Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Q Timex

Zegarki Timex Q

Seria Timex Q to spojrzenie w przeszłość, jednak doprawione współczesnymi kolorami. Te zegarki Timex podążają za filozofią stworzoną ponad cztery dekady temu - są wygodne, trwałe i modne, a jednocześnie nie kosztują majątku. Jest to możliwe, ponieważ Timex od ponad pięćdziesięciu lat dostarcza swoim klientom doskonałe zegarki kwarcowe.

czytaj więcej
Kategoria:

Timex na baterię, nieprzerwanie od 1972 roku

Amerykańska marka Timex sięgnęła po mechanizmy kwarcowe już trzy lata po ich światowej premierze, czyli w 1972 roku. Ludzie ówcześnie zarządzający przedsiębiorstwem z Waterbury błyskawicznie pojęli, że przyszłość zegarków to właśnie modele na baterię.  W świecie zegarków był to czas zmian - zegarki kwarcowe, obecne na rynku zaledwie od dziesięciu lat, zaczęły wypierać zegarki mechaniczne. Było kilka powodów takiej sytuacji. Po pierwsze zegarki kwarcowe są prostsze w użyciu i bardziej niezawodne, po drugie są też znacznie bardziej dokładne niż zegarki mechaniczne, a po trzecie nowa technologia pozwoliła stworzyć całkowicie nowe, nieosiągalne wcześniej wzory.

Zegarek Timex Waterbury i Timex Q


Q-Timex 1972

Sześć lat później dostarczyli klientom w Stanach Zjednoczonych Ameryki nowe modele - na tyle tanie, że mogło sobie na nie pozwolić olbrzymie grono klientów. Była to prawdziwa rewolucja. Zegarki kwarcowe nie tylko stały się dostępne, ale także zmienił się ich charakter - wraz z popularyzacją mechanizmów na baterię, producenci zaczęli eksperymentować z coraz odważniejszym wzornictwem.


Wśród tych kwarcowych zegarków szczególnie jeden zaskakiwał świeżą stylistyką i drobną, niezmiernie wygodną bransoletą. Dziś można kupić jego reedycję, sprzedawaną pod nazwą Q Timex Reissue Falcon Eye. Wybrać można spomiędzy niebieskiej (referencja TW2T80800) i zielonej tarczy. Tą pierwszą uzupełniają akcenty w kolorze złotym.

Q Timex Reissue Falcon Eye 
Czarny Timex-Q

Po raz pierwszy modele Timex Q z obrotowym pierścieniem wokół szkła trafiły do sprzedaży w 1979 roku. Zyskały jeszcze większą popularność i sprzedawały się doskonale przez wiele lat. Oryginalne modele z tamtych lat są poszukiwane na rynku wtórnym i osiągają wysokie ceny.


Timex sukcesywnie rozszerza swoją ofertę o kolejne nowe edycje swoich historycznych modeli, nadając im współczesne barwy, by lepiej pasowały do dzisiejszej mody. Takie podejście sprawia, że firma może zaoferować produkty trafiające w gusta wielu klientów.

Zegarek Q-Timex z czerwoną tarczą

Q Timex - zawsze praktyczny i wygodny

Logo Q-Timex na tarczy

Dobry zegarek to taki, który działa i nie wymaga od właściciela zbyt wiele uwag. Dokładnie takie są Timex Reissue Q! Znakiem rozpoznawczym tej rodziny jest wielka litera Q w górnej części tarczy. W przeszłości jasno sygnalizowała ona, że zegarek korzysta z najnowocześniejszej technologii pomiaru czasu, dziś informuje o tym, że model jest odwzorowaniem kultowego wyrobu sprzed lat.


Do najważniejszych cech produkowanych aktualnie zegarków z serii Timex Reissue należą:

  • trwały i dokładny mechanizm na baterię - przez wiele miesięcy zegarek wskazuje właściwą godzinę, bez potrzeby korekty wskazań,
  • możliwość samodzielnej wymiany baterii - oszczędność czasu i pieniędzy,
  • duży wybór komplikacji mechanizmów - day-date, chronograf, alarm, minutnik,
  • wodoszczelność do przynajmniej do 30 metrów - takie zegarki są odporne na zachlapania, na przykład w czasie mycia rąk. Wiele modeli ma wyższą wodoszczelność, do 50 metrów, co pozwala wziąć w nich prysznic lub pływać w basenie,
Timex Reissue - niebieska tarczy


Złoty zegarek Q-Timex
  • stalowa koperta i bransoleta - stal to materiał nie powodujący alergii, który przez długi czas zachowuje swój atrakcyjny wygląd, jest odporny na korozję, a w razie potrzeby daje się polerować co pozwala usunąć zarysowania,
  • bransolety z wygodnym zapięciem, niektóre z łatwą regulacją długości - długość można zmienić samemu, bez wykorzystania narzędzi,
  • szkiełko z akrylu jest bardzo przejrzyste i łatwe do odświeżenia, gdy pojawią się na nim ryski,
  • bogaty wybór kolorów - miłośnicy kolorowych akcentów na pewno wybiorą coś dla siebie,
  • zegarki mają uniwersalne rozmiary - dla niej i dla niego.

Q Timex Chronograph - dla fanów wyścigów

W kolekcji Timex Reissue dostępny jest wyjątkowo stylowy model z mechanizmem wyposażonym w stoper. Jego koperta ma “idealną” średnicę 40 milimetrów, co pozwala nosić go kobietom i mężczyznom. Na trzech dodatkowych subtarczach prezentuje on minuty odliczone przez stoper, czas w formacie dobowym, a także sekundy czasu bieżącego. W okienku między indeksami godzin 4 i 5 wyświetlana jest informacja o aktualnym dniu miesiąca.

