Zegarki Timex Indiglo


Zegarki Timex z podświetleniem Indiglo należą do kultowych egzemplarzy tej amerykańskiej marki. Rozchodzące się po cyferblacie zielone lub niebieskie światło jest nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale także niezwykle interesującym motywem wzorniczym. Timex Indiglo w rozsądnej cenie proponuje szeroki wybór modeli o bardzo dobrym wykonaniu i zróżnicowanym wyglądzie, gdzie właśnie podświetlenie Indiglo gra główną rolę!

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ FILTRY 0

Kultowe zegarki Timex Indiglo

Indiglo to opatentowana przez Austin Innovations Inc funkcja podświetlania tarczy zegarka. Timex otrzymał patent na Indiglo w 1988 roku, a sama technologia została wprowadzona do czasomierzy w 1992 roku. Początkowo stosowaną ją dla linii Timex Ironman, ostatecznie została zastosowana w większości modeli. W niektórych egzemplarzach będziemy mieć do czynienia z bardziej specjalistyczną wersją Indiglo, a mianowicie Indiglo Night Mode

Kultowe zegarki Timex Indiglo

Wariant ten przeznaczony jest do korzystania w warunkach z bardzo słabą widocznością, gdzie zależy nam na długotrwałym podświetleniu tarczy zegarka. Niebieskawo-zielone światło Timex Indiglo równomiernie oświetla całą tarczę zegarka po naciśnięciu przycisku. O tym, czy dany model jest wyposażony w ogóle w tę funkcję, możemy dowiedzieć się w bardzo prosty sposób. Wystarczy tylko spojrzeć na tarczę czasomierza – najczęściej na godzinie szóstej będzie widniał napis Indiglo lub Indiglo Orginals.W jakich kolekcjach zegarków Timex pojawia się Indiglo?

Od samego początku Timex pozostaje wierny swojej filozofii tworzenia niedrogich czasomierzy. Marka znana ze swojej prostoty i trwałości oferuje szeroką gamę modeli, od prostych zegarków, po modele typu diver i limitowane edycje. Podobnie szerokie portfolio modeli spotkamy w kategorii Timex Indiglo, gdzie występują zegarki pochodzące z różnych kolekcji Timex. Tutaj podświetlenie oprócz swojej funkcjonalności, staje się także ciekawym, wzorniczym motywem.

Timex Waterbury Neon - wciśnij koronkę, aby włączyć podświetlenie INDIGLO® i odsłonić odważną stronę zegarka. Na tarczy pojawią się tajemnicze ikony ust lub serca, przywodzące na myśl neony wielki miast.

Timex Waterbury Neon


Timex Celestial Opulence

Timex Celestial Opulence to kolekcja inspirowana nocnym niebem i konstelacjami gwiezdnymi. Tutaj też na tarczach z odcieniami nocnego nieba zobaczymy nałożone kryształki Swarovskiego. Prawdziwa magia następuje jednak w momencie naciśnięcia koronkami. Podświetlenie Timex Indiglo rozświetla cyferblat, ujawniając na nim Twój znak zodiaku. 


Timex Fairfield Supernova złożona jest z zegarków wyposażonych w technologicznie zaawansowaną wersję Indiglo. Cienka, metalowa powłoka na górnej części tarczy i precyzyjne laserowe wycięcia sprawiają, że światło jeszcze lepiej i bardziej wyraziście rozchodzi się po całym cyferblacie. Teraz odczytamy godzinę, nawet w największej ciemności.

Timex Fairfield SupernovaBudowa zegarków Timex

Budowa zegarków Timex

Tarcze w zegarkach Timex Indiglo w większości pokryte są elastycznym szkłem mineralnym, które posiada piąty stopień twardości w skali Mohsa. Pozostaje ono bardzo odporne na ewentualne stłuczenie, gwarantując jednocześnie bardzo dobry i czytelny odczyt godziny. Modele Timex Indiglo do działania wykorzystują niezawodny mechanizm kwarcowy. To jeden z najbardziej precyzyjnych systemów zegarmistrzowskich, gwarantujących dokładne odmierzanie czasu we wszystkich warunkach.