24. Skoro Expedition to zegarek Indiglo, to czas można odczytać nawet w zupełnych ciemnościach w środku nocy. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk.

Zegarek Timex Expedition z podświetleniem Indiglo


Timex Expedition North Ridge

Decydując się na zegarek Timex Indiglo z linii Expedition, można wybierać spośród wielu wariantów. Produkowane są modele z kategorii Timex Indiglo WR 50M posiadające wyłącznie funkcję podświetlenia tarczy, ale także modele zasilane solarnie lub dysponujące funkcjami kompasu, prezentacji aktualnych pływów i pomiaru temperatury. Wariant North Ridge to zegarek w popularnej stylistyce diver’a. Ma obrotowy pierścień z podziałką minutową, która może przydać się podczas nurkowania.


Seria Timex Expedition Indiglo produkowana jest od wielu lat, a należące do niej modele wielokrotnie dowiodły swojej trwałości i niezawodności. Zastosowano w nich standardowe, powszechnie dostępne baterie. Dzięki temu gdy zegarek zatrzyma się gdy bateria się wyczerpie, nie trzeba będzie się martwić o znalezienie serwisu dysponującego specjalistycznymi częściami.

Zegarek Timex Expedition na pasku


Do niedawna oferowano w niej wyłącznie zegarki męskie o sporych rozmiarów kopertach, jednak aktualnie zmienia się to i do oferty dodano niewielkie modele dla kobiet.