Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Seiko Automatic Hi-Beat Professional 300m

04-12-2018

Czasomierze marki Seiko mają swoich zagorzałych fanów na całym świecie. Niejednokrotnie budziły podziw wśród konkurencji i zachwyt wśród użytkowników. Japoński gigant na światowym rynku zegarmistrzowskim słynie z wysokiej jakości elitarnych produktów oferowanych w bardzo korzystnych cenach. Przede wszystkim jednak może poszczycić się rzadko spotykanym procederem. Mianowicie wszystkie elementy zegarków Seiko firma produkuje we własnym zakresie. Poza tym jako marka z bogata historią i doświadczeniem śmiało konkuruje z przedsiębiorstwami szwajcarskimi. Świadectwem jej historycznego dziedzictwa jest zegarek Seiko Professional 300 m.


Zegarek nurkowy Seiko SLA025J1- zwycięzca Grand Prix d'Horlogerie de Geneve 2018


Prezentowany "nurek" japońskiej marki zyskał uznanie nie tylko miłośników zegarków ale także międzynarodowego grona 'krytyków", jeśli można się tak wyrazić. Zegarek Seiko SLA025J1 został bowiem zwycięzcą Grand Prix d'Horlogerie de Geneve 2018. Jest to jedna z najważniejszych nagród w zegarkowym świecie - odpowiednik filmowych Oskarów. Podobnie do nagród filmowych te zegarmistrzowskie również przyznawane są w poszczególnych kategoriach. Seiko SLA025J1, będącym reedycją zegarka do nurkowania z 1968 r. został zwyciężył w kategorii - najlepszy zegarek sportowy.Dla japońskiej firmy to wielkie wyróżnienie i ugruntowanie silnej pozycji w branży.

Sportowy zegarek Seiko SLA025J1 z analogową czarną tarczą, paskiem z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze oraz powłoką Neobrite zapewniającą lepszą widoczność tarczy w ciemności po krótkim naświetleniu.

Męski zegarek Seiko do nurkowania - reaktywacja


Pierwo wzór laureata Grad Prix pochodzi z roku 1968i jest niemal identyczny ze współczesną reedycją. Mając na uwadze zdobycze firmy Seiko w kategorii "nurków" można pokusić się o opinię, że japońska marka jest liderem w tej dziedzinie. Automatyczne zegarki Seiko niejednokrotnie w swojej historii okazywały się pionierami w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.Za przykład niech posłużą obudowy monoblok (otwierane od strony szkiełka) lub gumowe paski, które dostosowują się do otaczającego ciśnienia. Jak już wspomnieliśmy Zegarek Seiko SLA025J1 spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów firmy i branżowych ekspertów. Nieco mniej zaawansowane technologicznie oraz nie tak ściśle inspirowane pierwowzorem są zegarki Seiko SPB077J1oraz Seiko SPB079J1. Dzięki swoim odstępstwom od standardów naszego głównego bohatera są one dostępne po niższej cenie. W żadnym wypadku nie oznacza to, że nie są godne polecenia. To wciąż fenomenalne zegarki sportowe Seiko.

Klasyczny, męski zegarek Seiko na srebrnej bransolecie ze stali oraz z kopertą w czarnym jak i srebrnym kolorze ze stali.

Wzorzec zegarka Seiko SLA025J1, który swoją premierę miał w 1968 r. był wodoszczelny do 300 m. Ponadto dysponował szybkobieżnym mechanizmem z automatycznym naciągiem, charakteryzujący się wysoką precyzją chodu. Posiadał także zakręcaną koronkę i anty rewersyjny bezel. Współczesna reedycja ma wszystkie te właściwości ale oczywiście zastosowano w niej nowoczesne rozwiązania techniczne i nowe materiały. Co najważniejsze Zegarek Seiko SLA025J1 Professional 300 m jest zaopatrzony w doskonały mechanizm oznaczony jako kaliber 8L55 hi-beat. Zastosowanie tego mechanizmu jest ściśle dedykowane zegarkom nurkowym. Naturalnie został on zaprojektowany i w całości wykonany w fabryce Seiko. Obudowa zegarka jest stosunkowo masywna. Jej uszy mają solidną sylwetkę; podobnej budowy są boki koperty. W związku z tym luneta proporcjonalnie odpowiada całości projektu. Umieszczenie elementów szczotkowanych w sąsiedztwie polerowanych skutkuje znakomitym efektem wizualnym. Na tarczy zegarka widnieją sporych rozmiarów indeksy w postaci okrągłych i prostokątnych znaczników. Są niemal identyczne z tymi, jakie zostały użyte w przypadku pierwowzoru. Wskazówki również wydają się zręczną kopią. Datownik w złotej ramce znalazł swoje miejsce na godzinie 3. Tarczę chroni szafirowe, lekko uwypuklone szkiełko z podwójną powłoką antyrefleksyjną. Limitacja modelu Seiko SLA025J1 sięga 1500 egzemplarzy, zatem warto szybko sięgnąć po niego.

Automatyczny, męski zegarek Seiko na pasku z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze z analogową tarczą w czarnym kolorze. Zegarek ten jest również wyposażony w powłokę świetlną zapewniającą długotrwałe świecenie.

Wspomniane zegarki Seiko SPB077J1 oraz Seiko SPB079J1 mają inne są indeksy i wskazówki. Zarówno luneta, jak i koperta wydają się być delikatniejsze. obydwa modele posiadają także niższą klasę wodoszczelności, która wynosi 200 m. Zestawienia kolorystyczne także odstępują od modelu SLA025J1. Wersja SPB079J1 jest dostępna na silikonowym pasku, natomiast SPB077J1 na bransolecie.