Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT05-02-2019

Seiko Prospex Street Series

Za każdym razem, gdy na rynku pojawia się nowy model bądź nowa kolekcja, reagujemy błyskawicznie. Staramy się zapewnić Wam dostęp do informacji o możliwościach jakie ze sobą niosą. Nie wszystkie czasomierze mają tak duży potencjał, jak modne zegarki typu diver. Ich niezwykłe walory oraz historię przybliżymy w niniejszym artykule. Jeśli w początkach nowego roku poszukujecie inspiracji z tykającym sercem to trafiliście w dobre miejsce. Przedstawiamy nową linię zegarków Seiko Prospex Street Series!

Zegarki Seiko Prospex Street Series typu diver w trzech kolorach: oliwkowym, granatowym, szarym.Zegarek nurkowy Seiko

Zegarki nurkowe Seiko Prospex Street Series są wyjątkowe co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze odwołują się do jednego z legendarnych modeli japońskiej marki z 1975 roku. Wtedy to firma Seiko wprowadziła na rynek pierwszy w dziejach zegarek nurkowy z tytanową kopertą. Posiadał on niezwykle wysoką klasę wodoszczelności, sięgającą aż 600 metrów. Imponujące zaplecze do powstania pierwowzoru Seiko Prospex Street Series to aż 20 patentów, stanowiących klucz do uzyskania tak dobrej renomy.
Zegarek Seiko SNE535P1 Prospex Steel Series w oliwkowym kolorze.


Zegarek Seiko SNE537P1 Prospex Steel Series w szarym kolorze.
Ten zaawansowany zegarek Seiko Prospex wykorzystywał niespotykane wcześniej rozwiązania, które bezpośrednio przekładały się na jego wygląd. To właśnie design jest drugim - po funkcjonalności - przejawem wyjątkowości tej serii. Charakterystycznym elementem designu Seiko Prospex Street Series jest przede wszystkim jego dwupoziomowa konstrukcja. Jak przystało na zegarek typu diver, znajdziemy tu obrotowy bezel, który zarówno w nowych modelach jak i w pierwowzorze, jest osłonięty przez charakterystyczny kołnierz. Nie mniej ciekawy element stanowi pasek, przypominający nieco miech akordeonu. Takie rozwiązanie ma umożliwiać pracę materiału podczas szybkiej zmiany ciśnienia pod wodą. To z kolei świadczy o tym, jak firmowi projektanci umiejętnie łączą oryginalny styl z funkcjonalnością.

       


Modne zegarki Seiko Street Series

Nowe zegarki Seiko Prospex Street Series mają jednak przed sobą całkowicie inne zadanie niż ich historyczny pierwowzór. Każdy z nich to modny zegarek typu diver, który musi odnaleźć się w nieprzebranych głębinach miasta. Nie oznacza to jednak, że nowe modele zerwały całkowicie z przeszłością, aby stać się na zawsze stworzeniami lądowymi. Zegarek nurkowy Seiko Prospex Steel Series, poza charakterystycznymi elementami wyglądu - jak luminescencyjne wskazówki oraz indeksy, nadal oferuje bardzo wysoką wodoszczelność. Sięga ona, bagatela, 200m. Koperta wykonana jest z wysokiej jakości stopu aluminium, dla zachowania lekkości i wyostrzenia niepowtarzalnej linii całej konstrukcji.
Zegarek Seiko SRPE31K1 Diver's 200m


Zegarek Seiko Prospex Street Series z kopertą wykonanej z tworzywa sztucznego i stali oraz paska, z tworzywa sztucznego.


Zegarek Seiko SNE533P1 Prospex Tuna Street Series Solar
Nowe Zegarki Seiko Prospex Street Series stały się jednak znacznie bardziej przyjazne w użytkowaniu. Ukryty w ich wnętrzu mechanizm solarny zapewnia wysoką precyzję chodu, bez konieczności zamartwiania się o stan baterii. Dzięki temu nasz modny zegarek nurkowy zawsze będzie gotów stawić czoło wyzwaniom, co idealnie wpisuje go w wymogi współczesnego, wielkomiejskiego życia. Dzięki trzem ciekawym barwom, nowa linia zegarków łatwo dostosowuje się do współczesnych trendów stylistycznych. Seiko Prospex SNE537P1 w kolorze szarym idealnie wtopi się w otaczający go betonowy las. Oliwkowy Seiko Prospex SNE535P1 pozwoli odnaleźć się z dala od miejskiego zgiełku. Natomiast intensywnie niebieski Seiko Prospex SNE533P1 będzie inspiracją dla wielu nowych, miejskich kreacji.


Zobacz zegarki z serii Seiko Prospex Street Series: