Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Wielki powrót zegarka Timex Q

08-07-2022

Amerykańska marka przedstawia inspirowaną nurkowymi zegarkami reedycję popularnego modelu z lat 70. XX wieku, czyli Timex Q. Ten pierwszy zasilany mechanizmem kwarcowym czasomierz, stanowi symbol nowoczesnego i funkcjonalnego podejścia do projektowania. Znajdzie on swoich odbiorców wśród miłośników aktywnego trybu życia oraz osób szukających codziennych zegarków w stylu vintage.


Reedycja kwarcowego zegarka Timex Q

Przez większość swojego życia Timex był znany przede wszystkim jako producent niedrogich i niezawodnych zegarków mechanicznych. Marka po raz pierwszy weszła na rynek kwarcowy w 1972 roku. Od tego czasu zdobyła znaczny udział w rynku, a zegarki Timex zaczęły dumnie nosić na tarczach swoje kwarcowe logo „Q”. Linia Q stworzyła wiele ciekawych i zróżnicowanych stylów, a także zaczęła używać wielu mechanizmów, w tym kalibrów ze sprężynami balansu sterowanymi kwarcem, takich jak Model 36.

Zegarek Timex z 1972 roku


Zegarek Vintage Timex Q

Timex od 165 lat poświęca się wprowadzaniu innowacji do kategorii zegarków i ma długą, historię reedycji starszych modeli. Klasyczne style zostają unowocześniane, wzbudzając wiele zainteresowania wśród odbiorców. Podobnie jest z inspirowaną sportami nurkowymi linią Timex Q. Jak powiedział Silvio Leonardi, starszy wiceprezes w Timex Group: „Ponieważ świętujemy 165 lat wysokiej jakości rzemiosła i innowacyjnych zegarków, to ekscytujące, że możemy ponownie wprowadzić na rynek zegarek, który przenosi konsumentów z powrotem do określonego punktu w czasie”


Timex Q w vintage stylu

Timex Q wpisuje się w styl neo-vintage. Dzięki kapturowym wypustkom, 38-milimetrowa koperta uosabia projekt zegarka z lat 70. i ma atrakcyjną mieszankę wykończeń. Przejście z jednego rodzaju wykończenia do drugiego jest przemyślanym, dobrze wykonanym projektem. Zegarek ma smukły profil, mierzący 12,4 mm do górnej części wypukłego akrylu. Koperta jest podzielona na segmenty za pomocą wieloaspektowej środkowej części obudowy, dekla, ramki i kryształu, dzięki czemu całość wydaje się znacznie cieńsza, niż mogą sugerować jej wymiary. Bezel obraca się w obie strony z zadowalającym stopniem oporu, a klasyczna kolorystyka „Pepsi” tworzy ciekawy efekt.

Zegarek neo-vintage Timex Q

Wybierz swój kolor Timex Q

Zegarek Timex Q

Zegarek Timex Q dostępny jest w 8 wersjach kolorystycznych. Do wyboru mamy m.in. model ze srebrną obudową, granatową tarczą i czarno-zieloną ramką, czy egzemplarz w kolorze starego złota z czarno-granatową ramką. Kiedy wprowadzono oryginalny Q Timex, marka chciała powiedzieć światu, że zegarek wykorzystuje nowoczesny mechanizm kwarcowy. Dlatego właśnie w pobliżu godziny 12 znajduje się logo „QUARTZ”, a w pobliżu godziny 6 jego napis. Stanowi to ukłon dla stylu vintage. W pozycji godziny trzeciej z tarczy wycięte są z kolei dwa oddzielne okienka do odczytywania funkcji dnia i daty.


Budowa zegarków Timex Q

Bransoleta to kolejny świetny powrót do stylu vintage. Jej subtelna struktura tworzy idealne połączenie z resztą zegarka. Na pierwszy rzut oka gęsto utkana bransoleta może wyglądać jak ta, którą można znaleźć w innych modelach Timex, ale w rzeczywistości pozostaje taka jak w oryginalnym modelu. Zapięcie jest przymocowane do płytki blokującej za pomocą solidnego kliknięcia, dzięki czemu można zapomnieć o przypadkowym otwarciu.

Zegarek Timex Q na bransolecie
Wodoszczelny zegarek Timex Q

Zegarki Timex Q wykonane są z wytrzymałej na uderzenia i wstrząsy stali szlachetnej. Tarczę przykrywa szkło mineralne, gwarantujące ochronę przed stłuczeniem. Znajdujący się wewnątrz zegarka mechanizm to Seiko SII Epson PC33, stosunkowo niedrogi kaliber kwarcowy zaprojektowany dla wielu różnych modeli Seiko, Lorus i Pulsar. Wodoszczelność na poziomie 5 ATM pozwala na użytkowanie zegarka w codziennych warunkach, ochraniając mechanizm przed przypadkowym zalaniem w trakcie mycia rąk lub brania prysznicu.