Wakacyjna Wyprzedaż 2024 na Zegarki
tel. 753 753 300

Poznaj Seiko Prospex Black Series Limited Edition.

20-08-2020

Sumo, czyli japońskie zapasy, kojarzą się z potężnymi zawodnikami pojedynkującymi się na niewielkim ringu. Skoro zawodnicy są wielcy i ciężcy, to zegarek o przydomku "sumo" nie może być mały. Produkowany od wielu lat Seiko "Sumo", pierwotnie dostępny wyłącznie w Japonii, do małych nie należy. Od kilku sezonów, dzięki globalizacji marki Prospex, kolejne warianty tego diver'a można kupić w Polsce. Teraz także w specjalnej kolorystyce edycji limitowanej Black Series.Seiko Prospex Black Series Limited Edition

Seiko tworzy diver'y już od 55 lat. W tym czasie różne modele poddawano większym i mniejszym zmianom w ramach serii limitowanych. Poza trudnymi do zdobycia perełkami, olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się edycja Black Series, z 2018 roku. Japońska marka zmieniła wtedy trzy popularne modele. W 2020 roku do sprzedaży trafiła druga generacja tej edycji specjalnej, z tą różnicą, że w roku okrągłego jubileuszu, wprowadzono droższe modele w eleganckiej, czarnej wersji kolorystycznej. Jednym z tegorocznej trójki jest właśnie "Sumo", którego powstanie 7000 sztuk. Przygotowano też model solarny ze stoperem oraz produkowany w mniejszych ilościach Marinemaster.
Zegarek Seiko SPB125J1 Prospex Sumo Black Series Limited EditionMorza i oceany nocą

 Czarny zegarek Seiko SPB125J zainspirowany został pięknem mórz oglądanych nocą. Stalowa koperta o średnicy 45, wysokości 12,9 oraz długości 52,6 milimetra została cała pokryta czarną powłoką. Obudowa ma dwie cechy charakterystyczne - zakręcana koronka znajduje się przy godzinie 4 i ma  kształt beczułki.

Obracany w jedną stronę bezel opisano białą czcionką, a pierwsze 20 minut wyróżniono szarym tłem. Z wierzchu zastosowano taflę trudnego do zarysowania szkła szafirowego. Dzięki temu, zegarek przez lata nie utraci swej czytelności. Dekiel ozdobiono medalionem z falą tsunami.


Na czarnej tarczy zegarka Seiko Prospex Diver wyraźnie odznaczają się indeksy godzinowe wypełnione pomarańczową substancją Lumibrite o zielonej emisji. Proste wskazówki również wypełnia masa świecąca. Godzinowa ma czarne krawędzie, a minutowa - ważniejsza dla nurka korzystającego z zegarka - pomarańczowe.

Sekundnik jest czarny z białym grotem. W miejscu indeksu 3 znalazło się okienko datownika. Wszystkie te barwy zaczerpnięto z podwodnego świata rozświetlanego przez księżyc i podwodne latarki.

Manufakturowy kaliber 6R35

Mechanizm 6R35 zegarka seiko
Zegarki Seiko korzystają z mechanizmów własnej produkcji. Przez wiele lat na rodzimym rynku dostępne były głównie modele z podstawowymi werkami z rodzin 7S oraz 4R. By cieszyć się lepszym kalibrem z grupy 6R, trzeba było zamawiać zegarki nie oferowane w kraju. Sumo od zawsze z nich korzystało.W opisywanym modelu wykorzystano najnowszy werk z oferty - 6R35. W tym wariancie, uznany mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny i funkcją dokręcania koronką, ma 72 h rezerwy naciągu. Trzydniowy zapas energii to ogromna wygoda dla użytkownika.Seiko dla nonkonformistów

Czarny zegarek Seiko Prospex Black Series Limited Edition SPB125J to doskonała propozycja dla ludzi aktywnych i ceniących rzeczy niepospolite. Wysoka jakość wykonania i doskonały mechanizm sprawia, że dla wielu ten sportowy model stanie się tym najczęściej zakładanym.AC