Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Timex Compass

10wyniki

Timex Compass

Timex jako jeden z niewielu producentów zegarków oferuje modele wyposażone w kompas wskazujący północ za pomocą “igły”! To wyroby nie tylko doskonale trwałe i użyteczne lecz także fantastycznie wyglądające. Zegarki dostępne są w atrakcyjnych kolorach, do których zaproponowano szereg różnorodnych pasków.

FILTRY0

Allied Intelligent Quartz Tide Temp Compass - outdoorowy smartwatch

Wyjątkowymi modelami Timex Allied są zegarki Intelligent Quartz Tide Temp Compass wyposażone w zaawansowany mechanizm kwarcowy. Stanowią one doskonałą propozycję dla osób lubiących aktywnie spędzać czas na wędrówkach lub surfingu, łowieniu lub żeglowaniu. Mechanizmy Intelligent Quartz w tych modelach posiadają cztery wskazówki, dzięki którym są w stanie przekazać dane dotyczące czterech funkcji. Dodatkowo w okienku prezentowany jest numer aktualnego dnia miesiąca.

 Zegarek Timex Allied


Zegarek Timex z Kompasem

Niewiele jest zegarków analogowych mogących stanowić konkurencję dla modeli Timex z kompasem. Większość dzisiaj produkowanych zegarków z kompasem i termometrem pozbawiona jest wskazówek, które zostały zastąpione przez ekrany. Te stosowane w smartwatchach często mają niski maksymalny poziom jasności, co sprawia, że w pełnym słońcu nie dorównują czytelnością produktom z klasycznymi wskazówkami, jak w Timex Allied.


Timex Compass - najważniejsze cechy

Zegarek o dziesiątkach funkcji nie będzie ani trochę przydatny, jeśli jego parametry są niezadowalające, a obsługa trudna. Na szczęście inżynierowie odpowiedzialni za projekt Timex with Compass dobrze o tym wiedzieli i zadbali o oba aspekty.

Timex with Compass na pasku


Cechy zegarka Timex z Kompasem

Najistotniejsze cechy zegarków Timex Compass to:

  • Mechanizm Intelligent Quartz Compass z czterema wskazówkami - godzinową, minutową, sekundową oraz czwartą odpowiedzialną za wskazanie kompasu, temperatury i pływów.
  • Funkcja datownika dni miesiąca, regulowana za pomocą koronki,
  • Intuicyjna obsługa wszystkich funkcji za pomocą koronki i trzech przycisków funkcyjnych przypisanych do dodatkowych funkcji,
  • Pomiar temperatury otoczenia w zakresie od -20 do +50 stopni Celsjusza,
  • Prezentacja aktualnych pływów z uwzględnieniem podziału na wysokie i niskie pływy oraz informacja o dzielących je godzinach,
  • Kompas,
  • Obrotowy pierścień ze skalą kompasu umożliwiający wyznaczanie azymutów przydatnych w trakcie wędrówki,
  • Wodoszczelność do 100 metrów, umożliwiająca pływanie lub branie prysznica z zegarkiem,
  • Podświetlenie Timex Indiglo zapewniające łatwy odczyt wskazań w ciemnościach.

Tide Temp Compass Timex - proste jak 1, 2, 3..

Timex Compass Intelligent Quartz posiada trzy dodatkowe przyciski ułatwiające skorzystanie z inteligentnych funkcji. Podstawowy tryb pracy zegarka to ciągłe wskazywanie aktualnego czasu oraz pomiarów termometru lub pływów. Można je zmieniać - przycisk przy godzinie 2 włącza termometr, zaś ten przy 4 aktywuje licznik pływów. Wciśnięcie guzika przy godzinie 8 włącza kompas. Czerwony grot wskazówki zaczyna wskazywać północ i robi to przez 20 sekundy. Potem zegarek wraca do prezentacji jednej, wybranej funkcji dodatkowej. Takie rozwiązanie pomaga oszczędzać energię zgromadzoną w baterii.

