Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Timex T80

13wyniki

Zegarki Timex T80

Timex T80 obejmuje elektroniczne retro zegarki inspirowane trendami z lat 80. i 90. XX w. Ich prostokątna koperta, charakterystyczna bransoleta oraz dodatkowe funkcje do dzisiaj nieodłącznie kojarzą się z tym okresem. I co ciekawe, nadal stanowią obiekt pożądania. Interesują Cię zegarki w stylu vintage? A może po prostu doceniasz funkcjonalność i nietuzinkowy design? Timex 80 może Ci się spodobać! 

FILTRY0

Timex T80 - poznaj zegarki w stylu vintage

W latach 70. i 80. XX w. na fali technologicznych wynalazków w zegarmistrzostwie dokonała się rewolucja cyfrowa. Wśród jej prekursorów znalazła się amerykańska marka Timex, która w 1974 r. wydała pierwszy zegarek cyfrowy z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Model zrobił w owych czasach furorę nietuzinkowym designem i innowacyjną funkcjonalnością, o jakiej nikt wtedy nie marzył. 

Timex T80


Zegarek Timex T80

Od tego czasu minęło prawie pół wieku, ale retro zegarki wcale nie przeszły do lamusa. Powróciły współcześnie wraz z modą na vintage. Dlatego brand zdecydował się na stworzenie kolekcji Timex 80, która nawiązuje do pierwszych zegarków cyfrowych. Ich styl nawet dzisiaj wydaje się świeży i nowatorski. Jednocześnie niesie za sobą nostalgię, której brakowało pierwszym modelom producenta. 


Odkryj nietuzinkowy design T80 Timex

W portfolio amerykańskiej marki retro zegarki nie dają się pomylić z innymi kolekcjami. Wyróżnikiem modeli stała się bowiem koperta o nieregularnym kształcie prostokąta ze ściętymi rogami. Jest zawieszona na stalowej, karbowanej bransolecie, która na pierwszy rzut oka przypomina pasek. Taki projekt był w latach 80. novum i do dzisiaj stanowi niezwykle oryginalny i rzadko spotykany w zegarkach element. Poza nim znajdziesz też jednak nowocześniejszy układ trzyrzędowy złożony z szerszych i węższych ogniw.  

 t80 Timex


Zegarek damski Timex T80

Pomimo to projektantom w całej kolekcji Timex T80 udało się zachować bazę pierwotnego stylu. Z założenia seria nie ma jednak powielać swoich poprzedników. Staje się raczej miejscem spotkania historii ze współczesnością, tradycji z innowacją. 


Takim polem do designerskich eksperymentów jest w retro zegarkach Timex 80 ramka wokół wyświetlacza. Producent wykorzystuje w niej odważniejsze kolory, np. intensywny fiolet albo róż. Sięga również po wzory będące owocem współpracy z globalnymi markami, które tak jak Timex przywołują nostalgię za minionymi czasami. Tak oto w jej ramach powstał np. zegarek retro t80 Timex z motywem Coca Coli, serialu Strangers Things czy gry Space Invaders i Pac-Man.  

Timex T80 Stranger Things

Sprawdź popularne funkcje Timex 80

 funkcje Timex 80

Tym, co w dużej mierze pozostało jednak w serii niezmienione, jest funkcjonalność. To, że zegarek potrafi więcej niż tylko wskazywanie godziny, zdradzają cztery funkcyjne przyciski po bokach koperty oraz dane na cyfrowym wyświetlaczu. 


Wszystkie zegarki w stylu Vintage Timex T80 mają wbudowany alarm, datownik i stoper, a niektóre oferują także funkcję chronografu. Dzięki temu pomagają w organizacji obowiązków. Można je wykorzystać na przykład do odmierzania czasu pracy i ustawienia przypomnień o najważniejszych zadaniach. 

 Vintage Timex T80


Zegarek retro

Zegarek retro zachowuje czytelność dzięki podświetleniu Indiglo opracowanemu już w latach 70. Rozjaśnia ono wyświetlacz, zapewniając mu doskonałą czytelność nawet po zmroku. 


Kreuj swój styl z T80 Timex

W latach 80. zegarki Timex zaskoczyły funkcjonalnością i do dzisiaj pozostają bardzo użyteczne. W niewielkiej, kompaktowej kopercie mieszczą wiele możliwości. 

T80 Timex


Zegarki T80 Timex

Ich design przywołuje wspomnienia młodości u starszego pokolenia. U ludzi młodych częściej podkreśla zaś zamiłowanie do mody vintage. Zegarki T80 Timex są najlepszym dowodem na to, że historia lubi się powtarzać. Po wejściu prawie pół wieku temu na szczyt listy trendów znów osiągnęły globalną popularność.


Chcesz kreować swój indywidualny styl w duchu vintage? W ZEGAREK.NET znajdziesz oryginalne retro zegarki Timex 80 w różnych wersjach kolorystycznych od klasycznego srebra i złota przez czerń po zieleń i fiolet. Nieznacznie różnią się zakresem funkcji i splotem bransolety. Sprawdź więc je wszystkie i wybierz najlepszy zegarek retro dla siebie!