Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300
POWRÓT07-08-2020

Księżyc i woda, czyli nowy Presage Arita Porcelain Dial Limited Edition

Po sukcesie modeli Presage Arita wprowadzonych na rynek w 2019 roku, Seiko prezentuje nową limitowaną wersję Presage Arita Porcelain inspirowaną japońską tradycją Suigutsu.


Seiko prezentuje nową limitowaną wersję Presage Arita Porcelain inspirowaną japońską tradycją Suigutsu.Japońskie inspiracje w kolekcji Presage

Przypatrując się poszczególnym modelom zegarków, bardzo często odkryjemy w ich kształtach i wzornictwie wiele nawiązań do historii, czy natury. Czasomierze to bowiem nie tylko funkcjonalne dodatki, ale prawdziwe dzieła sztuki. Ich noszenie na nadgarstku może stanowić źródło przyjemności.
Japońskie inspiracje w kolekcji Presage


Japońskie kultura inspiracją dla zegarków Seiko Presage
Mistrzami dostrzegania piękna w codzienności pozostają Japończycy. Ich filozofia życiowa oparta jest na harmonijnej koegzystencji człowieka oraz natury, gdzie każde zjawisko jest godne docenienia. Tutaj bowiem każda czynność urasta do rangi wielkiej uroczystości. Przykładami tego są piękne ceremonie herbaty, tradycyjne stroje kimono lub Święto Kwitnącej Wiśni.Księżycowe piękno w Presage Arita Porcelain Dial Limited Edition

Nie dziwi więc, że to właśnie tymi licznymi zwyczajami inspirują się twórcy kolekcji Seiko Presage. Teraz oprócz zegarków nawiązujących do japońskiej kaligrafii, lasów cedrowych znajdziemy model Presage Arita Porcelain SPB171J1. Egzemplarz o szerokości 40,6 mm wyposażony został w porcelanową tarczę Arita, której wygląd bierze początki z tradycji Suigetsu.
Księżycowe piękno w Presage Arita Porcelain Dial Limited Edition


Subtelne piękno w Presage Arita Porcelain Dial Limited Edition
Celebrowanie księżyca odbijającego się w wodzie było jedną z ważniejszych rozrywek w okresie VIII - XII wieku. Praktyka ta wyraża ideę tego, co piękne, ale nie możliwe do dotknięcia. W dosłownym tłumaczeniu Suigetsu oznacza „być widzianym, ale nie dotykanym”.Porcelanowa tarcza w zegarkach Presage Arita Porcelain

Tarcze zegarka produkowane z porcelany pochodzącej z małego miasteczka Arita, mieszczącego się na wyspie Kisiu. Tam też w XVII wieku odkryto glinę, której struktura jest idealna do wytwarzania porcelany. Współcześnie wyrabiana jest ona przez działającą od 1830 roku manufakturę, na której czele stoi Hiroyuki Hashiguch wraz ze swoimi współpracownikami. Specjalna obróbka materiału pozwala uzyskać zarówno wysoką twardość jak trwałość porcelany.Tarcza zegarka, w przeciwieństwie do wyboru tradycyjnych japońskich naczyń, pozostaje glazurowana i emaliowana. Dzięki temu zyskuje ona subtelny, biały kolor japońskiej porcelany. Skontrastowano ją z niebieskimi wskazówkami (sekundnik zakończono półksiężycem) i fakturowanym skórzanym paskiem.
Ręcznie wykonana tarcza w zegarkach Presage Arita Porcelain


Porcelanowa tarcza w zegarkach Presage Arita Porcelain
Równie ciekawie prezentują się czarne oznaczenia godzinowe w formie cyfr rzymskich oraz srebrzyste indeksy minutowe. Całość zgodnie z zamierzeniem projektantów, przywołuje obraz odbijającego się od wody księżyca.Presage Arita Porcelain Dial Limited Edition – doskonała jakość wykonania

Koperta limitowanego zegarka Presage Arita Porcelain wykonana jest z wysokiej jakości stali szlachetnej, odpornej na wstrząsy. Porcelanową tarczę ochrania podwójnie zakrzywione szkło szafirowe, uważane za jeden z najtwardszych materiałów używanych w zegarmistrzostwie. Zapewnia on przejrzystość cyferblatu, a także stanowi solidną ochronę przed zarysowaniami.

Czasomierz wyposażono w mechanizm z automatycznym naciągiem o kalibrze 6R27. Bijący 28800 wibracjami na godzinę model, gwarantuje 45-godzinną rezerwę chodu. Jego czas będziemy mogli odczytać z umieszczonej przy godzinie 9. subtarczy. Wielką przyjemność w użytkowaniu Presage Arita Porcelain przyniesie także możliwość obserwacji pracy werku przez transparentny dekiel. Czynność ta stanie się prawdziwie japońskim ćwiczeniem czerpania radości z tego, co małe i na pozór zwykłe.
Presage Arita Porcelain Dial Limited Edition – doskonała jakość wykonania