Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Najnowsza odsłona chronografu Seiko

19-06-2020

Każdy kto troszczy się o swój wizerunek, wie jak istotną rolę odgrywa w nim nasz wygląd zewnętrzny. Choć ostatecznie to nie szata zdobi człowieka, z pewnością pomaga nam uzewnętrznić to kim jesteśmy. Szczególną rolę odrywać będą tu wybierane przez nas dodatki, które stanowią przysłowiową wisienkę na torcie. Wśród nich ciężko znaleźć coś bardziej sprawdzonego niż zegarek, ceniony za perfekcyjne połączenie funkcjonalności oraz ozdobnego charakteru. Na rynku jest wiele marek konkurujących o nasze względy, czy to za sprawą zegarmistrzowskiego kunsztu, czy też oryginalnego wyglądu. Warto więc poszukać takich, które zawierają w sobie oba te elementy. Przykładem mogą być japońskie zegarki Seiko. 


Stylowy zegarek Seiko Chronograph na wyjątkowym pasku w zielonym kolorzeSeiko Chronograph z karbonową tarczą

Znana i sprawdzona marka to tak naprawdę pierwszy krok do wyboru odpowiedniego czasomierza. Zegarki Seiko od lat wiodą prym w definiowaniu, jak powinien wyglądać ten klasyczny dodatek. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy wśród nich czegoś absolutnie wyjątkowego. Wystarczy spojrzeć na nowe zegarki Seiko Chronograph, które w tym roku pojawiły się także na polskim rynku. 

Cztery oryginalne modele reprezentują nową stylistykę w ofercie marki, która jest świetną odpowiedzią na zapotrzebowania klientów. Ich niezwykłe paski od razu przyciągają wzrok, a po bliższym przyjrzeniu ujawniają stojący za nimi przemyślany koncept. Parciany materiał jest tutaj ewidentnym ukłonem w stronę coraz popularniejszych pasków typu nato. Jego walory wizualne wsparte są jednak przez zalety tworzywa sztucznego, które znajduje się w spodniej części paska, osłaniając przy tym jego krawędzie.


Niezawodne zegarki Seiko z funkcją chronographuJapoński zegarek z chronografem - detale tarczy

Niezwykle detaliczna tarcza zegarka Seiko Chronograph
Takie detale wskazują, dlaczego zegarki Seiko Chronograph to doskonały wybór, szczególnie że to nie jedyny smaczek jaki przygotował dla nas legendarny producent. Niezwykły cyferblat nowych modeli wyróżnia między innymi karbonowa struktura w jego centralnej części, będąca genialnym tłem dla tarcz stopera. Zewnętrzna, gładka część tarczy zdominowana jest przez wyraźne, trójwymiarowe indeksy pisane dynamiczną czcionką o sportowym kroju. Warty uwagi jest też sposób w jaki zaimplementowano datownik. Za sprawą umiejscowienia oraz kolorystyki zgrabnie wpisuje się w cały projekt.


Japoński zegarek z chronografem oferuje oczywiście znacznie więcej niż ciekawa stylistyka. Wizualny dynamizm i funkcjonalność znajdują tu bowiem odzwierciedlenie w jego parametrach. Nowe modele Seiko Chronograph napędza kwarcowy mechanizm Seiko 8T67, gwarantujący długi czas pracy i wysoką dokładność wskazań. Potencjalnym uszkodzeniom skutecznie zapobiegnie aż 100m wodoszczelności oraz trudne do zarysowania, utwardzane szkiełko mineralne. Zegarek z chronografem oznacza obecność skali tachometrycznej, którą w nowościach w komponowano na dwa sposoby. W zależności od modelu możemy zdecydować się na klasyczny wariant opisany na lunecie zegarka lub wersję z ze skalą widoczną pod szkiełkiem i dodatkowo wygładzonym zewnętrznym pierścieniem.

FILTRY0