Tarcza zegarka Timex z Kompasem

Jak używać i zadbać o zegarek z termometrem?

Jak używać zegarka Timex z Kompasem

Każdy zegarek Timex z kompasem jest wstępnie skalibrowany już w fabryce. Jednak warto przeprowadzić ten proces samodzielnie na kilka minut przed ruszeniem w dzicz.

 

Operacja jest prosta i dobrze opisana w dołączonej do zestawu instrukcji, a trwa zaledwie dwie minuty. Ponieważ na działanie wbudowanego w zegarek z kompasem czujnika pól magnetycznych może wpływać elektronika lub duże metalowe obiekty, to kalibrowanie sensorów najlepiej przeprowadzić w terenie, po którym będzie się wędrowało, a nie w domu. Warto też pamiętać, że prezentowane przez zegarek z kompasem i termometrem informacje będą dokładniejsze, jeśli przed uruchomieniem pomiarów zegarek zostanie zdjęty z ręki i umieszczony płasko na twardym podłożu. Kompas może nie działać precyzyjnie gdy jest stale poruszany na ręku, a ciepłota ciała wpłynie na zawyżenie pomiaru temperatury.

 
Wodoszczelny zegarek Timex z Kompasem

Podczas kąpieli nie powinno się wciskać przycisków, ponieważ wtedy woda może dostać się do wnętrza koperty. Po pływaniu w słonej wodzie dobrze jest opłukać zegarek wodą słodką, by usunąć z niego sól.


Timex Compass - dwa warianty

Timex Compass Intelligent Quartz oferowany jest w wielu odmianach, różniących się od siebie nie tylko kolorami, ale także wielkością koperty i ich kształtem.

Zegarek męski Timex Compass


Timex Expedition Compass

Timex Expedition Compass to modele mniejsze, o bardziej utylitarnej, wojskowej stylistyce. Ich obudowy mają średnicę 43 milimetrów i mogą zostać wykończone czarną, nie odbijającą światła powłoką. Te zegarki oferowane są z paskami Eco-Friendly Strap, powstałymi z tworzyw, nie ze skór naturalnych. Dla wygody użytkowników lubiących wymieniać w swoich zegarkach paski, modele Expedition Compass wyposażono w system szybkiej wymiany pasków.


Z kolei Timex Allied Intelligent Quartz Tide Temp Compass to zegarek większy - ma średnicę 45 milimetrów, o swobodnym, sportowym charakterze. Sprzedawany jest w różnych kombinacjach kolorów, a jego cechą charakterystyczną jest pasek idealnie dopasowany do koperty. Modele Allied można nosić na paskach gumowych i materiałowych ze wzorem kamuflażu.

Timex Allied Intelligent Quartz Tide Temp Compass


Podświetlenie indiglo w zegarku Timex z kompasem

Szeroka oferta sprawia, że wielu klientów znajdzie dla siebie idealny wariant zegarka “Timex Kompas”. Wszystkie z modeli Timex Compass Intelligent Quartz wyposażone są w podświetlenie Timex Indiglo. To rozwiązanie wykorzystuje zjawisko elektroluminescencji sprawiające, że po wciśnięciu koronki cała tarcza zapala się jednostajnym, nierażącym światłem. Pozwala ono sprawdzić godzinę nawet w całkowitej ciemności.


Timex - oryginalny produkt z instrukcją

W przypadku tak bogatego w funkcje urządzenia, ważna jest odpowiednia instrukcja obsługi. Pozwala ona łatwo i bez zbędnych stresów cieszyć się zegarkiem z kompasem i termometrem. Kupując zegarek w Zegarek.net zyskujecie Państwo pewność, że pochodzi on z oficjalnej polskiej dystrybucji marki Timex, a do zakupu dołączona będzie instrukcja.

Oryginalny zegarek Timex z kompasem