Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Timex Waterbury Ocean z odzyskanego plastiku

13-07-2022

Amerykański Timex od lat wspiera ekologiczne inicjatywy. Przyjazna środowisku marka zmienia sposoby produkcji zegarków i poszukuje alternatywnych surowców. Doskonałym tego przykładem są nowe zegarki Timex Waterbury Ocean, które zbudowane zostały z zebranego z oceanów plastiku.


Zegarki Timex Waterbury Ocean z odzyskanego plastiku


Timex Waterbury Ocean — zegarek pozyskany z oceanu

Szacuje się, że każdego roku do morza trafia 8 milionów ton odpadów. Około 40% światowej powierzchni oceanu składa się już z plastiku, a bez podjęcia działań ratujących przewiduje się, że do 2050 roku w oceanie będzie więcej plastiku niż ryb. Dlatego Timex robi ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Każdy zegarek z kolekcji Waterbury wykonany jest z odzyskanych tworzyw sztucznych. Cały proces pozyskania ekologicznych surowców rozpoczyna się od rybaków zbierających plastik z wybrzeży. Odpady są myte i rozdrabniane, a następnie jadą neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla transportem do Szwajcarii. Tam zostają przetworzone, stając się możliwym do ponownego użycia materiałem dla zegarków.

Zegarek Timex Waterbury

“Zielone” inicjatywy marki Timex

Zegarek Timex Waterbury

W ciągu ostatnich dziesięcioleci marka Timex podjęła ważne działania ekologiczne na rzecz ochrony środowiska. Przekształciła oświetlenie obiektu firmy z żarowego na LED, aby oszczędzać energię elektryczną. Przełączyła się także na silniki o zmiennej prędkości w zakładach produkcyjnych; oraz wprowadziła na rynek ekscytujące, nowe kolekcje, które koncentrują się na zrównoważonej produkcji i długowieczności produktu.


Seria Timex Waterbury Ocean zobowiązuje się do ograniczenia zużycia paliw kopalnych, tworzenie miejsc pracy dla społeczności lokalnych, w szczególności rybaków, a także poprawy stanu podwodnego siedliska. Wpisuje się ona w światową działalność #tide ocean material — marek wykorzystujących oceaniczny plastik, jako tworzywa do wyrobu nowych przedmiotów. Z tego rodzaju odpadków można bowiem zrobić: zegarki, meble, części samochodowe, elektronika, odzież, dywany, czy różnego rodzaju konstrukcje. W ciągu trzech lat z recyklingu powstały wysokiej jakości produkty renomowanych marek, takich jak Maurice Lacroix, Tom Ford, Hugo Boss, Winter ; Company czy Yamamay.


Zegarki Waterbury Ocean z nakrapianą obudową

Modele zegarków Waterbury Ocean

W skład ekologicznej kolekcji Timex Waterbury Ocean wchodzą 2 zegarki męskie i 2 zegarki damskie. Za ich podstawę służy nieco owalna koperta, na której nałożono żłobkową ramkę. Obejmuje ona klasyczną tarczę z minimalistycznymi indeksami godzinowymi oraz długimi wskazówkami. Choć kształt nowych modeli pozostaje dość prosty, to uwagę przyciąga niebanalna stylistyka. Utrzymane w monochromatycznych kolorach zegarki, wyróżniają się nakrapianymi wzorami. Drobne plamki ozdabiają całą powierzchnię zegarka, łącznie z klasyczną trójrzędową bransoletą.


W kolekcji Timex Waterbury Ocean znaleźć można:

Timex Waterbury Ocean

Ekologiczne i wytrzymałe zegarki Timex Waterbury Ocean

Ekologiczne zegarki Timex Waterbury Ocean

Wykonane z przetworzonych tworzyw sztucznych zegarki mogą pochwalić się nie tylko ciekawym wyglądem, ale także wytrzymałą strukturą. Odporne na stłuczenia modele stanowią dobry wybór dodatku na co dzień. Dzięki wodoszczelności do 30 ATM niestraszne jest im drobne zachlapanie lub deszcz. We wnętrzu Timex Waterbury Ocean znajduje się mechanizm kwarcowy, uważany za jeden z najbardziej precyzyjnych systemów pomiaru czasu używanych w całym zegarmistrzostwie. Pozostaje on bardzo chętnie wybierany ze względu na komfort użytkowania oraz bardzo niską awaryjność.


Zegarek Timex Waterbury Ocean — modny dodatek w zielonym stylu

Ekologia powinna stanowić ważny element codziennego życia. Podejmowane każdego dnia drobne wybory, mają ogromny wpływ na środowisko naturalne i kształt otaczającego nas świata. Zegarki Timex Waterbury Ocean poprzez ponowne wykorzystanie plastiku przyczyniają się do oczyszczania oceanów, proponując w ten sposób alternatywne metody produkcji. Jednocześnie ich wygląd oraz jakość wykonania pozostaje wciąż na najwyższym poziomie. Noszone na nadgarstku modele będą zatem świetnym codziennym dodatkiem, wpisującym się zarówno w modowe trendy, jak i zielony aktywizm.

Modne zegarki Timex Waterbury OceanZegarki ekologiczne Timex Waterbury
Zegarek Timex Waterbury damski szaryZegarek ekologiczny Timex Waterbury Ocean
Niebieski zegarek Timex ekologiczny