Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Seiko Presage Shippo Enamel Limited Edition

01-12-2018

W tym roku nad wyraz często prezentujemy Wam nowe zegarki z fakturowaną tarczą i zdecydowanie nie możemy nawet sugerować, aby było w tym coś złego. Fakturowana tarcza w zegarku wygląda oryginalnie, a wysoki detal sprawia, że prosty odczyt godziny nabiera całkowicie nowego wyrazu. Trzeba tu zaznaczyć, że modele, które mamy dla Was w dniu dzisiejszym to całkowicie inna liga - z radością przedstawiamy nowe, limitowane zegarki Seiko Presage Shippo Enamel!

Luksusowy, męski zegarek Seiko Presage SPB073J1 z limitowanej serii Shippo Enamel Limited Edition. Zegarek posiada okrągłą kopertę wykonaną ze stali w kolorze srebra, niebieską tarczę która została urozmaicona za pomocą giloszowania. Zegarek jest na pasku ze skóry w czarnym kolorze.


Japońska precyzja

Wskazanie co sprawia, że dwa nowe, ekskluzywne modele japońskiej marki są tak wyjątkowe, zdecydowanie nie stwarza nawet najmniejszych problemów. Limitowane Seiko Presage to bardziej dzieła sztuki niż zegarki. Odpowiada za to nie tyle sama tarcza, co jej niezwykła jakość i nadzwyczajne pochodzenie. 

Wataru Totani specjalista z wieloletnim doświadczaniem w sztuce Nagoya. Specjalna powłoka nanoszona jest na tarczę zegarka ręcznie.


Granatowa, emaliowana tarcza przypominająca wyspiarski charakter Japonii.

To, że klasyczne zegarki Seiko Presage należą do najbardziej prestiżowych modeli marki wiemy już od dawna, ale to w ich pozornie długiej nazwie kryje się klucz do rozwikłania zagadki. Shippo Enamel to niezwykły materiał, którym zostały pokryte tarcze obu modeli. Specjalistyczne szkliwo nie jest bynajmniej wytworem marki Seiko, czy jakiejkolwiek innej firmy z branży zegarkowej. Granatowe emaliowane tarcze limitowanych modeli, produkowane są przez firmę Ando Cloisonné Company, która od ponad stu lat kultywuje i rozwija pradawną, japońską tradycję pokrywania metalowych przedmiotów różnym rodzajem szkliwa. Szczególnie ozdobne naczynia wykonywane tą metodą, zdobywają uznanie milionów ludzi kochających japońskie rzemiosło.


 Warto wspomnieć, że limitowane do 2500 sztuk zegarki Seiko Presage Shippo Enamel nie mogłyby powstać, gdyby nie zaawansowany technologicznie proces oraz ręka Wataru Totani, rzemieślnika w Ando Cloisonné, który samodzielnie nanosi powłokę na każdą tarczę. Wielokrotnie powtarzany proces wypalania i nanoszenia, aż do uzyskania perfekcyjnego wyglądu imponuje, tym bardziej że ostatecznie grubość tarczy nie przekracza 1mm.

Tarcza w procesie wypalania jest w temperaturze 800 stopni Celsjusza. Proces malowania i wypalania jest powtarzany kilkakrotnie do uzyskania perfekcji.Esencjalny symbol dalekiej Azji

Zegarek Seiko SPB075J1 Presage Shippo Enamel Automatic Limited Edition w eleganckim wydaniu

Znakiem rozpoznawczym szkliwa Shippo, jest niezwykła głębia i równomierność naniesionych przy jego pomocy barw. Nic dziwnego, że limitowane Seiko Presage otrzymały właśnie granatowe emaliowane tarcze. Jest to bowiem nawiązanie do wyspiarskiego charakteru Japonii, urzeczywistnionego przez wykorzystanie oceanicznych odcieni. Mieniąca się dzięki skomplikowanej fakturze tarcza, ma zatem specjalne znaczenie - nie tylko przypomina faktyczną głębie oceanu, ale dzięki metodzie wykonania, rzeczywiście jest esencjonalnym symbolem dalekowschodniej kultury. Nowe zegarki Seiko Presage Shippo Enamel nie są oczywiście tylko dziełami sztuki. Każdy miłośnik wysokiej jakości zegarmistrzostwa również będzie nimi zachwycony. Oba modele to klasyczne zegarki Seiko z automatycznym mechanizmem o ponad 40 godzinnej rezerwie chodu. Nawet, kiedy uda się odciągnąć wzrok od ich wspaniałych tarcz, jakość detali innych elementów po prostu zaskakuje. Wspaniała, stalowo biała koperta tworzy genialną kompozycję z granatowym paskiem i współgra z rzymskimi indeksami oraz liściowymi wskazówkami o tej samej barwie. 


Oba zegarki Seiko Presage Shippo Enamel mają 41mm szerokości, dzięki czemu są jednocześnie wyraźnie widoczne na nadgarstku i przygotowane do noszenia wraz z garniturem. Nie obyło się bez pewnych różnic. Zegarek Seiko Presage SPB073J1 otrzymał wskaźnik rezerwy chodu oraz datownik w ciekawej, tarczowej formie. 

Zegarek Seiko SPB073J1 Presage Shippo Enamel Automatic Limited Edition


Zegarek Seiko SPB075J1 Presage Shippo Enamel Automatic Limited Edition

Jego bliźniaczy model Seiko Presage SPB075J1 to bardziej minimalistyczny wariant z prostym, jedno-kratkowym datownikiem. Oba limitowane zegarki Seiko Presage Shippo Enamel dostępne są w naszym sklepie, dlatego szczególnie zachęcamy kolekcjonerów do bliższego przyjrzenia się obu niesamowitym nowościom.