Q-Timex Chronograph


Q-Timex Chronograph

Q Timex Chronograph wyróżnia się kopulastym szkłem, zewnętrznym pierścieniem w wygrawerowaną skalą tachometru i poszukiwanym przez entuzjastów schematem kolorystycznym tarczy. W modelach TW2V42700, TW2V42800 oraz TW2V42600 tarcza jest czarna, a trzy subtarcze mają kolor biały. Oferowany jest z bransoletką lub paskami - brązowym i czarnym.


Taki dobór barw jest hołdem dla kultowych zegarków z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku, które służyły sportowcom do odmierzania czasu podczas imprez motor-sportowych na najważniejszych europejskich torach wyścigowych. “Odwrócona panda” to detal stylistyczny nadający całości zegarka atrakcyjny, retro-sportowy charakter. Ten nietuzinkowy wyrób można nosić z bransoletą lub czarnym skórzanym paskiem.

Q-Timex Chronograph inaspirowany zegarkiem z lat 70

Timex Q Reissue 1979 - kolorowy zawrót głowy

Timex Q Reissue

Ogromnym hitem marki okazał się zaprezentowany w 1979 roku model w niebiesko-czerwonej kolorystyce, nazywanej popularnie “pepsi” od zestawienia niebieskiego i czerwieni. To popularne od dekad zestawie kolorów jest przyjemne dla oka i łatwo komponuje się z ulubionymi ubraniami.


Zegarek z 1979 roku oferował dodatkowo obrotowy pierścień ze skalą godzinową, co pozwalało obserwować czas w innym miejscu na Ziemi.

Zegarek Timex z 1979 roku


Timex-Q z zielono-czarnym pierścieniem

Także i ten zegarek można kupić współcześnie. Dzisiejszy, niemal niezmieniony model Q Timex 1979 Reissue ma nawet taki sam dekiel jak protoplasta z przeszłości. Znalazła się w nim odkręcana pokrywka, dzięki czemu możliwa jest samodzielna wymiana baterii, bez konieczności wizytu u zegarmistrza.


Do wyboru są liczne warianty kolorystyczne i aż trzy wykończenia kopert - złote, czarne i srebrne. Kolejną rzeczą, o której można zdecydować przy zakupie jest to czy zegar wyposażony będzie w gumowy pasek czy wygodną bransoletę.

Czarny zegarek Q-Timex


Niebieski zegarek Timex-Q na bransolecie

Dostępne wersje kolorystyczne to: czarna tarcza i czarny pierścień, niebieska tarcza i niebiesko-czerwony pierścień, czarna tarcza i czarno-zielony pierścień, niebieska tarcza i niebiesko-pomarańczowy pierścień - wszystkie w stalowych kopertach. W kopercie czarnej zaoferowano tarczę czarną z czarnym pierścieniem, a niebieska tarcza z niebieskim pierścieniem sprzedawana jest w pozłacanej kopercie.


W cyfrowym świecie - Timex Q Timex Reissue Digital LCA

W historycznej kolekcji Q Timex znalazł się także model z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem. Można go nabyć w dwóch atrakcyjnych wersjach - stalowej oraz pozłacanej. Niezależnie od koloru obudowy, wyposażony jest w bransoletę umożliwiającą własnoręczną regulację długości. Na ekranie czas prezentowany jest jednocześnie z pomocą wyświetlanych wskazówek i w formie cyfrowej z dokładnością do sekundy. Stale prezentowany jest też numer dnia miesiąca i nazwa dnia miesiąca.

Cyfrowy zegarek Timex Q


Złoty zegarek Timex-Q Cyfrowy

Zegarek oferuje dodatkowe funkcje - może wyświetlać czas światowy, zmierzyć czas na żądanie, odliczyć ustalony czas, a także uruchomić alarm o wybranej porze. Na tarczy znalazło się nawet miejsce na wskazanie aktualnie uruchomionej funkcji. Do obsługi wszystkich funkcji służą cztery przyciski rozmieszczone po obu stronach obudowy, tak samo jak w oryginale.

To propozycja dla prawdziwych geeków i osób lubiących gadżety z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku - oryginalny model jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych zegarków z tamtych lat.

 Srebrny zegarek Timex-Q cyfrowy

Timex Q Reissue - dla kogo?

Timex Q Reissue na bransolecie

Odpowiedź jest bardzo prosta - to zegarki dla wszystkich, którzy oczekują od zegarka czegoś więcej niż tylko wskazania godziny. Wyroby z linii Q Timex oferują stylistykę modeli historycznych, co spodoba się osobom potrafiącym docenić bogate dziedzictwo amerykańskiej firmy. Liczne wersje kolorystyczne powstają by produkty idealnie trafiały w indywidualne gusta klientów, dodatkowo sprawiając, że zegarki Q Timex Reissue są zawsze na czasie.


Tak samo jak w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, Timex Q Timex to produkty mające być wygodne, niezawodne i dostępne. Mogą być udanym prezentem dla osoby potrzebującej zegarka do używania w codziennym życiu, a która nie chce martwić się potrzebą częstego nastawiania lub okresowego serwisowania kalibru, jak ma to miejsce w przypadku zegarków mechanicznych..

Zegarek Timex-Q Reissue z niebieską tarczą