Timex znany jest z tego, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców. Tak stało się i tym razem, kiedy projektanci stworzyli kolekcję zegarków Easy Reader. Już sama nazwa podpowiada nam przeznaczenie tych czasomierzy. Zostały one bowiem stworzone dla osób szukających wyraźnych, czytelnych i przejrzystych zegarków, które będą dawały duży komfort użytkowania.  Takie właśnie, są zegarki Easy Reader od marki Timex

Cechą wspólną każdego modelu jest jest tarcza, która posiada bardzo tradycyjne i przede wszystkim wyraźne oznaczenia. Zobaczyć tutaj możemy klasyczne arabskie cyfry, które mają dość duże rozmiary po to, aby były widoczne nawet z dalekiej odległości. Tuż nad nimi znajdują się drobne indeksy słupkowe, które nadają charakterystycznego wyglądu, a jednocześnie nie kolidują ze stonowaną stylistyką zegarków. Kolorystyka tarcz zegarków również sprawia, że są one łatwe w odczytywaniu ponieważ są to stonowane kolory takie jak np. biel czy czerń. W kontrastowych kolorach, są tutaj wskazówki i indeksy, tak aby były jeszcze bardziej czytelne. Dodatkowym atutem jest zastosowanie przez projektantów marki Timex, podświetlenia Indiglo, które poprzez naciśnięcie koronki zegarka uruchamia podświetlenie całej tarczy. Jest to bardzo intuicyjne i proste zwłaszcza dla starszych osób, które często mają problemy z odczytem godziny w ciemniejszych pomieszczeniach.  Większość zegarków to modele zamocowane na skórzanym pasku ze skóry naturalnej. Ich kolorystyka jest bardzo różna, od żywych i kolorowych odcieni po te bardziej stonowane dla tradycjonalistów. Dla fanów zegarków na bransolecie, znajdą się i takie modele. Srebrna szeroka męska bransoleta, a może bardziej wąska i kobieca? W ofercie kolekcji Timex Easy Reader każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Zegarki damskie i męskie Timex Easy Reader to zegarki przeznaczone dla każdego kto poszukuje czytelnego zegarka, jednak najbardziej z tego designu będą zadowolone osoby starsze, którym wręcz potrzebny jest tak przejrzysty i prosty design ze względu na częste problemy ze wzrokiem. 

Zegarki Timex to niesamowite połączenie designu, funkcjonalności i praktyczności, ale w tym wszystkim posiadają w sobie również nutę uniwersalności. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że będą one doskonałe do codziennych, swobodnych stylizacji. Niezależnie od tego, czy właśnie idziemy na zakupy, na uczelnię, do szkoły czy pracy. Każdy model zegarków Timex Easy Reader będzie doskonały na tę okazję.  Zegarki Timex to świetna propozycja na prezent dla naszych dziadków, którzy z pewnością będą zachwyceni designem i ich praktyczną odsłoną. Ale również dla nas samych sprawdzą się one idealnie. Dlatego warto usiąść i dokładniej przyjrzeć się kolekcji Timex Easy Reader, może to właśnie tutaj znajduje się wymarzony dla siebie model!